Archiwalne

Huawei - Zaawansowane projekty teleinformatyczne: sukces dzięki współpracy

05.04.2012

Złożoność i skala zaawansowanych projektów telekomunikacyjnych są ogromne. Dlatego ich powodzenie wymaga sprawdzonego modelu współpracy wszystkich zaangażowanych podmiotów – zarówno głównego dostawcy, jak też jego lokalnych partnerów. Model ten gwarantuje synergię pomiędzy doświadczeniem i know-how globalnego gracza a znajomością lokalnej specyfiki i uwarunkowań przez lokalnych partnerów. Taki model współpracy wykorzystuje firma Huawei, która od 10 lat jest obecna w Europie i - we współpracy z lokalnymi podwykonawcami - skutecznie przeprowadza zaawansowane wdrożenia, także w Polsce.

- Partnerstwo „globalny gracz – lokalny podwykonawca” to układ wielce komplementarny – mówi Janusz Kalina, Prezes Zarządu firmy Electronic Control Systems, współpracującej z Huawei przy projektach wdrożeniowych m.in. dla polskich operatorów komórkowych. - Jako podwykonawca nie posiadamy technologii, którą oferuje przeogromny dział badań i rozwoju firmy globalnej. Ta technologia to oczywiście najwyższej jakości sprzęt oraz oprogramowanie. To, co oferujemy, to zrozumienie oczekiwań globalnego gracza i zaadoptowanie ich do lokalnych warunków i standardów – dodaje Kalina.

Dla sukcesu takiej współpracy równie ważne co komplementarność ofert obydwu stron są właściwe relacje między nimi. Zdaniem Andrzeja Szawarskiego, Prezesa firmy Eltel Networks Telecom (Grupa Eltel Networks), która od wielu lat współpracuje z Huawei przy wdrożeniach telekomunikacyjnych, jedną z głównych przyczyn sukcesu współpracy pomiędzy globalnym graczem, a lokalną firmą jest rzeczywiste, a nie tylko deklarowane partnerstwo po obydwu stronach. – Przy czym należy oczywiście pamiętać o tym, kto jest klientem, a kto wykonawcą. Globalny gracz powinien traktować wykonawcę w sposób poważny, mimo, iż jest firmą wielokrotnie większą. Z kolei lokalny wykonawca powinien rozumieć klienta i swoim działaniem wspierać jego interesy. Taka forma partnerstwa pozwala przezwyciężać wiele trudnych sytuacji i przekuwać wyzwania w sukces całego projektu – wyjaśnia Andrzej Szawarski.

- Doświadczenie pokazało, że najbardziej skomplikowane projekty, a więc operacje na żywej i działającej sieci (tzw. swaps), to nasze największe sukcesy. Jako przykład niech posłuży ostatni projekt (z 2011 roku) realizowany z Huawei - wymiana około tysiąca stacji GSM na nowoczesny system z głowicami zewnętrznymi – mówi Janusz Kalina. Również Andrzej Szawarski przywołuje zrealizowany wraz z Huawei projekt SWAP z 2011 roku jako przykład dobrze zarządzanego projektu. Przy czym zwraca on uwagę na fakt, iż dobre zarządzanie projektem – jako jedno z największych wyzwań podczas wdrożeń – nie jest możliwe bez zaufania dostawcy do podwykonawcy. - Zarządzanie projektem odbywa się po obydwu stronach, i vendora, i wykonawcy. Nadmierna i często nieuzasadniona nieufność vendora do wykonawcy prowadzi do niepotrzebnego dublowania funkcji zarządzania projektem. Nasza współpraca z Huawei przy projekcie SWAP pokazuje jak korzystne efekty można uzyskać w przypadku przeniesienia większej odpowiedzialności za zarządzanie projektem na wykonawcę.– tłumaczy Andrzej Szawarski.

Dostęp do najnowszych technologii oferowanych przez globalnego dostawcę, partnerstwo we wzajemnych relacjach, zaufanie ze strony dostawcy i wynikająca z niego duża autonomia w działaniu podwykonawcy – na tym lista korzyści dla firm współpracujących z Huawei się nie kończy. Skala działalności globalnego partnera to dla podwykonawców także możliwość ciągłego doskonalenia pracowników i zdobywania wiedzy – zarówno o najnowszych technologiach jak i o metodach zarządzania, sposobie pracy czy procesach biznesowych. Trudny do przecenienia jest też fakt, iż partnerstwo z firmą taką jak Huawei to dla podwykonawców bardzo wartościowa referencja. Wszystko to sprawia, że wypracowany przez Huawei oraz jego podwykonawców model współpracy przy zaawansowanych projektach wdrożeniowych od lat się sprawdza i kończy się sukcesem dla każdej ze stron – operatora, dostawcy i podwykonawcy.

Aby uhonorować wkład podwykonawców w powodzenie projektów wdrożeniowych, Huawei, jak co roku, wręczył nagrody dla najlepszych partnerów firmy podczas spotkania 2012 Huawei Poland Service Partner Convention. Partnerem Roku Huawei została firma Electronic Control Systems. Ponadto, Huawei przyznał swoim Partnerom jeszcze dwa wyróżnienia: Nagrodę Excellent Delivery firmie Eltel oraz Nagrodę Outstanding Cooperation firmie Sirtel.

źródło: Huawei

News Etui na telefon Huawei - jakie najlepsze?

Smartfony Huawei są jednymi z najpopularniejszych telefonów na naszym rynku, nie można się temu dziwić, ponieważ w rozsądnej cenie jesteśmy w stanie kupić urządzenie o bardzo dobrych parametrach. Warto jednak pomyśleć jaki case na telefon Huawei kupić, aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniami i przedłużyć jego żywotność. Nie ma nic gorszego dla posiadacza telefonu jak pęknięty ekran albo całkowicie zepsute urządzenie, dlatego podpowiemy jak się przed tym zabezpieczyć i jakie są obecnie najlepsze etui na Huawei. czytaj więcej

News Telemarketing skuteczny sposób reklamy

Chcesz zwiększyć sprzedaż produktów lub usług oferowanych przez Twoją firmę? Sprawdzony sposób reklamy to telemarketing. Dlaczego jest tak skuteczny? Czy każda firma może skorzystać z tej formy promocji? Jak opracować dobrą strategię marketingową i co decyduje o sukcesie w tego rodzaju działalności? Podpowiadamy. czytaj więcej

Huawei Raport Gartnera: HUAWEI liderem w budowie infrastruktury sieci LTE

Huawei jest liderem w branży LTE. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze wdrożenie technologii 5G będzie znacznie ułatwione. Jego wysiłki zostały docenione przez firmę Gartner, świadczącej usługi w dziedzinie doradztwa i badań. Raport przez nią wydany docenił Huaweia dzięki kompletności infrastruktury LTE, wizję oraz możliwości dostawcy. czytaj więcej

Huawei Mate 20 lite dla fanów selfie od Huawei - przedsprzedaż

Huawei Mate 20 lite – następca Mate 10 lite, najchętniej kupowanego telefonu w Polsce – jest już dostępny w przedsprzedaży. Smartfon został wyposażony w nowy procesor Kirin 710 z modułem sztucznej inteligencji, która wspiera dwa podwójne aparaty, przedni i tylny. To właśnie przedni aparat jest szczególnie mocną stroną Mate 20 lite – ma potężne obiektywy stworzone z myślą o fanach selfie. czytaj więcej