Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie?
Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie? Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie?
News

Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie?

17.05.2019
Każdy chce być bezpieczny i chronić swojej prywatności. Teraz jest to coraz łatwiejsze. W łatwy sposób możesz ochronić swoje dane, hasła, piny. Jak wiec o to zadbać?

W XXI wieku jesteśmy nierozłączni z naszymi smartfonami, nie wyobrażamy sobie życia bez naszych telefonów. W każdym wolnym momencie korzystamy z tego urządzenia. Czy to jest praca, czy komunikacja miejska, czy ulica wszędzie patrzymy w ekran. Często piszemy wiadomości, logujemy się na różne portale społecznościowe, na konta bankowe oraz wpisujemy hasła na innych stronach. A co z nasza prywatnością? Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile osób patrzy codziennie na twój ekran w telefonie? Nie boisz się ze osoba stojąca lub siedząca obok ciebie pozna twoje hasła?

Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie? - pudełko antiSPY Shield

Wielu z nas jeżdżąc komunikacją miejską nie jest tego świadoma, że osoba siedząca obok nas z ciekawości spojrzy co robimy na telefonie. Nie wiesz kto siedzi obok ciebie i jakie zamiary ma wobec ciebie. Nawet nie zauważysz, że ktoś obcy spojrzał i właśnie poznał twoje hasło do konta bankowego. Warto nad tym pomyśleć, ponieważ w łatwy sposób możesz się przed tym ochronić. Wystarczy założyć na ekran specjalną szybkę ochronną. Szybka ukrywa obraz wyświetlany na ekranie, przed osoba obok. W taki sposób zabezpieczysz swoje dane, ale jednocześnie ochronisz swój ekran od zbicia.

 

Na rynku coraz więcej firm oferuje tego typu ochronę, m.in. MyScreenPROTECTOR. W ich ofercie znajdziemy tak zwane filtry prywatności np.: antiSPY SHIELD (folia ochronna) czy antiSPY GLASS (szkło hartowane) oraz rzadko spotykane nakładki prywatyzujące na monitory komputerowe w rozmiarach od 13 do aż 32 cali, które mogą być szczególnie przydatne w punktach usługowych w galeriach handlowych, bankach i wszędzie tam, gdzie szczególnie trzeba dbać o bezpieczeństwo danych.

Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie? Privacy antiSPY

„Włączając do oferty materiały ochronne z filtrem prywatyzacyjnym, chcemy wyjść naprzeciw potrzebom nie tylko tych, którzy cenią sobie prywatność w codziennych sytuacjach, ale również tym, na których prawo nakłada wymóg zabezpieczenia danych. Wykonując obowiązki pracownicze, często narażamy wrażliwe dane, które zobowiązani jesteśmy chronić. Dlatego też tego typu rozwiązania stają się powoli obowiązkowymi w urzędach czy przedsiębiorstwach” – skomentowała Aleksandra Mathiesen Chief Marketing Officer MyScreenProtector.

 

źródło: informacja firmy

News Jak przyspieszyć internet w telefonie? Sprawdzone sposoby

Ogromna rzesza posiadaczy współczesnych smartfonów zadaje sobie bardzo często pytanie: jak przyspieszyć internet w telefonie? Na prędkość internetu w telefonie ma oczywiście wpływ wiele czynników: od jakości usługi, którą oferuje określony dostawca internetu, aż po aplikacje, które zostały zainstalowane w telefonie. Szybkość mobilnego internetu we współczesnym świecie to podstawa. Wcześniej wymienione kwestie nie są jedynymi, które należy wziąć pod uwagę, ale wszystkie opiszemy w poniższym artykule. czytaj więcej

News Jak zadbać o smartfon?

Prawie nikt nie wyobraża sobie dziś życia bez telefonu komórkowego. To urządzenie zastępuje m.in. aparat, odtwarzacz MP3, pozwala odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Dzięki dostępowi do Internetu można bardzo szybko znaleźć niezbędne informacje. Skoro telefon komórkowy odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, warto pomyśleć o jego właściwej ochronie. czytaj więcej

News Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami. czytaj więcej

News Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

Coraz głośniej o rozmaitych oszustwach wirtualnych. Z roku na rok drastycznie zwiększa się liczba użytkowników sieci, którzy padli ofiarami hackerów. Wykradanie cennych danych to dziś w Internecie chleb powszedni, dlatego też niesamowicie ważne okazuje się zastosowanie wszelkich możliwych form ochrony na wypadek nieuczciwych internautów, którzy czyhają na nieostrożnych i niezabezpieczonych. Z pewnością pytanie nasuwające się nie jednemu czytającemu brzmi- tylko jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Jedną z bardzo skutecznych form jest szyfrowanie SSL. Więcej o tym w dalszych częściach. czytaj więcej