Case Study

Jak przenieść linie telefoniczne jeśli nie ma takiej możliwości?

27.01.2020
Autoryzowana Stacja Obsługi Pojazdów (okolice Bielska-Białej) przeniosła swoją lokalizacje do nowego miejsca. Operator, który świadczył dotychczas usługę w poprzedniej lokalizacji, nie miał możliwości przeniesienia linii telefonicznej do nowej lokalizacji.

Problem z linią telefoniczną trwał około roku, ponieważ dotychczasowy operator telekomunikacyjny z przyczyn technicznych nie mógł jej przenieść do nowej lokalizacji. Pierwszym pomysłem było przedłużenie linii telefonicznej za pośrednictwem sieci IP i bramek VoIP do nowej lokalizacji. Jednak w toku dalszych rozmów z klientem, okazało się, że łatwiej będzie przenieść numer telefoniczny od obecnego operatora do nowego, który z wykorzystaniem telefonii internetowej dostarczy usługę dla klienta.

 

Ponieważ klient posiadał szybkie łącze do internetu, mógł swobodnie skorzystać z telefonii dostarczonej tą drogą. Zakupił wybrany przez siebie model telefonu bezprzewodowego i w pierwszym kroku postanowił przetestować jakość działania usługi. W tym celu otrzymał konto pre-paid dające taką możliwość. Telefonia internetowa okazała się dobrym rozwiązaniem, dającym pożądany przez klienta efekt.

 

W drugim etapie została podpisana umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z przeniesieniem numeru telefonicznego. Klient wybrał rozwiązanie z połączeniami bez limitu, aby móc swobodnie rozmawiać z wykorzystaniem stałego abonamentu telefonicznego. Zakupiony przez klienta bezprzewodowy telefon IP umożliwił swobodne poruszanie się ze słuchawką po terenie stacji pojazdów i odbieranie połączeń telefonicznych w każdej chwili.

 

Jesteś zainteresowany/a takim rozwiązaniem? Wyślij do nas informację poprzez poniższy formularz kontaktowy, napisz jakiego oczekujesz rozwiązania. Przedstawimy możliwości w tym zakresie.

* - Pola wymagane

News Mobilne stanowisko pracy i rozrywki

Mobilność jest dziś standardem, również w zakresie komputerów, które służą nam na co dzień do pracy i do rozrywki, dlatego warto pomyśleć, jak zorganizować sobie pracę i rozrywkę w naszym codziennym życiu, aby nie ograniczała nas przestrzeń biurowa lub domowa w naszym codziennym obcowaniu z tego rodzaju sprzętem. czytaj więcej

News Jak wybrać laptop do firmy?

Laptop do firmy powinien być przede wszystkim wydajny, kompatybilny z peryferiami oraz wygodny w użytkowaniu. Jeżeli będziemy z niego korzystać również podczas potkań z klientami, a nie tylko przy własnym biurku, taki sprzęt powinien również odpowiednio dobrze wyglądać. czytaj więcej

News Kto powinien wykonywać tłumaczenia instrukcji obsługi? Dlaczego najwyższa jakość przekładu jest tak ważna? Sprawdźmy!

Tłumaczenie instrukcji obsługi to zadanie nie dla laika, a tym bardziej nie jest to treść, którą można „wrzucić” do internetowego translatora. W każdej sytuacji taki dokument powinien przetłumaczyć profesjonalista. Błędy w przekładzie zwykle przekładają się na nieprawidłowe użytkowanie urządzeń i maszyn, co z kolei może narazić na niebezpieczeństwo osobę, która je używa. czytaj więcej

News Jaki smartfon POCO wybrać?

POCO to marka smartfonów od Xiaomi. Producent tych urządzeń stopniowo rozszerza dostępność modeli, dlatego możemy cieszyć się możliwością coraz większego wyboru odpowiedniego dla naszych potrzeb modelu. Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami przedstawianymi przez producenta tych smartfonów, marca POCO to urządzenia z wyższej półki, często z zawansowanymi rozwiązaniami, ale w rozsądnej cenie. Poniżej przedstawiamy cztery modele:
- POCO X3 Pro,
- POCO F3,
- POCO M3 Pro 5G,
- POCO M3.

Zobacz, który smartfon jest dla Ciebie. czytaj więcej