3 powody by mieć profesjonalną stronę www
News

3 powody by mieć profesjonalną stronę www

23.09.2020
Czasy, w których aby zdobyć klienta wystarczyło wręczyć mu wizytówkę swojej firmy, dawno się skończyły. Współcześnie, bez własnej strony internetowej, firma nie ma racji bytu. W dodatku musi to być strona tak profesjonalna, jak firma której wizytówkę stanowi.

Strona internetowa to Twoja wizytówka świadcząca o jakości Twojej pracy. Jeśli chcesz być traktowany jak poważny kontrahent, strona Twojej firmy musi to komunikować. Jeśli zależy Ci, by raczej przyciągała niż odstraszała klientów, powinieneś prace nad nią powierzyć tym, którzy specjalizują się konkretnie w tworzeniu stron internetowych: https://www.investnet.pl/tworzenie-stron-internetowych/.

 

Zadbaj o pierwsze wrażenie

Zdaniem psychologów pierwsze wrażenie na temat nowo powstałej osoby powstaje w ciągu 12 sekund (inne źródła mówią nawet o 4-6 sekundach). Wyobraź sobie teraz, że podobną rolę spełnia nasze miejsce w internetowej sieci. Wejście potencjalnego klienta na naszą stronę to często jego pierwszy kontakt z naszą firmą. Ta chwila zaważy na tym, czy klient przełączy kartę na inną, czy zostanie z nami najdłużej. Być może spodoba mu się u nas tak bardzo, że spontanicznie podejmie decyzję o nieplanowanym wcześniej zakupie czy skorzystaniu z naszej usługi. Dlatego tak ważne jest, co zobaczy na stronie. Tekst pisany czcionką tak drobną, że nie odczyta go bez okularów? Słabej jakości grafiki wyglądające jak zrobione kiepskim telefonem? Niedziałające linki na stronie? Nie ma chyba bardziej odrzucającego momentu podczas przeglądania stron internetowych, jak komunikat „Strona nie działa” czy „Wystąpił błąd”. Oddanie pracy nad naszą stroną w ręce profesjonalistów pozwoli zapobiec takim sytuacjom.

 

Zaproś klienta do sklepu internetowego

Nawet jeśli do tej pory nie myślałeś o sklepie internetowym, warto w niego zainwestować. Sytuacja w której wszyscy znaleźliśmy się z powodu pandemii pokazała, jak ważne jest oferowanie swoich usług poza punktami stacjonarnymi.

 

Z podobnych powodów jak w przypadku stron internetowych, projektowanie sklepów internetowych warto powierzyć firmie zajmującej się takimi usługami (np. https://www.investnet.pl/). W przypadku sklepu internetowego, poza wysoką estetyką i spójnością (co jest ważne w przypadku każdej treści umieszczonej w Internecie) równie ważna jest funkcjonalność strony. Czy łatwo znaleźć poszukiwany produkt? Czy jest szczegółowo opisany (w tym, czy widoczna jest jego cena?). Czy łatwo jest dokonać zakupu, a transakcja nie tylko jest bezpieczna, ale też na taką wygląda? Czy widoczne są dane naszej firmy albo czy dostępny jest formularz, przez który można się z nami skontaktować, chcąc zapytać o towar?

 

Wyróżnij się na rynku

Przemyślana i atrakcyjna dla użytkownika strona internetowa pozwala pozytywnie wyróżnić się w branży. Przykuwające wzrok elementy graficzne czy elementy interaktywne na stronie zachęcą do korzystania z niej. Wiele firm traci na tym, gdy ich strona sprawia wrażenie nieaktualnej, zaniedbanej. Równie niekorzystna wizerunkowo dla firmy jest sytuacja, gdy strona nie wyświetla się poprawnie kiedy użytkownik przegląda ją na urządzeniu, do którego strona nie jest przystosowana. Profesjonalnie zaprojektowana strona o nowoczesnym wyglądzie, która zadziała na każdym urządzeniu mobilnym (co wciąż jest rzadkością) na pewno wyróżni nas wśród konkurencji.