Jaki komputer kupić do nauki zdalnej? Prosty poradnik dla rodziców
News

Jaki komputer kupić do nauki zdalnej? Prosty poradnik dla rodziców

29.05.2020
Odkąd nauka zdalna przestała być możliwością, a stała koniecznością, powstał problem z urządzeniami, które naukę tę umożliwiają. Komputery i laptopy do nauki zdalnej również przestały być czymś, co mieć można, a stały się czymś, co mieć trzeba. Pytanie tylko, czym takie komputery i laptopy powinny się wyróżniać? I gdzie szukać taniego sprzętu komputerowego nadającego się do nauki?

Komputer do nauki zdalnej, czyli jaki?

Jeśli interesuje Cię komputer lub laptop do nauki zdalnej, musisz przede wszystkim wiedzieć, jakiego dokładnie sprzętu szukasz. Przy wyborze sprzętu komputerowego o tak sprecyzowanym przeznaczeniu ważne jest, abyś kierował się następującymi wskazówkami:

  1. Zwróć uwagę na specyfikację techniczną – komputer czy laptop do nauki zdalnej nie wymaga szczególnie mocnych podzespołów. Wystarczą te, które zwykle stosowane są w sprzęcie przeznaczonym do typowych prac biurowych. Przynajmniej w teorii, bo w rzeczywistości wszystko zależy od stopnia zaawansowania zajęć, jakie z pomocą wybranego przez Ciebie komputera będą prowadzone.
  2. Dostosuj sprzęt komputerowy do wymagań i oczekiwań Twojego dziecka – wspomnieliśmy już o stopniu zaawansowania. W przypadku niektórych form nauki lub też rodzaju wykonywanych ćwiczeń niezbędny może okazać się komputer o ponadstandardowej mocy obliczeniowej. Jeśli Twoje dziecko interesuje się informatyką, grafiką lub czymś jeszcze bardziej zaawansowanym, typowy laptop biurowy to zdecydowanie za mało.
  3. Nie kupuj drogo, jeśli możesz kupić tanio – wybór nowego i drogiego komputera nie zawsze jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Jeśli dobrze poszukasz, możesz nieźle zaoszczędzić i to bez rezygnowania z jakości zakupionego sprzętu.

Dlaczego warto postawić na używane komputery i laptopy do nauki zdalnej?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – wybór używanych komputerów lub używanych laptopów to przede wszystkim ogromna oszczędność. Dzięki postawieniu na sprzęt używany, możesz zaopatrzyć wszystkie swoje niedorosłe i dorosłe pociechy we własne komputery służące im do nauki zdalnej i nie tylko. Ale wybór urządzeń używanych pozwoli Ci nie tylko sporo zaoszczędzić, ale zyskać również coś więcej. Co takiego?

Wbrew powszechnej opinii to nie nowe, ale właśnie używane komputery czy laptopy są rozwiązanie pewniejszym i pozwalającym uniknąć wielu usterek. Dlaczego? Ponieważ w przypadku komputerów używanych wszelkie ich ewentualne wady zostały już wykryte i skutecznie naprawione. Nie grożą Ci więc żadne niemiłe niespodzianki w postaci ukrytych wad fabrycznych czy innych problemów z niedziałającymi podzespołami.

Komputery dla uczniów do nauki zdalnej. Które wybrać?

Szukając dobrych i tanich komputerów lub laptopów do nauki zdalnej dla swojego dziecka, pamiętaj o tym, aby przede wszystkim wybrać sprawdzonego i renomowanego dostawcę tego typu sprzętu. W naszym sklepie Device.pl znajdziesz tanie, markowe, używane laptopy i komputery idealnie spełniające wymagania nauki zdalnej. Wejdź na naszą stronę i zapoznaj się dostępną tam ofertą.

Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz!

News Laptopy poleasingowe Kraków, czyli jest takie miejsce w Krakowie...

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa, czy też komputera stacjonarnego to już właściwie standard. Można wręcz powiedzieć, że obecnie kupowanie komputera oznacza często, że będzie to drugie lub po prostu kolejne urządzenie tego typu w naszym domu. I w żadnym wypadku nie należy tego rozumieć jako formą jakiegoś luksusu – po prostu dziś każdy z członków rodziny używa takich urządzeń i często wręcz musi posiadać swój osobisty laptop. W związku z taką potrzebą, może nasuwać się pytanie: co lepiej wybrać w tym temacie – laptop nowy czy poleasingowy? Spróbujmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej!

1. Laptopy poleasingowe – czy warto?
2. Laptopy poleasingowe Kraków - gdzie w Krakowie warto kupić takie urządzenie? czytaj więcej

News Mobilny trading na forexie. Jak wykorzystać modę na trading?

Rozwój technologiczny ostatnich lat to przede wszystkim dążenie w kierunku całkowitej mobilności, która oznacza, że można wykonać każdą czynność z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem, że jest tam dostęp do Internetu. Do tych czynności można już zaliczyć inwestowanie na rynkach walutowych, którego można dokonywać poprzez dedykowane aplikacje mobilne. Jakie są ich możliwości? czytaj więcej

News Co to jest SLA w hostingu? Jakie SLA jest dobre? Sprawdź!

Bardzo często decydując się na korzystanie ze specjalistycznych usług czy zaawansowanych systemów informatycznych siłą rzeczy skazujemy się na wsparcie osób trzecich. Wynika to chociażby z braku odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, dostępu do systemów itd. O ile zapewnienie ciągłości działania systemu czy dostępu usługi jest dla kluczowe dla Twojego biznesu powinieneś koniecznie zadbać o odpowiednie zapisy umowne lub wykupić dodatkowe SLA. Czym jest i jak działa SLA? Na co powinieneś zwrócić uwagę w kontekście usług hostingowych? czytaj więcej

News Kursy programowania online - czy to dobra metoda na naukę?

W ostatnich miesiącach wiele osób zmaga się problemami na rynku pracy. Dodatkowo więcej czasu spędzamy w domu. W efekcie coraz więcej osób decyduje się na naukę nowych umiejętności, w tym naukę programowania. Dowiedz się, w jaki sposób uczyć się efektywnie.

1. Programowanie – czy jest dla wszystkich?
2. Jak nauczyć się programować — kursy programowania czy samodzielna nauka czytaj więcej