Jak zrobić stronę internetową samodzielnie
News

Jak zrobić stronę internetową samodzielnie

23.01.2020
Chcesz mieć swoją własną stronę internetową, ale nie stać Cię na zlecenie tego agencji? Czy masz jakieś alternatywy? Czy dasz radę? Jak się do tego zabrać? Jeśli kiedykolwiek stanąłeś przed takimi dylematami, to usiądź wygodnie i zaczynamy.

Przyjęło się, że jeśli chcemy mieć swoją stronę www lub bloga, to najlepiej zlecić wykonanie takiego zadania profesjonalistom. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie bez dwóch zdań, jednak niesie ze sobą pewne ograniczenia. A mianowicie:

 • koszty, nie każdy dysponuje takim budżetem,
 • wielka niewiadoma co do efektu końcowego - ten czynnik również możemy wyeliminować jeśli przed przystąpieniem do rozmów z agencją/freelancerem dokładnie zastanowimy się jaką rolę ma pełnić strona, jakie ma mieć funkcjonalności i do kogo jest skierowana - to niezbędne minimum,
 • koszty utrzymania/aktualizacji, administracji stroną,
 • czas - jeśli chcesz mieć swoją stronę natychmiast, to niestety zlecenie jej wykonania na zewnątrz jest obarczone pewnym ryzykiem na tym polu. Ci, którzy temat przerabiali wiedzą o czym piszę :)

 

Jeszcze kilka, no może kilkanaście lat temu w tym miejscu musielibyśmy zakończyć temat, dziś jednak mamy rożne rozwiązania, które pozwolą Ci na stworzenie własnej strony www.

 

Jednym z nich jest wybór kreatora stron (WIX, GoDaddy, SimpleSite, Jimdo, Webwave, Weebly, Webnode) - to gotowe rozwiązania oferowanie między innymi przez wielu dostawców usług hostingowych (ale nie tylko), które pozwalają Ci w krótkim czasie zaistnieć w sieci. Z uwagi na fakt, że ta ścieżka jest bardzo popularna, warto dobrze się przyjrzeć dokładnie danemu rozwiązaniu i skonfrontować jego możliwości z naszymi potrzebami, także tymi przyszłymi. Na szczęście w znakomitej większości przypadków dostawcy oferują okres próbny, który pozwoli Ci poznać narzędzie i wybrać to, które Ci najbardziej odpowiada.

 

Zalety takiego rozwiązania:

 • intuicyjny interfejs (nie musisz być programistą, stronę układasz z gotowych elementów),
 • baza gotowych rozwiązań tak graficznych jak i funkcjonalnych,
 • bezpłatne lub z przystępnej cenie,
 • szybkość i prostota w tworzeniu stron

Minusy:

 • Brak unikalności - nie masz pewności, że Twoja strona będzie wyjątkowa i unikalna, inni użytkownicy również mają dostęp do szablonu, który wybrałeś
 • związanie się z daną platformą na dobre i złe, co oznacza, że nie możesz przenieść swojej strony www na zewnątrz, możesz stworzyć ją w oparciu o gotowe funkcje kreatora, a jeśli przyjdzie Ci do głowy coś czego nie oferuje, to niestety nic z tego,
 • brak kompatybilności z innymi rozwiązaniami tego typu oferowanymi na rynku. Migracja bywa bolesna.
 • zazwyczaj nie mała opłata za użytkowanie wersji premium,

 

No i niby jest dobrze, ale nie do końca, czy mamy jeszcze jakąś alternatywę?

 

Na szczęście tak. Istnieje na rynku narzędzie (przez niektórych także zaliczane do swoistego kreatora stron), które jednak daje Ci ogromną swobodę jeśli chodzi o wygląd, funkcjonalność, a przede wszystkim nie przywiązuje Cię do jednego dostawcy. Dzięki ogromnej popularności WordPressa, bo o nim tu mowa, możesz stworzyć stronę www na jednym serwerze, a później bez problemu przenieść ją na inny. Możesz dowolnie modyfikować stronę korzystając z tysięcy gotowych rozwiązań z których olbrzymia ilość dostępna jest bezpłatnie. Sam WordPress także jest oprogramowaniem bezpłatnym (płatne mogą być niektóre wtyczki premium) .

 

O tym jak świetne jest to narzędzie świadczy fakt, że już co trzecia strona dostępna w sieci została stworzona właśnie na WordPressie w tym także np Facebook Newsroom, Disney Company i wielu innych znanych Ci marek.

 

Korzystając z oprogramowania WordPress bez większych trudności stworzysz swoją stronę internetową, sklep czy bloga. Jak się do tego zabrać? Wszystko zależy od Twojej wiedzy i wyobraźni. Jeśli jesteś osobą początkującą najlepiej zacząć od kursu dedykowanego. W sieci jest ich mnóstwo. Ja osobiście polecam Kurs WordPress dostępny na blogu o nazwie, która mówi sama za siebie: Jak Zrobić Stronę.

 

Znajdziesz tu nie tylko kurs WP, ale również artykuły, filmy instruktażowe czy też wsparcie w postaci konsultacji on-line czy wreszcie społeczność miłośników tego rozwiązania.

 

Dzięki dostępnej w sieci wiedzy jesteś w stanie już w kilka minut stać się posiadaczem swojej strony www, którą możesz dowolnie rozwijać, nie ponosząc przy tym kosztów rujnujących Twój budżet.

Zalety WordPressa:

 • dostępny dla każdego bez wyjątków,
 • intuicyjny, prosty do zainstalowania i od razu gotowy do pracy,
 • powszechny, dzięki czemu bez trudu znajdziesz informacje i instrukcje oraz gotowe rozwiązania,
 • łatwy do rozbudowy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Strona, sklep, społeczność... możesz stworzyć praktycznie każdy rodzaj serwisu.
 • bezpieczny, jeśli tylko dbasz o aktualizacje lub wybierzesz konto hostingowe, dedykowane pod WordPressa z opcją automatycznej aktualizacji (m.in tu znajdziesz takie konta: https://jak-zrobic-strone.pl/hosting-wordpress/)

Minusy:

 • koszt niektórych wtyczek Premium
 • konieczność sprawdzenia ich kompatybilności przed instalacją

 

Teraz pozostaje Ci analiza dostępnych możliwości, które z nich są dla Ciebie optymalne, także pod względem finansowym i do dzieła!

News Serwis telefonów Samsung Warszawa - gdzie szybko, tanio i skutecznie naprawić smartfon?

Nie ma chyba nic gorszego niż zepsuty telefon. W końcu smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie przez niemal 24 godziny. Dlatego też w razie usterki koniecznie musimy postawić na serwis, który zajmie się naprawą nie tylko skutecznie, ale i szybko. Jak znaleźć taki w Warszawie? czytaj więcej

News Jak zyskać na sprzedaży firmy? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększanie wartości marki i firmy

Proces sprzedaży firmy niezależnie od branży, czy wielkości warto rozpocząć od oceny wartości podmiotu. Mamy do wyboru wiele metod – porównawczą, dochodową, czy majątkową. Bardzo ważny jest tutaj aspekt oceny przez potencjalnego inwestora tego, jaki osiągnie zwrot z inwestycji. Dlatego musimy udowodnić, że nasz firma ma duży potencjał zwrotu. Istnieje jednak kilka sposobów, które wpłyną na wartość sprzedanego podmiotu. Co zatem zrobić, aby uzyskać wyższą cenę podczas negocjacji? I w jaki sposób można wpłynąć na zwiększanie wartości marki? czytaj więcej

News Jak otworzyć biznes w sieci internetowej?

Wiele się mówi o firmach działających, w sieci, o przenosinach sklepów stacjonarnych do sieci internetowej. Czy internet jest swego rodzaju remedium na problemy firm wynikające z pandemii i postępującej cyfryzacji naszej cywilizacji? Na pewno w jakiś sposób tak. Czy każdy może swój sklep stacjonarny przenieść do świata internetu? To już nie jest takie proste. czytaj więcej

News Jak działa internetowa książka telefoniczna?

Na pewno większość osób chociaż kojarzy czym jest książka telefoniczna. Może nie każdy z niej korzystał i nie wszyscy wiedzą jak to robić. Ale na pewno większość osób chociaż raz potrzebowało zdobyć numer telefonu do kogoś i nie wiedziało skąd go uzyskać. Właśnie w takim momencie może być przydatna książka telefoniczna. Jednak mało kto korzysta już z jej tradycyjnej wersji, a nie każdy wie, że w Internecie można również znaleźć książkę telefoniczną. Ale jak z niej korzystać? I jak ją znaleźć? czytaj więcej