Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje o wprowadzeniu zmian w zakresie rezygnacji z usługi na danym łączu abonenckim w umowach o dostępie do sieci TP.
W dniu 5 marca 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał 10 decyzji w sprawie zmiany umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych (usługa BSA – Bitstream Access), zawartych pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i następującymi przedsiębiorcami:
- Długie Rozmowy S.A.
- eTel Sp. z o.o.
- e-Telko Sp. z o.o.
- ETOP Sp. z o.o.
- Exatel S.A.
- GTS Energis Sp. z o.o.
- Intertele S.A.
- Netia S.A.
- Tele2 Polska Sp. z o.o.
- Telefonia Dialog S.A.
Wprowadzone do umów zmiany dotyczyły możliwości rezygnacji z zamówienia usługi BSA (szertokopasmowy dostęp do Internetu) na danym łączu abonenckim. Dokonując tych zmian Prezes UKE podkreślił, że w przypadku braku świadczenia usługi BSA abonentowi operatora alternatywnego z powodu okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi TP, operator alternatywny ponosi wymierne szkody spowodowane zaprzestaniem świadczenia usługi BSA.
Niewątpliwie takie sytuacje mogą negatywnie wpływać na wiarygodność i rzetelność przedsiębiorcy w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych, a co za tym idzie na zmniejszenie ilości abonentów i odpływ przychodów. Dlatego też Prezes UKE uznał, że wprowadzone niniejszymi decyzjami opłaty wyrównawcze wnoszone przez TP będą stanowić sui generis rekompensatę dla operatorów alternatywnych.
Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym Prezes UKE może z urzędu, w drodze decyzji, zmienić treść umowy o dostępie telekomunikacyjnym w przypadkach uzasadnionych potrzebą zapewnienia ochrony użytkowników końcowych, skutecznej konkurencji lub interoperacyjności usług. W celu zapewnienia niedyskryminujących warunków dla wszystkich użytkowników końcowych Prezes UKE uznał za konieczne dokonanie zmiany z urzędu wszystkich umów niezgodnych z ofertą ramową Bitstream Access.
Wg UKE decyzje Prezesa UKE w sprawie zmiany umów BSA powinny przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić alternatywnym operatorom stworzenie oferty dla swoich abonentów, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP.
Decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu.
źródło: UKE
News eSIM nie tylko do smartfona. W jakich urządzeniach można zainstalować taką kartę?
Liczba osób korzystających z kart eSIM rośnie – i nic dziwnego! Dają one więcej możliwości niż tradycyjne karty. Można je przykładowo wykorzystywać także w innych urządzeniach, dzięki czemu dostęp do danych pochodzących ze smartfona, możliwość dzwonienia czy odczytywania SMS-ów dostępne są również na smartwatchach. Gdzie jeszcze można zainstalować kartę eSIM i co dzięki niej można zyskać? czytaj więcejNews Radiotelefon VHF - jaki radiotelefon kupić na jacht lub łódź?
Radiotelefon VHF (Very High Frequency) to jedno z najważniejszych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo na wodzie. Obowiązujące przepisy oraz zdrowy rozsądek nakazują, by każda jednostka pływająca, zwłaszcza ta wychodząca na wody otwarte, była wyposażona w sprawnie działający sprzęt do komunikacji. Właściwy dobór radiotelefonu VHF to istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodnej komunikacji na wodzie. Warto wiedzieć, jakie funkcje oferuje ten typ urządzenia, jakie są jego zastosowania oraz czym kierować się przy jego wyborze. czytaj więcejNews Co powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca przed założeniem firmy?
Założenie własnej firmy to przedsięwzięcie, które może przynieść wiele satysfakcji oraz zapewnić sukces zawodowy. Aby nowy biznes miał solidne podstawy, warto odpowiednio przygotować się do jego uruchomienia. Poza kwestiami formalnymi, istotne jest również zadbanie o obecność firmy w internecie oraz wybór profesjonalnych narzędzi ułatwiających codzienną pracę online. W tym artykule wyjaśnimy, jakie kroki należy podjąć, aby założyć własną działalność oraz dlaczego warto już na starcie zainwestować w takie profesjonalne rozwiązania, jak e-mail dla firmy w usłudze NQ.pl. czytaj więcejNews Samsung Galaxy S25, S25 Ultra i S25+ - który model wybrać?
Miłośnicy doczekali się! Samsung wprowadził na rynek nową serię smartfonów Galaxy S25, w której znajdziemy modele S25, S25+ oraz S25 Ultra. Każdy z nich to, oprócz pewnych podobieństw, unikalne funkcje i specyfikacje, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby podjąć świadomą decyzję. Porównujemy te trzy urządzenia, analizując ich kluczowe różnice i zalety, aby pomóc Ci wybrać smartfon idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.1. Samsung Galaxy S25 - na podstawowe potrzeby i mniejszy budżet
2. Samsung Galaxy S25+, czyli starszy brat
3. Najmocniejszy zawodnik, czyli Samsung Galaxy S25 Ultra czytaj więcej