Archiwalne

Telefon satelitarny Thuraya XT

14.09.2009

Firma TS2 Technologie Satelitarne prezentuje na polskim rynku nowy telefon satelitarny Thuraya XT spełniający wszelkie normy odpornościowe. To jeden z najbardziej wytrzymałych telefonów na rynku przeznaczony do pracy w każdych warunkach.

Urządzenie umożliwia nawiązanie połączenia w 140 krajach na świecie w zasięgu arabskiej sieci satelitarnej Thuraya. Jest to obecnie najciekawsza pozycja na rynku mobilnych usług satelitarnych MSS (Mobile Satellite Services).

Thuraya XT to produkt niszowy przeznaczony głównie dla osób, które wymagają ciągłej łączności w terenie pozbawionym naziemnej komunikacji np. dla żeglarzy, podróżników, żołnierzy, pracowników korporacji międzynarodowych, przemysłu wojskowego, wydobywczego, agencji rządowych, organizacji humanitarnych, turystycznych, służb specjalnych itp. Zasięg sieci Thuraya obejmuje Europę, Bliski Wschód, Afrykę Północną, Środkową i Wschodnią, Azję i Australię.

Telefon posiada wbudowaną funkcję sprawdzania pozycji GPS, system obsługi wiadomści SMS (w pełni kompatybilny z telefonią GSM), dostęp do internetu (ściąganie 60 Kbit/s, wysyłanie 15 Kbit/s) i faks.
Thuraya XT spełnia wysokie normy standardu IP54/IK03 jako jedyny telefon satelitarny. Jest odporny na wilgoć i zachlapania oraz zabezpieczony przed przed piachem, pyłem i wstrząsami.

Wyświetlacz telefonu posiada wewnętrzny czujnik światła przez co automatycznie dostosowuje się do warunków panujących w otoczeniu. Dodatkowa funkcja podwyższonego kontrastu powoduje, że jest on zawsze czytelny, nawet w pełnym słońcu.

Czas oczekiwania aparatu z pełną baterią to 80 godzin, łączny czas rozmów bez doładowania to 6 godzin. Waży tylko 193 gramy, co jak na urządzenie satelitarne jest wynikiem ponadprzeciętnym.

Cena detaliczna telefonu Thuraya XT to równowartość 1200 dolarów amerykańskich plus 22% VAT.

źródło: TS2

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy? Poznaj korzyści

Nowoczesna technologia dostarcza nam wielu korzystnych rozwiązań. To, co kiedyś było usługą elitarną, dziś jest w zasięgu ręki. Świetnym przykładem jest tutaj Internet i mnożące się możliwości dostępu do niego. Jedna z popularnych opcji to światłowód. Dlaczego zyskuje coraz większą popularność i jakie są jego zalety? czytaj więcej