Jaki tablet kupić do nauki, pracy i zabawy?
News

Jaki tablet kupić do nauki, pracy i zabawy?

30.07.2021
Dostęp do Internetu oraz korzystanie z różnorodnych aplikacji jest dziś dla większości ludzi codziennością. Dlatego też niemal każdy człowiek posiada elektroniczne urządzenie do tego celu - smartfon, tablet czy osobisty komputer. Tablety są wygodną alternatywą dla telefonu lub komputera w wielu sytuacjach. Jaki tablet kupić do różnych celów, na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj najważniejsze informacje, dzięki którym dokonasz odpowiedniego wyboru.

Podpowiadamy, jaki tablet kupić w określonych sytuacjach

Tablet pod kątem wydajności czy rozmiarów ekranu najczęściej znajduje się gdzieś pomiędzy telefonami smart a laptopami. Dlatego wiele osób sięga po niego właśnie wtedy, gdy telefon jest zbyt mały, by wygodnie coś zrobić, albo gdy komputer jest zbyt duży czy ciężki. Tablet warto dobrać do potrzeb pod kątem:

  • wielkości i typu ekranu, przekątnej,
  • ilości rdzeni i szybkości procesora oraz ilości pamięci operacyjnej,
  • pamięci wbudowanej na system i aplikacje, dane,
  • interfejsów, sposobów komunikacji bezprzewodowej - WiFi, Bluetoothe, LTE,
  • systemu operacyjnego - najczęściej Android, IOS, Windows,
  • trwałości, wytrzymałości na czynniki zewnętrzne,
  • kompatybilności potrzebnych akcesoriów.

Inne aspekty będą ważne przy wyborze tabletu do nauki, inne zaś do zabawy czy pracy.

Jaki tablet kupić do nauki, pracy i zabawy?

Jaki tablet kupić dla dziecka?

Tablet dla dziecka może służyć do zabawy, ale także do nauki. Powinien być dopasowany wielkością do możliwości malucha. Optymalna jest zwykle konstrukcja 8-calowa. Warto zwrócić szczególną uwagę na odporność na upadki urządzenia. Dla starszych dzieci może liczyć się również wydajność i kompatybilność z określonymi aplikacjami.

Które tablety sprawdzają się do pracy?

Tablety do pracy to dość szeroki przekrój sprzętu, gdyż wiele zależy od wymagań stawianych urządzeniu. Mogą być to niewielkie, dedykowane tablety LTE z rysikiem, albo modele o dużym 10 czy 11-calowym ekranie i bogatej funkcjonalności. To, jaki tablet kupić, zwykle zależy od pracodawcy.

Wybór tabletu do rozrywki

W zależności od rodzaju rozrywki warto dopasować możliwości tabletu. Do pełnych detali gier czy filmów dobre są tablety o większych przekątnych. Muszą także mieć wydajny procesor oraz sporą ilość pamięci, natomiast funckje biznesowe czy LTE mogą nie być tu konieczne.

Jaki tablet kupić do nauki, pracy i zabawy?

Co warto kupić do tabletu?

Jeżeli wiesz już, jaki tablet kupić, pamiętaj również o skompletowaniu przydatnych akcesoriów do niego. Mało który producent daje je w zestawie. Są ta między innymi:

Akcesorium do tabletu Kiedy się sprawdza
słuchawki przy słuchaniu muzyki, podczas gier, w pracy
dopasowane etui zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, może pełnić rolę stojaka
szkło hartowane na ekran chroni przed porysowaniem, utrudnia uszkodzenie
rysik do tabletu ułatwia pracę i naukę
klawiatura do tabletu często konieczna do komfortowej pracy

Wybrany tablet powinien być w pełni kompatybilny z dokupowanymi akcesoriami, na co należy zwrócić uwagę przy ich doborze.

Gdzie można przeczytać więcej o najlepszych tabletach?

Jeżeli szukasz pomysłów na najlepsze tablety, chcesz znać szczegółowe informacje czy opinie użytkowników, wejdź na Ceneo.pl. Na portalu znajdziesz więcej informacji o tym, jaki tablet kupić w danej sytuacji. Poznasz również specyfikacje wybranych produktów i modele rekomendowane przez specjalistów.

News Nowy rok szkolny już za kilka dni – o czym pamiętać aby się dobrze przygotować?

Jak co roku, 1. września 2021 rozpocznie się nowy rok szkolny, dlatego przyszedł ostatni czas, aby się do niego przygotować, sprawdzić co należy dokupić i uzupełnić lub po prostu wymienić. Takie rzeczy jak zeszyty czy długopisy są rzeczami oczywistymi, ale w dobie pandemicznych zawirowań, trzeba wziąć też pod uwagę inne elementy, które mogą okazać się niezbędne do sprawnej nauki w szkole. Zobacz jakie. czytaj więcej

News Jaki komputer kupić do nauki zdalnej? Prosty poradnik dla rodziców

Odkąd nauka zdalna przestała być możliwością, a stała koniecznością, powstał problem z urządzeniami, które naukę tę umożliwiają. Komputery i laptopy do nauki zdalnej również przestały być czymś, co mieć można, a stały się czymś, co mieć trzeba. Pytanie tylko, czym takie komputery i laptopy powinny się wyróżniać? I gdzie szukać taniego sprzętu komputerowego nadającego się do nauki? czytaj więcej

Lenovo Lenovo Yoga 720 - wydajność i styl

Na półkach sklepów pojawiła się kolejna nowość - przedstawicielka najnowszej linii laptopów konwertowalnych Lenovo – Yoga 720 – wydajne urządzenie do pracy i rozrywki, które nie tylko doskonale wygląda, ale też świetnie radzi sobie z większością zadań stawianym przed nią na co dzień. Laptop Lenovo Yoga 720 13 cali jest już dostępny w sprzedaży m.in. w sieci sklepów X-Kom i Komputronik czytaj więcej

Fortinet Fortinet: Jak pracownik zdalny może zabezpieczyć swoją sieć domową

Jak pracownik zdalny może zabezpieczać swoją sieć domową, aby nie narażać firmy na utratę cennych danych.

Specjaliści Fortinet zalecają trzyetapowe podejście do kwestii cyberbezpieczeństwa domowych sieci. Oparte jest ono na poznaniu tego, co znajduje się w sieci, podzieleniu jej na odrębne segmenty, a następnie wdrożeniu odpowiedniego zabezpieczenia. czytaj więcej