Archiwalne

Tańszy interkonekt do sieci komórkowych

20.03.2007

Dnia 14 marca 2007 r. w siedzibie UKE odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowiska telekomunikacyjnego w sprawie wprowadzenia płaskiej stawki (niezależnej od okresu taryfikacyjnego) w rozliczeniach międzyoperatorskich z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznych ruchomych sieciach telekomunikacyjnych (ang. Mobile Termination Rate – MTR).

Operatorzy infrastrukturalni (Polkomtel S.A., Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. i Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.) wyrazili gotowość do wprowadzenia płaskiej stawki MTR na poziomie 0,40 zł/min od kwietnia lub maja 2007 r. Dodatkowo, w/w operatorzy przedstawili stanowisko, iż Prezes UKE powinien ustalić trzyletni harmonogram dojścia stawki MTR do poziomu wynikającego z analizy porównawczej (benchmarków) z krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Przedstawiciele izb gospodarczych oraz operatorów sieci stacjonarnych zgodzili się na wprowadzenie płaskiej stawki MTR przy założeniu jednoczesnego przywrócenia właściwych relacji pomiędzy stawkami hurtowymi i detalicznymi (postulat zgłoszony przez Multimedia Polska S.A. oraz Mediatel S.A.). Ponadto stwierdzono, iż odpowiednim podejściem do regulacji stawek MTR jest ustalenie ich poziomu na podstawie modeli kosztowych operatorów infrastrukturalnych (ang. Mobile Network Operators – MNOs).

P4 Sp. z o.o. stwierdziła, iż powinna zostać zachowana asymetria w stawce MTR dla P4 ze względu na niedawne wejście tego operatora na rynek i niezbędność poniesienia inwestycji na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej UMTS.

Telekomunikacja Polska S.A. przedstawiła stanowisko, wskazujące na potrzebę ustalenia przewidywalnej ścieżki dojścia stawek MTR do odpowiedniego poziomu, ze względu na konieczność planowania biznesu.

Sferia S.A. wskazała możliwość stworzenia giełdy ruchu telekomunikacyjnego, na której operatorzy oferowaliby możliwości terminacji ruchu w ich sieciach.

Długie Rozmowy S.A. wskazała na możliwość zastosowania rozwiązania bazującego na tzw. modelu belgijskim (obecnie toczy się w tej sprawie postępowanie przez Europejskim Trybunałem Sprawidliwości w przedmiocie bram GSM /FCT).

źródło: UKE

News Radiotelefon VHF - jaki radiotelefon kupić na jacht lub łódź?

Radiotelefon VHF (Very High Frequency) to jedno z najważniejszych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo na wodzie. Obowiązujące przepisy oraz zdrowy rozsądek nakazują, by każda jednostka pływająca, zwłaszcza ta wychodząca na wody otwarte, była wyposażona w sprawnie działający sprzęt do komunikacji. Właściwy dobór radiotelefonu VHF to istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodnej komunikacji na wodzie. Warto wiedzieć, jakie funkcje oferuje ten typ urządzenia, jakie są jego zastosowania oraz czym kierować się przy jego wyborze. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Internet mobilny bez limitu? Nie daj się nabrać!

Internet mobilny bez limitu? Nie daj się nabrać - wybierz internet mobilny 100 GB od lajt mobile i ciesz się super prędkością i dobrym zasięgiem! czytaj więcej

News Ukryty monitoring telefonu - skuteczna kontrola urządzenia mobilnego

Ukryty monitoring telefonu to rozwiązanie umożliwiające nadzorowanie urządzenia mobilnego bez widocznych oznak działania. Narzędzie wykorzystuje dedykowaną aplikację, instalowaną bezpośrednio na telefonie komórkowym z systemem Android. Program pracuje w trybie niewidocznym, nie generuje powiadomień ani ikon, co eliminuje ryzyko wykrycia przez użytkownika. czytaj więcej

News Jaki smartfon: Realme C21 czy Vivo Y20s? A może tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite?

Zastanawiasz się nad budżetową wersją smarfona? Możesz wybierać z pośród dużej gamy tego typu produktów. My zaproponujemy Ci wybór pomiędzy Realme C21 oraz Vivo Y20s, ale jeśli w trochę wyższej cenie chciałbyś mieć większy ekran, żeby na przykład wygodniej grać lub oglądać filmy, to Twój wybór mógłby paść na tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Zobacz jakie są zalety tych urządzeń. czytaj więcej

News Bezpieczna telefonia z ochroną Secure Mobile

Coraz większe zagrożenia w zakresie cyberbezpieczestwa powodują konieczność zabezpieczania urządzeń mobilnych w tym telefonów komórkowych, które stały się bankiem danych i narzędziem codziennych operacji.

W wielu badaniach w zakresie bezpieczeństwa dane pozyskane od klientów świadczą o coraz większym poziomie zagrożenia telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. czytaj więcej