Archiwalne

GTS Ethernet VPN - pierwsza usługa VPN warstwy drugiej w krajach Europy Środkowej

06.12.2010

GTS Central Europe, wiodący operator telekomunikacyjny i dostawca usług z obszaru centrów danych w Europie Środkowowschodniej, wprowadza na rynek nowy produkt: GTS Ethernet VPN (GTS E-VPN). Nowa usługa jest odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie na transmisję danych o dużej przepustowości w sieciach korporacyjnych. Usługa GTS E-VPN, jest realizowana w oparciu o jednorodną platformę GTS Ethernet, obejmującą swym zasięgiem Czechy, Węgry, Polskę, Słowację oraz Rumunię. Dzięki nowej usłudze klienci biznesowi w krajach Europy Środkowowschodniej zyskają możliwość łączenia wielu lokalizacji z wykorzystaniem prostych i optymalnych kosztowo narzędzi.

GTS Ethernet VPN to idealne rozwiązanie dla firm, posiadających wiele lokalizacji, które chcą połączyć w jedną rozległą sieć LAN, bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów inwestycyjnych. Prostota i przystępność usługi Ethernet połączone z korzyściami, jakie daje skalowalność i elastyczność sieci umożliwiającej transfer danych z prędkością do 1 Gb/s, pozwala przedsiębiorstwom na efektywną kosztowo modernizację i dostosowanie już istniejących sieci korporacyjnych do potrzeb usług zintegrowanej transmisji danych oraz audio i wideo wysokiej jakości.

Klienci mają do wyboru dwie wersje usługi:

  • Ethernet Private LAN (EP-LAN) – usługa w pełni transparentna, zapewniająca pełną kontrolę nad wszystkimi protokołami.
  • Ethernet Virtual Private LAN (EVP-LAN) – usługa dodatkowo obsługująca sieci VLAN, która może zostać skonfigurowana do obsługi wielu wirtualnych kanałów ethernetowych (EVC) na pojedynczym porcie.

Grupa GTS informowała o wprowadzeniu usług ethernetowych w czerwcu 2010 r., kiedy wdrożyła GTS Ethernet Line, stworzoną do obsługi połączeń typu punkt-punkt i punkt-wielopunkt, odpowiednią do zastosowania w zapasowych centrach danych lub dostępie do Internetu. GTS Ethernet VPN idealnie nadaje się do tworzenia wirtualnych prywatnych sieci (VPN) w technologii full mesh (każdy-do-każdego) co pozwala na zapewnienie wymiany informacji pomiędzy dowolnymi węzłami w utworzonej sieci VPN. GTS jest jednym z pierwszych operatorów oferujących ujednolicone usługi ethernet na terenie Europy Środkowowschodniej.

„Rozwiązania GTS E-VPN są idealną alternatywą dla usług IP VPN i oferują dodatkowe korzyści, takie jak mniejsze opóźnienia transmisji danych i większa przepustowość. Dzięki liczącej 17 000 km sieci światłowodowej zapewniamy naszym partnerom biznesowym połączenia sieciowe na rozległym obszarze geograficznym, niezrównanym w regionie Europy Środkowowschodniej. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami zapewniamy naszym klientom taką samą jakość usług ethernetowych również poza krajami, w których skupia się nasza działalność, w tym w krajach nadbałtyckich, bałkańskich, a także w Turcji i na Ukrainie” – powiedział Ignacio Irurita, Dyrektor ds. Technicznych grupy GTS Central Europe.

Usługa jest połączona z szeroką ofertą technologii dostępowych, w tym technologii światłowodowej, bezprzewodowej oraz Ethernet w pierwszej mili (EFM), a także z różnymi wersjami kontraktu SLA oraz kontrolą wydajności, co zapewnia najlepsze rozwiązania dla sieci typu metro oraz WAN obsługujących transmisję danych.

źródło: GTS

News Radiotelefon VHF - jaki radiotelefon kupić na jacht lub łódź?

Radiotelefon VHF (Very High Frequency) to jedno z najważniejszych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo na wodzie. Obowiązujące przepisy oraz zdrowy rozsądek nakazują, by każda jednostka pływająca, zwłaszcza ta wychodząca na wody otwarte, była wyposażona w sprawnie działający sprzęt do komunikacji. Właściwy dobór radiotelefonu VHF to istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodnej komunikacji na wodzie. Warto wiedzieć, jakie funkcje oferuje ten typ urządzenia, jakie są jego zastosowania oraz czym kierować się przy jego wyborze. czytaj więcej

News ESP32 w zastosowaniach IoT - zbieranie i przesyłanie danych

Internet of Things (IoT) to koncepcja polegająca na łączeniu urządzeń z siecią, aby mogły wymieniać dane. ESP32 idealnie nadaje się do tego dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth, umożliwiając bezprzewodową komunikację i podłączenie różnych czujników. Kluczowym elementem w projektach IoT jest stabilne połączenie sieciowe. Wybór między protokołami MQTT i HTTP zależy od potrzeb – MQTT jest lekkim protokołem zoptymalizowanym dla IoT, natomiast HTTP jest bardziej elastyczne i popularne, co ułatwia integrację z innymi usługami. czytaj więcej

News Zarządzanie produkcją w czasie rzeczywistym - jak program produkcyjny wspiera elastyczność w odpowiedzi na zmienne zapotrzebowanie?

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw bazuje na modelu zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym. To pozwala firmie być bardziej elastyczną i lepiej reagować na zmiany w zapotrzebowaniu, awarie maszyn czy inne nieprzewidziane zdarzenia w sposób znacznie bardziej efektywny niż w przypadku tradycyjnych metod planowania. Jak program do zarządzania produkcją wspiera takie podejście przedsiębiorstwa? czytaj więcej

News Nowe Technologie w Logistyce i Przemyśle w 2024 - Od AI po Elektryfikację - artykuł ekspercki Blulog

Przedstawiamy artykuł ekspercki, który analizuje pięć kluczowych trendów technologicznych, które już teraz kształtują sektor logistyczny i przemysłowy, oraz przewiduje, jakie zmiany mogą nastąpić w 2025 roku. czytaj więcej