Prywatność w sieci - jak o nią dbać? Prywatność w sieci - jak o nią dbać?

Prywatność w sieci - jak o nią dbać?

Wraz z rozwojem internetu, zagadnienie prywatności w sieci staje się coraz bardziej gorącym tematem. Dlaczego powinniśmy dbać o prywatność i czy da się zachować ją korzystając regularnie z sieci?
Co można zaprogramować w Python? Co można zaprogramować w Python?

Co można zaprogramować w Python?

Naukę programowania warto rozpocząć od języka Python. Swoją składnią przypomina on język angielski i już napisanie jednej długiej linijki kodu pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu. Python jest językiem skryptowym i do jego pisania wystarczy zwykły notatnik. To właśnie ze względu na jego prostotę jest najczęściej wybierany na początku przygody z kodowaniem. Co można zaprogramować w Python?
Bankowość internetowa dla małych i średnich przedsiębiorstw Bankowość internetowa dla małych i średnich przedsiębiorstw

Bankowość internetowa dla małych i średnich przedsiębiorstw

Rozwój technologii informatycznych jest widoczny praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia klienta i całego biznesu. Znaczenia nabierają oprogramowania księgowe, ponieważ każda firma powinna odpowiednio gospodarować swoimi finansami. Dotyczy to zarówno małych, średnich i dużych przedsiębiorstw (eng. SME - Small and medium-sized enterprises).
Rodo - dlaczego wprowadzono i z jakim skutkiem? Rodo - dlaczego wprowadzono i z jakim skutkiem?

Rodo - dlaczego wprowadzono i z jakim skutkiem?

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, znane także jako RODO jest nowelizacją ustawy o Ochronie Danych Osobowych osób fizycznych, tak, by prawo lepiej chroniło prywatność obywateli kraju i dawało im więcej swobody i możliwości. Jednocześnie, nowelizacja tej ustawy poprzez wprowadzenie rozporządzenia zapewnia ujednolicenie przepisów, jakie obowiązują w całej Unii Europejskiej.
Terminal Płatniczy Terminal Płatniczy

Terminal Płatniczy

Płatność elektroniczna w ostatnich kilku latach zyskała sporą popularność. Można odnieść wrażenie, że powoli wypiera ona transakcje gotówkowe. Metoda ta przychylność konsumentów zyskała dzięki charakteryzującym ją cechom takim jak między innymi: oszczędność czasu, wygoda, czy też bezpieczeństwo. Niewątpliwy wpływ na rozwój płatności bezgotówkowych są dodatkowe opłaty, które pobierane są podczas wypłacania pieniędzy z bankomatów "obcych" banków.
Test szybkości internetu – jak go zrobić i zinterpretować wyniki? Test szybkości internetu – jak go zrobić i zinterpretować wyniki?

Test szybkości internetu – jak go zrobić i zinterpretować wyniki?

Kiedy podpisujemy umowę na dostarczenie internetu, spodziewamy się, że będzie miał taką prędkość, jaka jest zaznaczona w umowie. Niestety rzadko się tak dzieje, chyba że mamy internet światłowodowy. Aby sprawdzić, jaki mamy internet w rzeczywistości, wystarczy przeprowadzić test szybkości internetu.
Bezpieczeństwo w sieci – czy powinieneś się bać? Bezpieczeństwo w sieci – czy powinieneś się bać?

Bezpieczeństwo w sieci – czy powinieneś się bać?

Bez internetu trudno jest żyć w obecnych czasach. Obecności w sieci właściwie się już nie zauważa – nasze smartfony są połączone z internetem 24 h na dobę. Czy to źle? Co powinieneś wiedzieć o bezpieczeństwie w sieci?
Telewizor HDR. Jak wybrać? Telewizor HDR. Jak wybrać?

Telewizor HDR. Jak wybrać?

Jedną z powszechnie dostępnych kategorii telewizorów jest grupa sprzętów z technologią HDR. Czym odznacza się ten rodzaj urządzeń? Jak wygląda w praktyce ich użytkowanie? Jakimi kryteriami należy kierować się, wybierając odpowiedni model tego typu telewizora? Poczytaj nasz poradnik. Więcej poniżej.
Co daje test szybkości internetu? Co daje test szybkości internetu?

Co daje test szybkości internetu?

Prędkość internetu jest zmienna. Czasem, kiedy drastycznie spada, może się to okazać niezwykle uciążliwe. Przyczyn tego może być wiele, a pierwsze, co można zrobić, by zacząć ich szukać, to przeprowadzenie testu szybkości internetu. Jest on darmowy i dostępny na kilku stronach.
Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań

Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań

Jeśli w twojej firmie jest centrala telefoniczna, to nieodłącznym elementem są też linie telefoniczne, które są do niej podłączone. Dzięki temu możesz swobodnie dzwonić ze swojego telefonu na biurku. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy do centrali jest podłączonych mniej linii telefonicznych, niż osób które chcą zadzwonić „na miasto”. A jeśli nawet wszyscy mogą dzwonić na zewnątrz firmy w jednym czasie, to już nikt do twojej firmy nie może się dodzwonić, ponieważ wszystkie linie są już zajęte przez pracowników firmy. Co wtedy?
Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach? Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach?

Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach?

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że w naszych telefonach komórkowych korzystamy z usług abonamentowych bez limitu. Ale co z innymi rodzajami usług telekomunikacyjnych? Czy w nich też dostępne są abonamenty bez limitu rozmów? Odpowiedzią na te pytania jest telefonia internetowa.

Blokada usług Premium Rate w Play

Jak zablokować lub odblokować usługi o podwyższonej opłacie w sieci Play - krótkie kody USSD

W sieci Play możesz zarządzać blokadami w zakresie usług Premium i w ten sposób lepiej kontrolować swoje koszty połączeń telefonicznych, koszty wiadomości SMS i koszty wiadomości MMS.

Blokady dla usług Premium w Play

Blokady usług Premium w Play
Rodzaj usługi Premium - opis Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Wszystkie usługi i aktywności Premium na Twoim numerze. *111*96*1# *111*96*2#
Wysyłanie wiadomości SMS o podwyższonej opłacie. *111*32*1# *111*32*2#
Wysyłanie wiadomości multimedialnych o podwyższonej opłacie. *111*48*1# *111*48*2#
Otrzymywanie przychodzących wiadomości SMS/MMS Premium (prenumeraty). *111*97*1# *111*97*2#
Zakupy na stronach m.play.pl/wap.play.pl. *111*54*1# *111*54*2#
Korzystanie z serwisów strumieniowej transmisji danych (streaming). *111*55*1# *111*55*2#
Połączenia głosowe na numery Premium o podwyższonej opłacie (*4, *7, *70x). *111*98*1# *111*98*2#

Blokady kwotowe dla usług Premium w Play

W Play możesz również ustawić blokadę kwotową dla usług Premium, która będzie obowiązywała w danym okresie rozliczeniowym - dla usług abonamentowych lub w danym miesiącu - w przypadku usług pre-paid. Jeśli przekroczysz dany limit kwotowy, otrzymasz stosowne powiadomienie SMS-em, a dalsze korzystanie z usług zostanie automatycznie zablokowane. Odnowienie możliwości korzystania z usług Premium Rate nastąpi automatycznie od kolejnego okresu rozliczeniowego.

 

Blokady kwotowe usług Premium w Play
Limit kwotowy dla usług Premium Rate Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Do kwoty 35,00 zł brutto za usługi Premium *111*16*1# *111*16*2#
Do kwoty 100,00 zł brutto za usługi Premium *111*17*1# *111*17*2#
Do kwoty 200,00 zł brutto za usługi Premium *111*18*1# *111*18*2#

Blokady cenowe dla usług Premium w Play

W Play możesz też ustawić blokadę cenową dla usług Premium. W tym przypadku nie bezie możliwe skorzystanie z usług o wyższej cenie brutto niż ustawiono w blokadzie - za minutę połączenia lub za jedną wiadomość.

 

Blokady cenowe usług Premium w Play
Limit ceny dla usług Premium Rate Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Powyżej ceny 3,69 zł brutto za usługę Premium *111*26*1# *111*26*2#
Powyżej ceny 11,07 zł brutto za usługę Premium *111*27*1# *111*27*2#
Powyżej ceny 18,45 zł brutto za usługę Premium *111*28*1# *111*28*2#

Blokada zakupów mobilnych

W Play możesz ustawić blokadę dla zakupów realizowanych w sposób mobilny. Oznacza to, że nie będzie można:

 

  • kupować aplikacji, mp3, e-booków itp. w sklepach internetowych współpracujących z Play,
  • korzystać z dostępu do treści cyfrowych (gier, plików muzycznych, aplikacji) za pomocą kodów USSD Premium lub transmisji danych Premium.
     

 

Blokada zakupów mobilnych
Rodzaj usługi Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Zakupy mobilne na Twoim numerze *111*99*1# *111*99*2#

Blokada STOP SPAM

W Play możesz również zablokować SMS-y przychodzące z numerów skróconych, zaczynających się od cyfr: 7,8,9 (np. informacje o konkursach, loteriach oraz innych usług rozrywkowych). W tym celu wyślij standardową wiadomość SMS jak niżej:

  • Aktywacja usługi: SMS o treści STOP na numer 252 (opłata zgodnie z cennikiem, jak za zwykły SMS)
  • Dezaktywacja usługi: SMS o treści TAK na numer 252 (opłata zgodnie z cennikiem, jak za zwykły SMS)