Częste usterki w IPhonach
News

Częste usterki w IPhonach

03.12.2019
Telefony marki Apple, czyli Iphone’y, cieszą się popularnością od wielu lat. Zachwycają funkcjonalnością, designem, świetną konstrukcją oraz systemem iOS. Niestety posiadają również wady. Jakie są najczęstsze usterki w iPhone'ach?

IPhone 7

W kontekście tego modelu mówi się o masowych usterkach, które zaczęły pojawiać się tuż po okresie objętym gwarancją. Problem dotyczył zapętlania się podczas restartowania. Na początku było niewinnie, pojawia się ikona notatek głosowych, nie działa funkcja trybu głośnomówiącego podczas rozmowy, a na sam koniec smartfon zawiesza się i samoczynnie restartuje.

 

W ten sposób prowadzi do zapętlenia. Na całe szczęście Apple szybko znalazła źródło problemu, Okazało się, że poluzowały się styki układu dźwiękowego, który położony jest obok slotu karty SIM.

 

Sama naprawa w serwisach jest prosta i szybka. Posiadacze jabłuszka skarżyli się również na hałas przypominający syczenie i trudności z połączeniem z siecią komórkową po zmianie z trybu samolotowego. Ceny możesz sprawdzić na tej stronie https://idream.pl/serwis/cennik/.

 

iPhone 8

IPhone 8 słynnie z wady fabrycznej, która dotyczyła części modeli sprzedawanych od września 2017 roku do marca 2018 roku w Chinach, Indiach, Japonii, Hongkongu, Nowej Zelandii, USA i Makao.

 

Firma Apple poinformowała o tym, że problem dotyczy wadliwej płyty głównej, co skutkuje nieoczekiwaniem restartowania się telefonu, wyłączaniem się urządzenia lub po prostu "zamrożeniem" ekranu. Użytkownicy mogli sprawdzić czy ich telefon ma usterkę poprzez wpisanie numery seryjnego na stronie producenta. W ramach rekompensaty, firma zapewniła darmową naprawę uszkodzonych smartfonów.

 

Wystarczy zgłosić telefon do serwisu w ciągu 3 lat od zakupu. Wiele osób skarżyło się również na rozszczelnienie się obudowy podczas ładowania.

 

IPhone X

W 2017 roku premierę miał iPhone X, na którego czekali wszyscy fani produktów Apple. Zapowiadano, że jest jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych modeli smartfonów. I choć zdobył wiele zwolenników i cieszy się uznaniem, to nie jest on wolny o drobnych i bardziej poważnych usterek.

 

Co najczęściej psuje się w iPhone X?  Użytkownicy tego modelu bardzo często skarżyli się na wady wyświetlacza. Wśród nich wymieniają brak reakcji na dotyk, zwłaszcza w czasie niskich temperatur. Na całe szczęście problem rozwiązano poprzez aktualizację oprogramowania. Niestety niektórzy posiadacze iPhone, musieli wymienić wyświetlacz. Niektóre egzemplarze posiadały wadę, a dokładnie zieloną linię po jednej stronie wyświetlacza.

 

Wynikało to prawdopodobnie z zastosowania nowoczesnej technologii OLED. Według użytkowników problemy dotyczyły również górnego głośnika, co skutkowało trzaskami podczas rozmów po włączeniu trybu głośnomówiącego. Pojawił się także problem z odbieraniem połączeń. telefon normalnie dzwonił lub wibrował podczas próby nawiązania połączenia, ale nie wyświetlała się ani informacji kto dzwoni, ani klawisze do odebrania bądź odrzucenia połączenia. Omazało się, że był to błędy w oprogramowaniu, w związku czym naniesiono odpowiednie poprawki.

Case Study Jak przenieść linie telefoniczne jeśli nie ma takiej możliwości?

Autoryzowana Stacja Obsługi Pojazdów (okolice Bielska-Białej) przeniosła swoją lokalizacje do nowego miejsca. Operator, który świadczył dotychczas usługę w poprzedniej lokalizacji, nie miał możliwości przeniesienia linii telefonicznej do nowej lokalizacji. czytaj więcej

News Obsługa informatyczna firmy – nie tylko serwis sprzętu

Każda firma wykorzystująca rozwiązania informatyczne powinna zadbać także o swoje bezpieczeństwo IT. czytaj więcej

Case Study Wymiana trzech central analogowych na jedną centralę IP PBX

3 lokalizacje klienta i w każdej z nich analogowa centrala telefoniczna. Do każdej centrali doprowadzonych po kilka telefonicznych linii analogowych z których korzystało od 50-ciu do 60-ciu użytkowników. Ciągle zajęte linie telefoniczne, brak możliwości dodzwonienia się i brak komunikacji pomiędzy lokalizacjami. Codzienna męczarnia z telefonami dla wszystkich. Taki zastaliśmy obraz telekomunikacji w trzech budynkach klienta. Jak to rozwiązaliśmy? czytaj więcej

Wiadomości firmowe Huawei wprowadza na rynek dedykowane rozwiązania dla przemysłu

Podczas tegorocznych targów CEBIT Huawei uruchomił dedykowane rozwiązanie dla przemysłu – Intent-Driven Network (IDN). czytaj więcej