Wybieramy myszkę gamingową
News

Wybieramy myszkę gamingową

17.10.2019
Mysz to nieodłączny element każdego zestawu komputerowego. Na rynku znajdziemy jej niezliczoną ilość form, rozmiarów, a także technologii. Wybór odpowiedniego modelu jest często ignorowany przez konsumentów, a nie powinien, przede wszystkim ze względu na intensywność wykorzystywania danego sprzętu. Akcesoria komputerowe są szczególnie ważne w przypadku zaawansowanych graczy. Podstawę ich sprzętu stanowi profesjonalna mysz gamingowa.

Wybierz profesjonalny sprzęt

Decydując się na profesjonalną myszkę gamingową, powinniśmy liczyć się z tym, że jej zakup wiąże się z wydatkiem od 200 złotych do nawet (w niektórych przypadkach) czterokrotności tej kwoty. Zapoznając się z dostępnym na rynku asortymentem, zwróćmy uwagę na:

  • sensor - najlepiej aby był on laserowy,
  • rozdzielczość - w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest 1500 DPI, jednak jak wiadomo - im więcej, tym lepiej,
  • liczbę przycisków oraz możliwość ich zaprogramowania - ten parametr warto dopasować do własnych potrzeb,
  • ergonomiczny kształt oraz wysoką jakość wykonania - warto aby myszka posiadała antypoślizgową powłokę, która wpływa pozytywnie na komfort rozrywki,
  • wytrzymałość mikroprzełączników - najlepszym rozwiązaniem są modele gwarantujące miliony kliknięć,
  • technologię łączności - najpopularniejsze są modele przewodowe oraz bezprzewodowe

Wybieramy myszkę gamingowąMyszka gamingowa - bezprzewodowa czy na kablu?

Do wyboru mamy zarówno modele przewodowe, jak i całkowicie pozbawione kabla. Dobór odpowiedniego sprzętu powinien być sprawą dobrze przemyślaną. W większości przypadków myszki bezprzewodowe nie są w stanie zagwarantować tak dobrego czasu reakcji, jak wersje z kablem. Jednak ten parametr powinniśmy dokładnie sprawdzić przed zakupem. Dodatkowym minusem może okazać się także nieustanna konieczność ładowania urządzenia lub wymiany baterii, która może spotkać gracza w trakcie trwania ważnej rozgrywki. Taka sytuacja nie należy do najbardziej komfortowych, dlatego zdecydowana większość graczy decyduje się na myszy przewodowe.

Dostosuj mysz do swoich potrzeb

Dostępne na rynku modele myszy gamingowych różnią się od siebie. Dzięki temu każdy gracz, może wybrać dla siebie taki sprzęt, który jest dopasowany do jego ulubionych gier.

Myszka do gier MMO - oferuje szybki dostęp do różnych sekwencji oraz skrótów. Większość tego rodzaju gryzoni jest wyposażona w dodatkowe przyciski pod kciukiem, niektóre z nich posiadają ich aż 12.

Myszka do RPG akcji i strzelanki - ta myszka gamingowa Manta posiada wysoką czułość, maksymalną ergonomię i ponadprzeciętną wytrzymałość. Z tego wyboru będą zadowoleni gracze lubiący dynamiczne produkcje.

Dodatkowe funkcje

Do dodatkowych funkcji najnowocześniejszych sprzętów do klikania zaliczamy możliwość ich podświetlenia w trybach pulsujących lub zmieniających odcienie. Niezwykle ważne są także ponadprogramowe boczne klawisze, które pomagają odnieść zwycięstwo w niejednej rozgrywce. Ciekawym rozwiązaniem jest także twardy oplot kabla, który sprawia, że przewód po pierwsze nie jest podatny na zginanie, po drugie nie plącze się, a po trzecie staje się bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Istotną kwestią są także ślizgacze, niektóre modele posiadają ich więcej, drugie mniej - dzięki czemu ślizgają się lepiej po podkładce.

W rozgrywkach internetowych niezwykle ważna jest precyzja i wie o tym każdy gracz. Aby jednak móc konkurować z rywalami i stawać się lepszym niezbędne jest zaopatrzenie się w profesjonalną myszkę gamingową. Dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi komputerowemu jesteśmy w stanie wybrać model idealny spośród masy przeróżnych kombinacji.