Porady i pomysły na świąteczne prezenty
News

Porady i pomysły na świąteczne prezenty

15.12.2020
Nie sztuką jest kupić cokolwiek i dać innej osobie jako prezent świąteczny. Prawdziwą sztuką jest kupić taki prezent, z którego osoba obdarowana będzie zadowolona i który trafi w jej gust lub spełni jej marzenia. Dlatego poniżej kilka porad w tym zakresie.

Elektronika - smartfony

Elektronika jest tym, co prawie w każdym przypadku trafi w gust obdarowanego – chyba że nie trafimy akurat z kolorem prezentu. W tej kategorii jak zwykle królują telefony i smartfony oraz smartwatche i opaski. Telefon jest nieodzownym partnerem naszego życia, dlatego taki prezent będzie zawsze przydatny, tym bardziej, że zróżnicowanie oferty jest tu ogromne, zaczynając od dużego wyboru marek i producentów, przechodząc przez funkcjonalności i specyfikacje techniczne, a kończąc na kolorystyce i dodatkowych gadżetach jak etui i osłony. Dlatego jeśli osoba, której chcemy pod choinkę kupić telefon komórkowy wspominała coś w czasie ostatniego roku o chęci zmiany tego urządzenia, prezent w tej postaci będzie na pewno trafiony, szczególnie jeśli będzie to urządzenie z wyższej półki cenowej. Należy tylko rozważyć, czy wybrać tą samą markę, której używa osoba której chcemy kupić smartfona, czy może zmiana marki byłaby ciekawą alternatywą dla zakupu.

Książka

Książki są jak dobre wino, potrafią pochłonąć człowieka w całości, jeśli tylko trafimy w dział literatury, który uwielbia czytelnik, któremu chcesz ją dać. Jeśli dokładnie znasz osobę, której Święty Mikołaj ma przynieść prezent oraz osoba ta często opowiada o swoich lekturach, na pewno wiesz z jakiej serii lubi książki, a może nawet trafisz w tytuł, którego ta osoba jeszcze nie przeczytała. Jeśli jednak nie wiesz w czym gustuje, łatwo to możesz określić (a jeszcze lepiej podpytać), jakiego gatunku filmy ogląda, czy są to raczej romanse, czy jednak sciencefiction. W ten sposób możesz łatwo trafić w ulubioną pozycje beletrystyczną przyszłego obdarowanego i trafić w sedno.

Kosmetyki

Kosmetyki to bardzo osobista kwestia, dlatego decydując się na taki zakup, musimy dobrze znać osobę, której chcemy sprawić tego typu prezent. Musimy wiedzieć jakie zapachy lubi dana osoba i czy na przykład bardziej preferuje intensywne zapachy czy może mniej intensywne. Równie ważnym elementem jest kolor, który często jest ściśle powiązany z daną nutą zapachową oraz jej intensywnością lub rodzajem kosmetyku. I oczywiście ważne jest, czy dana osoba używa danego rodzaju kosmetyków oraz być może uwielbia linię danego producenta, a innego nie preferuje zupełnie. Dlatego jest to bardzo delikatna kwestia i w tej dziedzinie łatwo jest o nietrafny wybór prezentu.

Dla domu i wnętrz

Tu w pewnym sensie sytuacja jest podobna do kupna kosmetyków, choć trzeba przyznać, że łatwiej jest przynajmniej trafić z kolorystyką jeśli zdecydujemy się na przykład na dodatki do domu czy mieszkania lub dekoracje, ponieważ najczęściej wiemy jakiego koloru są ściany lub podłogi, do których można dobrać przedmiot, który stanie się prezentem. Dodatkowo można tu dobierać spośród praktycznych i użytkowych produktów, które będą po prostu wyposażeniem kuchni lub łazienki, albo będą służyły do sprzątania, jak również z rzeczy bardziej służących do wystroju lub ozdoby. Można też pokusić się o kategorię mebli lub oświetlenia, ale w tym przypadku trzeba naprawdę dobrze znać gusty i preferencje osoby, która miałaby otrzymać taki prezent, chyba, że po prostu konkretnie nam powiedziała, czego oczekuje dla swojego domu czy wnętrza – w takim przypadku jesteśmy pewni, że prezent będzie trafiony w stu procentach.

Sport i rekreacja

W tej dziedzinie mamy szerokie pole do popisu, ponieważ możemy nabyć prezent, który będzie uzupełnieniem dotychczasowej pasji danej osoby lub po prostu wykreować nową potrzebę z zakresu sportu i rekreacji, dla osoby dla której kupujemy prezent. Nawet jeśli wyda się, że prezent jest nie trafiony, to zawsze można dorobić do niego odpowiednią historię, że Święty Mikołaj obserwował przez cały rok obdarowanego i zdecydował, że lepie będzie dla jego organizmu i jego samopoczucia, jeśli zajmie się daną aktywnością fizyczną lub zajmie się danym sportem dla własnej satysfakcji albo dla poprawienia kondycji/tężyzny fizycznej. Prawda, ze to dobry pomysł?

News Wyzwania związane z rekrutacją specjalistów IT

Wydawałoby się, że rynek IT pod względem rekrutacji to jeden z najłatwiejszych obszarów do szukania i znajdowania pracowników. W końcu rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że z jednej strony coraz więcej firm technologicznych rozpoczyna swoją działalność, z drugiej zaś kompetencje IT i programistyczne stanowią coraz popularniejszą ścieżkę edukacyjną wśród osób poszukujących nowych doświadczeń zawodowych. Niestety znalezienie dobrego specjalisty IT nie jest takie łatwe. Jakie wyzwania związane z rekrutacją w IT są obecnie największą przeszkodą? czytaj więcej

News inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne konsultacje i webinary

Mimo że wakacje za pasem, inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, nie zwalnia tempa. Już w czerwcu zostanie ogłoszony laureat konkursu “Zagraj o mentoring”, organizowanego przez inQUBE oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka. Przez cały czerwiec swoim know-how będą dzielić się także barwne postaci polskiego biznesu oraz eksperci zajmujący się m.in. kryptowalutami. czytaj więcej

News Jak najłatwiej znaleźć pracę? Odpowiadamy!

Znalezienie pracy jest czymś indywidualnym. Wpływa na to wiele czynników, lecz jednym z nich jest na pewno to, jak poszukujemy pracy w dzisiejszych czasach. Jeśli wykorzystujemy do tego Internet, znalezienie pracy z czasem nie powinno być dla nas problemem. Wręcz przeciwnie, powinno stać się czymś prostym, nawet jeśli nie do końca znamy i kumamy rynek pracy. Odnalezienie się w Internetowych ofertach jest bowiem bardzo proste. Dodatkowo możemy monitorować wszystkie ogłoszenia w jednym miejscu. Skutkiem tego znalezienie pracy przez Internet powinno być jedynie kwestią czasu. czytaj więcej

News Jak porównać oferty operatorów komórkowych?

Oferty operatorów komórkowych zapewniają podobne usługi, ale różnią się pod względem kosztów i zasad. Wybór operatora musi być dokonany indywidualnie. czytaj więcej