Jaki smartfon: Realme C21 czy Vivo Y20s? A może tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite?
News

Jaki smartfon: Realme C21 czy Vivo Y20s? A może tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite?

12.07.2021
Zastanawiasz się nad budżetową wersją smarfona? Możesz wybierać z pośród dużej gamy tego typu produktów. My zaproponujemy Ci wybór pomiędzy Realme C21 oraz Vivo Y20s, ale jeśli w trochę wyższej cenie chciałbyś mieć większy ekran, żeby na przykład wygodniej grać lub oglądać filmy, to Twój wybór mógłby paść na tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Zobacz jakie są zalety tych urządzeń.

Zacznijmy od tańszego Realme C21, który na rynku jest dostępny od marca br. Jest to smartfon dla użytkowników, których wymagania nie są zbyt wygórowane, ponieważ jego parametry są standardowe lub po prostu przeciętne. To co najbardziej często interesuje posiadacza telefonu, to możliwość robienia zdjęć. Oczywiście, tym smartfonem można robić zdjęcia, tak jak wieloma innymi:

  • z tyłu posiada trzy kamery o rozdzielczości: 13 Mpx, 2 Mpx i kolejny 2 Mpx do robienia zdjęć macro,
  • z przodu posiada jedną kamerę o rozdzielczości: 5 Mpx do robienia selfie.

 

Gdy mówimy o robieniu zdjęć, to oczywiście trzeba je gdzieś zapisać. Do dyspozycji mamy niezbyt wielką wbudowaną pamięć, która ma wielkość 32 GB, ale na szczęście możemy rozszerzyć pamięć zewnętrzną kartą pamięci micro SD o maksymalnej pojemności 256GB lub mniejszą. Przy tej okazji warto wspomnieć, że RAM telefonu to 3 GB, więc telefon będzie nieco wolniejszy niż telefony z wyższej półki cenowej.

 

Ważnym dla użytkowników parametrem jest pojemność baterii. W Realme C21 wynosi ona 5000 mAh, więc telefon może na jednym ładowaniu dostarczyć nam sporą ilość energii, aby swobodnie z niego korzystać.

 

Przejdźmy zatem do droższego modelu, czyli Vivo Y20s (dostępny od października 2020 roku), który co ciekawe jest niezmiernie podobny do wyżej opisanego smartfona, ponieważ jego parametry związane z wielkością, wyświetlaczem, ilością kamer są w zasadzie takie same i różnią się dosłownie w symbolicznie. Poniżej przedstawiamy tabelę, która to pokazuje.

 

Parametr

Realme C21

Vivo Y20s

Wysokość

165,2 mm

164,4 mm

Szerokość

76,4 mm

76,3 mm

Grubość

8,9 mm

8,4 mm

Waga

190 g

193 g

Przekątna ekranu

6,5"

6,51"

Rozdzielczość ekranu

1600 x 720

1600 x 720

Zagęszczenie pikseli

270 ppi

270 ppi

Liczba kamer tył

3

3

Rozdzielczość aparatu - tył

13.0 Mpix

2.0 Mpix

2.0 Mpix - macro

13.0 Mpix

2.0 Mpix

2.0 Mpix - macro

Liczba kamer przód

1

1

Rozdzielczość aparatu - przód

5.0 Mpx

8.0 Mpx

 

Tak więc jak widać z powyższej tabeli, zasadnicza różnica tkwi w rozdzielczości aparatu przedniego, która w Vivo Y20s jest zdecydowanie wyższa. Vivo Y20s jest delikatnie mniejszy i dosłownie „o włos” ma większy wyświetlacz.

 

Również bateria jest tej samej pojemności jak we wcześniej opisanym modelu (5000 mAh), więc można by spytać co powoduje jego wyższą cenę? Tymi parametrami są głównie:

  • pamięć wbudowana (do zapisywania danych), która wynosi 128 GB,
  • pamięć RAM (operacyjna), która wynosi 4GB,
  • wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 460.

 

Jeśli jednak szukasz czegoś innego do oglądania na przykład filmów lub grania w gry on-line, wybierz tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Istnieją dwie wersje tego urządzenia, o czym za chwilę. Ale wracając do pierwszego zdania tego akapitu: dlaczego lepiej nadaje się do tego rodzaju aktywności? To proste, po prostu ma większy od wcześniej opisanych smartfonów wyświetlacz o przekątnej 8,7 cala, więc nie jest zbyt mały i zbyt duży, ale wystarczający do wygodnego patrzenia na multimedia z których właśnie w danej chwili korzystamy.

 

Samsung Galaxy Tab A7 Lite występuje w dwóch odsłonach:

  • Samsung Galaxy Tab A7 Lite T220 WiFi,
  • Samsung Galaxy Tab A7 Lite T225 LTE.

Niestety nie będziemy mogli skorzystać tutaj z jednego i drugiego rodzaju łączności w jednym urządzeniu, co widać w nazewnictwie tych modeli. Pierwszy z nich daje możliwość połączenia się z Internetem przez sieć lokalną, a drugi przez sieć mobilną.

 

Samsung Galaxy Tab A7 Lite T220 WiFi nie pozwala nam na korzystanie z łączności GSM, ponieważ nie jest wyposażony w żadne złącze umożliwiające włożenie karty SIM i połączenie się z Internetem tą drogą, ale zawiera za to moduł WiFi (802.11 a/b/g/n/ac), który umożliwia nam podłączenie się do sieci w każdym miejscu, gdzie jest udostępniana lokalna łączność bezprzewodowa. Innym sposobem na rozwiązanie tej kwestii jest udostępnienie sobie Internetu z telefonu komórkowego / smartfona lub podłączenie się do routera GSM z kartą SIM służącą typowo do transmisji danych (oczywiście w obu tych przypadkach, korzystamy z połączenia typu WiFi).

 

Druga wersja tego urządzenia, to: Samsung Galaxy Tab A7 Lite T225 LTE z łącznością do sieci komórkowych. Jest to urządzenie z którym możemy swobodnie poruszać się wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci mobilnych, ponieważ możemy do niego włożyć kartę SIM (nanoSIM) i pobierać dane z maksymalną prędkością oferowaną przez sieć 4G lub inaczej LTE.

 

Tak więc pierwszy model tableta od Samsunga, to urządzenie przeznaczone bardziej dla użytkowników lokalnie korzystających z sieci Internet (rzadko przemieszczających się), a drugi model to urządzenie dla osób chcących korzystać z Internetu w dowolnym miejscu (podróżujących i często przemieszczających się).

News Kup tablet Galaxy - zyskasz 800 zł

Najnowsza promocja tabletów Samsung Galaxy - możliwość zakupu urządzenia ze zwrotem do 800 zł. czytaj więcej

News Samsung Galaxy Tab S8 - który model wybrać?

Tablety nie od dziś towarzyszą nam w świecie używanych na co dzień technologii, a ich kolejne wersje, to za każdym razem nowe możliwości ich zastosowania w życiu prywatnym jak i pracy zawodowej. Tablet Samsung Galaxy Tab S8 dostępny jest w kilku różnych odsłonach: Tab S8, Tab S8+ oraz Tab S8 Ultra, dlatego warto wiedzieć która z jego wersji będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb. czytaj więcej

News Tablet dla dziecka - jaki wybrać i czym się kierować?

Tablety stanowią doskonałą propozycję na prezent dla dziecka, z uwagi na ich wielofunkcyjność. Urządzenie to może być wykorzystywane podczas nauki i doskonalenia własnych pasji, ale stanowi też źródło nieskończonej rozrywki, która zadowoli każdego malca. Wybierając tablet dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które dadzą pewność, że ze sprzętu bez obaw będą mogli korzystać najmłodsi. czytaj więcej

Samsung Samsung Galaxy Tab Active2 – wydajny tablet dla biznesu

- Samsung Galaxy Tab Active2 to nowy, wzmocniony tablet dla biznesu
- Urządzenie wyposażono m.in. w zabezpieczenia biometryczne i rysik S Pen
- Wspólnie z partnerami, firma Samsung rozwija ekosystem usług i narzędzi, dedykowanych Galaxy Tab Active2 czytaj więcej