Archiwalne

TPSA: Sąd przyznał rację TP w sprawie usługi WLR dla Tele2

04.06.2008

Telekomunikacja Polska informuje, że nie będzie od dziś przyłączać nowych klientów Tele2. To konsekwencja decyzji Sądu Apelacyjnego, który uznał 3 czerwca 2008, że uchylona wcześniej decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej regulująca świadczenie przez TP usługi hurtowej sprzedaży abonamentu (WLR) na rzecz Tele2, traci rygor wykonalności. 

Pomimo decyzji Sądu Apelacyjnego, TP kierując się dobrem klientów, zdecydowała jednocześnie, że w chwili obecnej usługi dla dotychczasowych klientów Tele2 będą realizowane bez zmian. 

Telekomunikacja Polska od dawna wskazywała, że decyzja UKE regulująca świadczenie przez TP hurtowego dostępu do sieci na rzecz Tele2 jest wadliwa. Tego samego zdania był Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który 10 grudnia 2007 uznał ją za niezgodną z prawem i uchylił. 

„Wskazywaliśmy wtedy, że nie ma podstawy prawnej do dalszego świadczenia usługi WLR dla Tele2. Natomiast UKE twierdziło, że z uwagi na rygor natychmiastowej wykonalności decyzja powinna być realizowana. Regulator zagroził też, że nałoży na TP kilkuset milionową karę w przypadku jej niewykonywania - powiedział Maciej Rogalski dyrektor Pionu Współpracy Regulacyjnej Grupy TP. - W takiej sytuacji TP zdecydowała się dalej przyłączać klientów Tele2 i czekać na rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego, który teraz wstrzymał wykonywanie decyzji prezesa UKE. Oznacza to, że obecnie nie ma podstaw prawnych do jej realizacji i potwierdza słuszność prezentowanego przez nas od początku stanowiska". 

TPSA przypomna również, że po wyroku z dnia 10 grudnia 2007, TP uzyskał opinie dwóch wybitnych ekspertów, prof. dr hab. Andrzeja Marciniaka oraz prof. dr hab. Feliksa Zedlera, dowodzące że uchylona decyzja nie powinna być dalej realizowana. Firma starała się również porozumieć z Tele2 w celu ustalenia nowych warunków współpracy. Niestety negocjacje nie przyniosły rezultatu.

źródło: TPSA

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Mobilne stanowisko pracy i rozrywki

Mobilność jest dziś standardem, również w zakresie komputerów, które służą nam na co dzień do pracy i do rozrywki, dlatego warto pomyśleć, jak zorganizować sobie pracę i rozrywkę w naszym codziennym życiu, aby nie ograniczała nas przestrzeń biurowa lub domowa w naszym codziennym obcowaniu z tego rodzaju sprzętem. czytaj więcej

News Microsoft Office i 3 powody by go mieć

Microsoft Office to jeden z najbardziej znanych pakietów oprogramowania biurowego. Pierwsze wydanie na komputery PC miało swój debiut w 1990 roku. Dziś, po 22 latach MS Office nadal ma się dobrze i utrzymuje dominującą pozycję w sektorze programów biurowych. Programy będące składowymi MS Office znajdują zastosowanie tak w użytku biurowym, instytucji edukacyjnych, , jak i domowym. Jeśli nie wszystkie, to na pewno trzy aplikacje pakietu, które opisujemy później.

- Word — czyli edytor tekstów z pakietu Microsoft Office
- Excel — arkusze kalkulacyjne nie tylko dla księgowych
- Power Point — narzędzie do tworzenia prezentacji czytaj więcej

News Najlepsze abonamenty dla par. Najtańszy i najlepszy abonament duet

Życie w parze jest o wiele łatwiejsze od samotnego, to fakt. Koszty wynajmu i opłat za media takie jak prąd czy gaz są wtedy podzielone po połowie. Ale czy wiesz, że jako para możecie oszczędzać również na… abonamencie telefonicznym? Większość szanowanych operatorów posiada korzystniejsze oferty abonamentu w przypadku, gdy dwie osoby zdecydują się na zmianę numeru. Jednak nie musisz być zakochany, aby skorzystać ze zniżek! Spokojnie możesz skorzystać z oferty duet ze swoim przyjacielem i oszczędzać już od dziś. czytaj więcej