Inteligentny dom – jakie daje nam możliwości?
News

Inteligentny dom – jakie daje nam możliwości?

25.10.2019
Rozwiązania z zakresu inteligentnego domu cieszą się coraz większą popularnością. Nie dziwi to chyba nikogo. Pozwalają one przecież żyć wygodniej, funkcjonalniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Jeśli dotąd nie przekonałeś się jeszcze do zalet tego systemu, zapraszamy do lektury. Poniżej przedstawiamy największe zalety tego rozwiązania.

Inteligentny dom to gwarancja oszczędności

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że inteligentny dom to większe koszty, jest wręcz odwrotnie. Mimo tego, że same systemy nieco kosztują i jest to niezbędna inwestycja, jeżeli chcesz w pełni cieszyć się rozwiązaniami z zakresu smart home, w skali miesięcy i lat oszczędność jest naprawdę bardzo dużo. Najszybciej można to zauważyć na przykładzie ogrzewania, ponieważ inteligentny dom pozwala ograniczyć wydatki na ocieplenie domu nawet o kilkadziesiąt procent. Oszczędności są zauważalne także w przypadku zużycia energii elektrycznej.

Inteligentny dom – jakie daje nam możliwości?

Wysoki poziom bezpieczeństwa w inteligentnym domu

System inteligentnego sterowania z założenia zakłada podniesienie poziomu bezpieczeństwa w domu czy mieszkaniu. Można dzięki niemu zabezpieczyć drzwi oraz okna, np. poprzez zainstalowanie biometrycznej kontroli dostępu zamiast tradycyjnych zamków. Dzięki temu drzwi można otwierać za pomocą czytnika linii papilarnych, co jest doskonałą ochroną domu, a przy tym bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

 

Inteligentny dom – jakie daje nam możliwości?

 

Ciekawą opcją jest również możliwość zdalnego sterowania domem za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu z każdego miejsca na ziemi sprawdzisz, czy nikt niepożądany nie próbował dostać się na teren Twojej nieruchomości. A jeśli coś Cię zaniepokoi, od razu będziesz mógł interweniować.

Inteligentny dom to synonim wygody

Chcesz żyć wygodnie w swoim własnym domu? Zainwestuj w systemy inteligentnego sterowania. Dzięki temu wystarczy Ci jedynie aplikacja na smartfonie, by otworzyć okna oraz drzwi, włączyć ogrzewanie czy wyłączyć lampę. Co więcej, smart home to świetne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, seniorów, jak również dzieci, ponieważ pomaga tworzyć przestrzeń bez barier. Inteligentny dom to wiele możliwości, np. automatyzacji ciężkich drzwi, które odtąd przestają być przeszkodą. Inne opcje to chociażby okna z opcją siłownika z czujką pogodową na dachu. Dzięki temu rozwiązaniu w razie deszczu okno natychmiast zostanie zamknięte.

 

Inteligentny dom – jakie daje nam możliwości?

Rozwiązania na miarę Twoich potrzeb

Jedną z opcji smart home jest możliwość personalizacji ustawień, dzięki czemu każda funkcja może być dopasowana do Twoich potrzeb. Inteligentny dom ma możliwość dostosowania temperatury czy natężenia światła w każdym pomieszczeniu dzięki zastosowaniu odpowiednik czujek alarmowych dostępnych w sklepie Montersi.pl - https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe. Ponadto pozwala na ustawienie godziny odsłaniania i zasłaniania rolet, otwierania i zamykania drzwi tarasowych itp. Można pokusić się o stwierdzenie, że system inteligentnego zarządzania domem dostosowuje się do Twojego rytmu dnia, np. poprzez podwyższenie temperatury po powrocie do domu czy otwarcie okien, kiedy Ty wyjdziesz do pracy.

Inteligentny dom – rozwiązanie na lata

Internet Rzeczy stale się rozwija, a przedmiotów, którymi możemy sterować jest coraz więcej. Nowe technologie to bez wątpienia ogromna część naszej przyszłości, a inteligentny dom jest jedną z nich. Jeśli interesujesz się takimi rozwiązaniami, system smart home po prostu powinien zagościć w Twoim domu. To z całą pewnością technologia przyszłości.

 

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim systemem to zgłoś się do fachowców ze sklepu Montersi.pl

 

Inteligentny dom – jakie daje nam możliwości?

News Jak najłatwiej znaleźć pracę? Odpowiadamy!

Znalezienie pracy jest czymś indywidualnym. Wpływa na to wiele czynników, lecz jednym z nich jest na pewno to, jak poszukujemy pracy w dzisiejszych czasach. Jeśli wykorzystujemy do tego Internet, znalezienie pracy z czasem nie powinno być dla nas problemem. Wręcz przeciwnie, powinno stać się czymś prostym, nawet jeśli nie do końca znamy i kumamy rynek pracy. Odnalezienie się w Internetowych ofertach jest bowiem bardzo proste. Dodatkowo możemy monitorować wszystkie ogłoszenia w jednym miejscu. Skutkiem tego znalezienie pracy przez Internet powinno być jedynie kwestią czasu. czytaj więcej

News Xiaomi Mi 11 Lite, Mi11 oraz Mi 11 Pro – czym się wyróżniają

Xiaomi to marka smartfonów, które cieszą się coraz większym powodzeniem w naszym kraju i wiele osób chce z nich korzystać na codzień. Ostatnia seria Mi 11 pokazuje, że urządzenia te są bardzo zaawansowane technicznie i nie odbiegają od innych, topowych marek. Zobacz co wyróżnia trzy modele tego producenta: Xiaomi Mi 11 Lite, Xiaomi Mi 11 i Xiaomi Mi 11 Pro. czytaj więcej

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej

News Rodo - dlaczego wprowadzono i z jakim skutkiem?

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, znane także jako RODO jest nowelizacją ustawy o Ochronie Danych Osobowych osób fizycznych, tak, by prawo lepiej chroniło prywatność obywateli kraju i dawało im więcej swobody i możliwości. Jednocześnie, nowelizacja tej ustawy poprzez wprowadzenie rozporządzenia zapewnia ujednolicenie przepisów, jakie obowiązują w całej Unii Europejskiej. czytaj więcej