Jakie są korzyści z pracy zdalnej?
News

Jakie są korzyści z pracy zdalnej?

18.01.2021
Pandemia zmieniła sposób w jaki pracujemy. Wiele osób wykonuje swój zawód w trybie home office. Warto zastanowić się nad tym jakie korzyści przynosi praca zdalna.

Czas oszczędzać czas

Przez aktualną sytuację światową spędzamy większość czasu w domach, ale oszczędzamy za to cenne godziny, które codziennie trzeba było poświęcić na chociażby dojazd do pracy. W związku z tym nie musimy denerwować się też uciążliwymi korkami. Zyskujemy zatem więcej dowolności w planowaniu dnia. Możemy wypróbować nowe hobby, które kusiło nas do tej pory. W końcu mamy chwilę na poczytanie ulubionej książki, albo zrobienie tiramisu z przepisu, który leży już rok w segregatorze. Warto urozmaicać sobie czas nowymi, kreatywnymi czynnościami dla satysfakcji i radości.

 

Zadbajmy o zdrowie

Dzięki spowolnionemu trybowi życia jest okazja zastanowić się także nad swoim zdrowiem. Każdy może robić treningi fizyczne we własnym zaciszu domowym, gdy tylko ma na to ochotę. Warto spróbować różnych ćwiczeń dla poprawy kondycji, albo dla spełnienia swojego długo oczekującego postanowienia noworocznego. Poza tym mamy więcej czasu na gotowanie w domu, więc dobrze wiemy co zawierają nasze posiłki. Zdecydowanie lepiej możemy odżywiać się unikając restauracji serwujących fast food, a teraz jest to dużo łatwiejsze przez mniejszą dostępność takich miejsc. To zatem dobry czas, aby nareszcie zadbać o siebie ze strony fizycznej.

 

Pracujmy wygodnie

Ludzie cenią sobie komfort. Przez zdalny tryb pracy można spokojnie pracować leżąc z laptopem na sofie pod miękkim kocem. Jest to zdecydowanie bardziej przyjemne, niż siedzenie za biurkiem na twardym krześle. Jeśli ktoś tylko ma ochotę, może przez cały dzień nie zdejmować piżamy. Niektórzy martwią się jednak o swój sprzęt, który w razie awarii nie może zostać naprawiony w miejscu pracy. Są jednak serwisy, które szybko i sprawnie naprawią nasz komputer zdalnie, lub z dojazdem do domu, w zależności od potrzeby. Szukając fachowców warto wpisać w wyszukiwarkę na przykład "serwis komputerowy Poznań", lub inne miasto w zależności od zamieszkania.

 

Najważniejsza jest rodzina

Praca zdalna umożliwia nam także przebywanie w domu z rodziną. Znajdujemy więcej czasu dla swoich dzieci i bliskich osób. W końcu jest moment, żeby w razie nagłej potrzeby pomóc córce z zadaniem z matematyki, lub usiąść z mamą albo mężem na rozmowę przy kawie. Utrzymywanie relacji z najbliższymi to ważna część życia, na którą często brakuje czasu w codziennym pośpiechu, a teraz jest to dla nas ułatwione.

 

Cały czas zyskany podczas pandemii można więc ciekawie wykorzystać. Dostaliśmy chwilę oddechu na rzeczy, których być może nigdy byśmy nie zrobili w normalnym trybie pracy i życia. Zadbajmy więc o siebie, i korzystajmy jak najlepiej z komfortu, jaki umożliwia nam teraźniejsza rzeczywistość.

News Mobilny trading na forexie. Jak wykorzystać modę na trading?

Rozwój technologiczny ostatnich lat to przede wszystkim dążenie w kierunku całkowitej mobilności, która oznacza, że można wykonać każdą czynność z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem, że jest tam dostęp do Internetu. Do tych czynności można już zaliczyć inwestowanie na rynkach walutowych, którego można dokonywać poprzez dedykowane aplikacje mobilne. Jakie są ich możliwości? czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszy telefon do 1000 zł? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Smartfony z przedziału cenowego do 1000 złotych są jednymi z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie przystępna kwota przekłada się na wysoką funkcjonalność urządzenia, z którego przeciętny użytkownik będzie w pełni zadowolony. Co jednak istotne, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby zawsze kupić najlepszy telefon do 1000 zł.

1. Wybór producenta.
2. Możliwości najlepszego telefonu do 1000 zł.
3. Przydatne udogodnienia.
4. O czym jeszcze warto pamiętać? czytaj więcej

News Koszt wymiany ekranu w smartfonie

Jaki jest koszt wymiany ekranu w smartfonie to jedno z częściej zadawanych pytań we wszelkiego rodzaju serwisach. I w przypadku każdego urządzenia, które trafia w ręce serwisantów, odpowiedzi mogą być różne. Nie zmienia to jednak tego, że koszt wymiany wyświetlacza w smartfonie jest droższy, niż odpowiednie jego zabezpieczenie. Co zrobić, kiedy nasz smartfon będzie potrzebował naprawy ekranu i jak się przed taką wymianą zabezpieczyć? czytaj więcej

News Zespół sprzedażowy - nowoczesna strategia dla twojej firmy

​Zespół sprzedażowy to jedna z najbardziej skutecznych strategii marketingowych dla przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją produktów wśród klientów. Jak działa zewnętrzny współdzielony zespół sprzedażowy? Czy taki model sprzedaży sprawdzi się w twojej firmie?

1. Czym jest zewnętrzny współdzielony zespół sprzedażowy?
2. Zadania agentów handlowych w zespole sprzedażowym
3. Jakie są korzyści takiego modelu sprzedaży?
4. Czy zespół sprzedażowy to dobra strategia dla twojej firmy? czytaj więcej