Co daje test szybkości internetu? Co daje test szybkości internetu?

Co daje test szybkości internetu?

Prędkość internetu jest zmienna. Czasem, kiedy drastycznie spada, może się to okazać niezwykle uciążliwe. Przyczyn tego może być wiele, a pierwsze, co można zrobić, by zacząć ich szukać, to przeprowadzenie testu szybkości internetu. Jest on darmowy i dostępny na kilku stronach.
Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji.
Czy warto kupić telewizor powystawowy? Czy warto kupić telewizor powystawowy?

Czy warto kupić telewizor powystawowy?

Technologia nieustannie się rozwija i sprzęt elektroniczny, który był nowością kilka lat temu i kosztował kilka tysięcy złotych, jest przestarzały, a jego wartość na rynku wtórnym spadła kilkukrotnie. Jak zatem nadążyć za zmieniającymi się technologiami, a jednocześnie pozostać oszczędnym? Mamy na to kilka rozwiązań.
Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy? Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy?

Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy?

Z roku na rok telefony komórkowe stają się coraz bardziej zaawansowane. To już nie proste urządzenia do dzwonienia, ale skomplikowane maszyny wielofunkcyjne. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu smartfona?
Serwery VPS – zalety wykorzystania Serwery VPS – zalety wykorzystania

Serwery VPS – zalety wykorzystania

Elastyczność, wydajność, niezawodność oraz stabilność to najbardziej pożądane cechy dobrych serwerów, które zapewniają bezproblemowy, stały dostęp do Twojej strony internetowej. Gwarantem ich wszystkich okazuje się z pewnością wybór serwerów VPS.
Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie? Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

Coraz głośniej o rozmaitych oszustwach wirtualnych. Z roku na rok drastycznie zwiększa się liczba użytkowników sieci, którzy padli ofiarami hackerów. Wykradanie cennych danych to dziś w Internecie chleb powszedni, dlatego też niesamowicie ważne okazuje się zastosowanie wszelkich możliwych form ochrony na wypadek nieuczciwych internautów, którzy czyhają na nieostrożnych i niezabezpieczonych. Z pewnością pytanie nasuwające się nie jednemu czytającemu brzmi- tylko jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Jedną z bardzo skutecznych form jest szyfrowanie SSL. Więcej o tym w dalszych częściach.
SMS-y marketingowe – na co zwracać uwagę tworząc do nich treści? SMS-y marketingowe – na co zwracać uwagę tworząc do nich treści?

SMS-y marketingowe – na co zwracać uwagę tworząc do nich treści?

Wysyłanie wiadomości marketingowych w formie SMS-ów to świetny sposób na skuteczną i przemyślaną komunikację z klientem. Aby jednak wysyłane masowo SMS-y były efektywne oraz właściwie spełniły pokładane w nich nadzieje, wiadomości powinny być prawidłowo przygotowane oraz opracowane. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę korzystając z takich narzędzi, jak SMS API w Apifonica.com?
Śniadanie w Chmurze. Przyjdź i sprawdź jak zwiększyć efektywność swojego biznesu Śniadanie w Chmurze. Przyjdź i sprawdź jak zwiększyć efektywność swojego biznesu

Śniadanie w Chmurze. Przyjdź i sprawdź jak zwiększyć efektywność swojego biznesu

Odwieczne pytanie: Jak zwiększyć efektywność swojego biznesu? Śniadanie w Chmurze jest doskonałym miejscem do znalezienia nowych pomysłów w tym zakresie oraz okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami w dziedzinie wielokanałowej komunikacji z klientami.
Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań

Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań

Jeśli w twojej firmie jest centrala telefoniczna, to nieodłącznym elementem są też linie telefoniczne, które są do niej podłączone. Dzięki temu możesz swobodnie dzwonić ze swojego telefonu na biurku. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy do centrali jest podłączonych mniej linii telefonicznych, niż osób które chcą zadzwonić „na miasto”. A jeśli nawet wszyscy mogą dzwonić na zewnątrz firmy w jednym czasie, to już nikt do twojej firmy nie może się dodzwonić, ponieważ wszystkie linie są już zajęte przez pracowników firmy. Co wtedy?
Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach? Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach?

Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach?

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że w naszych telefonach komórkowych korzystamy z usług abonamentowych bez limitu. Ale co z innymi rodzajami usług telekomunikacyjnych? Czy w nich też dostępne są abonamenty bez limitu rozmów? Odpowiedzią na te pytania jest telefonia internetowa.

Blokada usług Premium Rate w Play

Jak zablokować lub odblokować usługi o podwyższonej opłacie w sieci Play - krótkie kody USSD

W sieci Play możesz zarządzać blokadami w zakresie usług Premium i w ten sposób lepiej kontrolować swoje koszty połączeń telefonicznych, koszty wiadomości SMS i koszty wiadomości MMS.

Blokady dla usług Premium w Play

Blokady usług Premium w Play
Rodzaj usługi Premium - opis Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Wszystkie usługi i aktywności Premium na Twoim numerze. *111*96*1# *111*96*2#
Wysyłanie wiadomości SMS o podwyższonej opłacie. *111*32*1# *111*32*2#
Wysyłanie wiadomości multimedialnych o podwyższonej opłacie. *111*48*1# *111*48*2#
Otrzymywanie przychodzących wiadomości SMS/MMS Premium (prenumeraty). *111*97*1# *111*97*2#
Zakupy na stronach m.play.pl/wap.play.pl. *111*54*1# *111*54*2#
Korzystanie z serwisów strumieniowej transmisji danych (streaming). *111*55*1# *111*55*2#
Połączenia głosowe na numery Premium o podwyższonej opłacie (*4, *7, *70x). *111*98*1# *111*98*2#

Blokady kwotowe dla usług Premium w Play

W Play możesz również ustawić blokadę kwotową dla usług Premium, która będzie obowiązywała w danym okresie rozliczeniowym - dla usług abonamentowych lub w danym miesiącu - w przypadku usług pre-paid. Jeśli przekroczysz dany limit kwotowy, otrzymasz stosowne powiadomienie SMS-em, a dalsze korzystanie z usług zostanie automatycznie zablokowane. Odnowienie możliwości korzystania z usług Premium Rate nastąpi automatycznie od kolejnego okresu rozliczeniowego.

 

Blokady kwotowe usług Premium w Play
Limit kwotowy dla usług Premium Rate Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Do kwoty 35,00 zł brutto za usługi Premium *111*16*1# *111*16*2#
Do kwoty 100,00 zł brutto za usługi Premium *111*17*1# *111*17*2#
Do kwoty 200,00 zł brutto za usługi Premium *111*18*1# *111*18*2#

Blokady cenowe dla usług Premium w Play

W Play możesz też ustawić blokadę cenową dla usług Premium. W tym przypadku nie bezie możliwe skorzystanie z usług o wyższej cenie brutto niż ustawiono w blokadzie - za minutę połączenia lub za jedną wiadomość.

 

Blokady cenowe usług Premium w Play
Limit ceny dla usług Premium Rate Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Powyżej ceny 3,69 zł brutto za usługę Premium *111*26*1# *111*26*2#
Powyżej ceny 11,07 zł brutto za usługę Premium *111*27*1# *111*27*2#
Powyżej ceny 18,45 zł brutto za usługę Premium *111*28*1# *111*28*2#

Blokada zakupów mobilnych

W Play możesz ustawić blokadę dla zakupów realizowanych w sposób mobilny. Oznacza to, że nie będzie można:

 

  • kupować aplikacji, mp3, e-booków itp. w sklepach internetowych współpracujących z Play,
  • korzystać z dostępu do treści cyfrowych (gier, plików muzycznych, aplikacji) za pomocą kodów USSD Premium lub transmisji danych Premium.
     

 

Blokada zakupów mobilnych
Rodzaj usługi Kod USSD - włączenie blokady Kod USSD - wyłączenie blokady
Zakupy mobilne na Twoim numerze *111*99*1# *111*99*2#

Blokada STOP SPAM

W Play możesz również zablokować SMS-y przychodzące z numerów skróconych, zaczynających się od cyfr: 7,8,9 (np. informacje o konkursach, loteriach oraz innych usług rozrywkowych). W tym celu wyślij standardową wiadomość SMS jak niżej:

  • Aktywacja usługi: SMS o treści STOP na numer 252 (opłata zgodnie z cennikiem, jak za zwykły SMS)
  • Dezaktywacja usługi: SMS o treści TAK na numer 252 (opłata zgodnie z cennikiem, jak za zwykły SMS)