VoIP bez Limitu telefon IP

Telefony VoIP z kilkoma liniami telefonicznymi

Wlele linii telefonicznych - wiele możliwości

Telefony VoIP posiadające możliwość zaprogramowania w nich więcej niż jednej linii telefonicznej, są wyposażone w dodatkowe przyciski, umożliwiające wybór linii telefonicznej za pośrednictwem której chcemy wykonać połączenie. Przyciski te mają też najczęściej inną, praktyczną funkcjonalność: wskazują stan danej linii telefonicznej lub inaczej mówiąc aktywność zaprogramowanej pod nim usługi VoIP. Jeśli konto użytkownika zaprogramowane pod danym przyciskiem jest aktywne, przycisk najczęściej jest podświetlony na kolor zielony, jeśli jest zaprogramowane ale nie jest dostępne, przycisk świeci na kolor żółty lub pomarańczowy, jeśli trwa rozmowa, zmienia kolor na czerwony[1]. Przyciski te sygnalizują również, na którą linię telefoniczną dzwoni ktoś z zewnątrz – przycisk miga podczas połączenia przychodzącego.

W telefonach tego typu mamy do wyboru możliwość zaprogramowania od dwóch do na przykład dwunastu linii telefonicznych (lub więcej), a często po rozbudowaniu go o dodatkowe konsole podłączane do telefonu, możemy w nich zaprogramować nawet kilkadziesiąt linii telefonicznych[2]. Mogą to być linie miejskie posiadające numery miejskie (współpracujące z publicznymi serwerami usług VoIP) lub linie wewnętrzne (z lokalnych centralek IPPBX).

Telefony IP wieloliniowe są bardziej praktyczne niż telefony IP jednoliniowe, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków okazuje się, że jego użytkownik z różnych przyczyn z czasem potrzebuje kolejnych linii telefonicznych (klasyczny przypadek to druga linia telefoniczna z numerem z innego miasta w celu stworzenia wirtualnego oddziału firmy np. w dziale handlowym). Dodanie takiego numeru trwa dosłownie chwilę. Faktem jest, że telefon taki jest trochę droższy od telefonu jednoliniowego, niemniej z czasem ta inwestycja na pewno się zwróci.

 

[1] Oczywiście jest to zależne od producenta urządzenia – kolory podano tu przykładowo.

[2] Zależnie od producenta sprzętu i możliwości dostawcy usług VoIP.


Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz lub zadzwoń do nas pod numer: 796-097-197.

* - Pola wymagane

Dodatkowe informacje dotyczące prezentowanego tekstu i grafik: Ten teks i grafiki są autorskimi tekstami i grafikami redakcji Operatorzy.pl. Jeśli chcesz wykorzystać ten tekst lub grafikę w swoich materiałach, podaj źródło i link do strony źródłowej serwisu Operatorzy.pl.

 

Kilometry, które zmieniają życie dzieci na lepsze! Rusza szósta edycja akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

22.06.2018 Kilometry, które zmieniają życie dzieci na lepsze! Rusza szósta edycja akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami Już 24 czerwca Polacy rozpoczną wspólne zbieranie kilometrów, które zamienione przez T‑Mobile Polska na pieniądze trafią do podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam”. W tym roku gramy już o 6. Milion który przeznaczony zostanie na rehabilitację niepełnosprawnych ruchowo dzieci.

Prosto do celu z Mio Spirit 7700

22.06.2018 Prosto do celu z Mio Spirit 7700 Planując wyjazd wakacyjny należy pamiętać, by opracować trasę tak, żeby uniknąć okrężnych dróg, korków i miejsc, które potrafią odebrać przyjemność z jazdy. Mio przychodzi z pomocą wszystkim urlopowiczom, prezentując nową nawigację Spirit 7700, która daje gwarancję sprawnego dotarcia do celu podróży.

10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

22.06.2018 10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca Liberty Global w Adaptive Power Challenge zaprasza do zgłaszania rozwiązań, które odpowiadają na największe wyzwania energetyczne branży kablowej i dostawców usług szerokopasmowych. Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, startupom, naukowcom i studentom. Zwycięzcy w dwóch kategoriach otrzymają nagrody z puli 20 tys. dolarów oraz szansę na współpracę biznesową z Liberty Global. Termin zgłoszeń upływa 29 czerwca.

Selectivv startuje z inicjatywą „Bezpieczny Polak” - Bądź bezpieczny za granicą

21.06.2018 Selectivv startuje z inicjatywą „Bezpieczny Polak” - Bądź bezpieczny za granicą Inicjatywa „Bezpieczny Polak”, której pomysłodawcą jest firma Selectivv, ma na celu kooperację polskich firm technologicznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Beneficjentami tego projektu będą wszyscy Polacy przebywający za granicą, którzy znajdą się w obliczu niebezpiecznej sytuacji, takiej jak: atak terrorystyczny, katastrofa, wypadek komunikacyjny czy klęska żywiołowa.

Netia Mobile dla Ciebie - wakacyjne oferty mobilne od Netii

21.06.2018 Netia Mobile dla Ciebie - wakacyjne oferty mobilne od Netii Netia wprowadziła nowe oferty promocyjne usług mobilnych w wariantach od jednej do trzech kart SIM w atrakcyjnych cenach. Każdy, kto skorzysta z nowej oferty otrzyma bonus – po 100 GB transferu danych miesięcznie aż do końca września br., a przenoszący numer dodatkowo zyskają abonament za 1 zł nawet do 6 miesięcy.

Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced

21.06.2018 Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced Testy z użyciem nowoczesnych smartfonów i platformy Nokia AirScale. Agregacja 55 MHz w czterech pasmach wraz modulacją 256 QAM i MIMO 4x4.

W T‑Mobile mundial nie kończy się nigdy – nielimitowany internet domowy od T Mobile w zestawie z konsolą Sony PlayStation 4 i grą FIFA18

21.06.2018 W T‑Mobile mundial nie kończy się nigdy – nielimitowany internet domowy od T Mobile w zestawie z konsolą Sony PlayStation 4 i grą FIFA18 T‑Mobile wspiera futbolowych kibiców także po ostatnim gwizdku sędziego. Aby lepiej wykorzystać czas między piłkarskimi spotkaniami, od 21 czerwca Operator do oferty nielimitowanego Internetu domowego dołącza konsolę Sony PlayStation 4 z grą FIFA18.

PLAY ma już 6 000 stacji bazowych

21.06.2018 PLAY ma już 6 000 stacji bazowych Play, tak, jak zapowiadał, dynamicznie i konsekwentnie rozszerza swoją sieć – teraz ma 6 000 nadajników.

Konica Minolta rozszerza zakres usług IT

21.06.2018 Konica Minolta rozszerza zakres usług IT Konica Minolta przejęła firmę Grupo Meridian, aby rozszerzyć zakres oferowanych usług IT w dziedzinie bezpieczeństwa, komunikacji, rozwoju oprogramowania oraz doradztwa technologicznego.