Telewizja mobilna – porównanie ofert dostawców telewizji
News

Telewizja mobilna – porównanie ofert dostawców telewizji

04.08.2021
Telewizja mobilna to coraz popularniejszy sposób na to, żeby oglądać ulubione seriale, programy i wydarzenia na żywo. Dostawcy telewizji mobilnej proponują wiele opcji, dzięki czemu klient ma naprawdę duży wybór. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą ofertę?

Telewizja mobilna – co proponują najpopularniejsi dostawcy telewizji?

Do obsługi telewizji mobilnej niezbędne jest dobre łącze internetowe. Mogą je zapewnić wyłącznie Ci dostawcy, którzy oferują najszybszy Internet w Polsce. Owszem, znajdziemy na rynku aplikacje, takie jak na przykład pilot WP, ale jest to oferta, która obejmuje wyłącznie dużą liczbę programów, a nie na przykład cały pakiet z Internetem.

Dlatego warto zobaczyć, którzy dostawcy telewizji i Internetu mają najciekawszą ofertę, aby móc skorzystać ze wszystkich zalet takiego połączenia i zakupić pakiet, który obejmuje zarówno telewizję mobilną, jak i szybkie łącze.

Najlepszy dostawca usług internetowych – jaki pakiet telewizji można u nich otrzymać?

Do ofert, które obejmują zarówno Internet, jak i telewizję mobilną, należą te od Vectry, UPC i INEA. W pierwszym przypadku klient ma do wyboru 140 kanałów, w tym 120 kanałów telewizyjnych dostępnych właśnie w wersji pozadomowej – mobilnej. Oferta telewizji mobilnej UPC obejmuje 150 kanałów. W przypadku INEA mamy do dyspozycji aż 100 kanałów w sieci i ponad 80 kanałów TV poza siecią INEA.

Który pakiet telewizji mobilnej wybrać?

Dostawcy telewizji mobilnej oferują dość podobne usługi, jeżeli chodzi o dodatkowe opcje. Jest to na przykład opcja pozwalająca na oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz czy przewijanie ich do tyłu – w przypadku wydarzeń na żywo. Są jednak pewne różnice, które mogą ułatwić wybór.

W przypadku telewizji mobilnej Vectry, UPC i INEA to właśnie ten ostatni dostawca oferuje największy pakiet kanałów, ale również najszybszy Internet. W tym aspekcie najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się telewizja mobilna od INEA.

Dlaczego szybki Internet jest ważną kwestią w telewizji mobilnej?

Według rankingu portalu Speedtest.pl, INEA zapewnia najszybszy Internet w Polsce. Jest to łącze światłowodowe symetryczne, które gwarantuje taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. To właśnie na tym łączu opiera się działalność dostawcy, co pozwala mu oferować najszybszą i najbardziej stabilną telewizję mobilną.

W porównaniu z ofertami Vectry i UPC INEA ma także przewagę, jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest technologia Miracast, dzięki której można oglądać INEA Online TV bezpośrednio na ekranie telewizora. Oprócz tego, wszystkie dostępne kanały można uruchomić nawet na trzech urządzeniach jednocześnie.

 

News VoIP dla Biznesu – jako kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne

Posiadasz dużą firmę i stawiasz na dalszy rozwój pracowników? Szukasz ograniczenia kosztów, zachowując dobrą jakoś połączeń. VoIP od Peoplefone Polska z pewnością sprawdzi się w Twojej firmie. czytaj więcej

News Jak porównać oferty operatorów komórkowych?

Oferty operatorów komórkowych zapewniają podobne usługi, ale różnią się pod względem kosztów i zasad. Wybór operatora musi być dokonany indywidualnie. czytaj więcej

News Telewizja z Internetem – najlepsze oferty dostawców

Jest wielu dostawców, którzy na terenie Polski oferują pakiet Internet + telewizja: INEA, UPC, Vectra czy Netia to tylko część z nich. I nic dziwnego, że to połączenie usług cieszy się taką popularnością: zarówno telewizja, jak i Internet, stanowią ważny, często nieodzowny element pracy, nauki, a także rozrywki. Zapewniają nam informacje oraz relaks, warto jednak dostarczać je w najwyższej jakości. Na co należy zatem zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy telewizji i Internetu? czytaj więcej

UPC UPC: „Przyszłość telewizji: czynniki zmian” - czy jesteśmy gotowi na nowe trendy?

Premiera raportu na temat trendów na rynku telewizyjnym, zrealizowanego przez infuture hatalska foresight institute w partnerstwie z UPC Polska

• Telewizję ogląda blisko 92 proc. Polaków, a 65 proc. robi to codziennie, spędzając średnio ponad 4 godziny na dobę przed szklanym ekranem.
• Szybki rozwój technologii wprowadza interakcję pomiędzy użytkownikami a nadawcami treści
• Użytkownicy coraz częściej oglądają treści na urządzeniach mobilnych i korzystają z serwisów OTT i VOD
• Operatorzy wprowadzają usługi umożliwiające oglądanie telewizji w dowolnym miejscu i czasie, np. Replay TV i Horizon GO od UPC Polska czytaj więcej