Archiwalne

Ericsson przetestował w Polsce rozwiązanie HSPA+ 42 Mb/s

08.07.2010


Ericsson wspólnie z firmą Polkomtel SA, operatorem sieci Plus przetestował we Wrocławiu technologię HSPA+ (High Speed Packet Access) pozwalającą na uzyskanie przepływności do 42 Mb/s. Uzyskano wysoką prędkość pobierania 41,4 Mb/s. Jest to technologiczna odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na mobilny Internet szerokopasmowy w Polsce.

Ericsson przeprowadził testy sieci HSPA 42 Mb/s. Szczytowa prędkość transmisji danych pobieranych podczas testu wyniosła 41,4 Mb/s. Polkomtel jest jednym z 10 operatorów na całym świecie, z którym Ericsson prowadzi testy HSPA 42 Mb/s.

Uzyskanie prędkości pobierania rzędu 42 Mb/s jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii HSPA Dual Carrier. Podwaja ona szybkość połączeń dla użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu komórki sieci mobilnej. Technologia ta zwiększa również pojemność sieci, dzięki czemu operator może dostarczać więcej gigabajtów na stację bazową. W praktyce oznacza to niższe koszty świadczenia mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów końcowych.

Dzięki szybszej transmisji danych użytkownicy sieci mają zapewniony swobodny dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Zwiększenie prędkości i skrócenie czas odpowiedzi w sieci umożliwia ponadto korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak gry online, wideokonferencje oraz mobilna telewizja.

Ericsson dostarcza swoje technologie dostępu do mobilnych sieci szerokopasmowych operatorom na całym świecie i posiada 50% wszystkich referencji w technologii 3G oraz 65% w HSPA Evolution.

źródło: Ericsson

News Responsywność to podstawa - jak tworzyć strony na każde urządzenie?

W erze cyfrowej, gdzie użytkownicy każdego dnia korzystają z niezliczonej liczby urządzeń do surfowania w sieci, responsywność stron internetowych nie jest już dodatkiem, lecz koniecznością. To fundamentalny krok do zapewnienia sobie przewagi konkurencyjnej na rynku online. Agencja Reklamowa Green Parrot, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach marketingowych, doskonale rozumie, jak ważne jest tworzenie stron internetowych dostosowanych do różnych ekranów. W niniejszym artykule dowiesz się, jak projektować elastyczne i estetyczne strony, które działają płynnie na każdym urządzeniu.

czytaj więcej

News Nowoczesne technologie w spedycji i transporcie - przewaga konkurencyjna na rynku logistycznym

Nowoczesne technologie w spedycji i transporcie stają się kluczowym elementem, który może zapewnić przewagę konkurencyjną na rynku logistycznym. W artykule omówimy, jak innowacje wpływają na efektywność i szybkość procesów transportowych, a także jakie rozwiązania mogą pomóc firmom wyróżnić się w branży. Zapraszamy do lektury. Odkryj, jak technologia kształtuje przyszłość logistyki! czytaj więcej

Wiadomości firmowe Bakotech rozszerza portfolio o nagradzane rozwiązania ThreatDown od Malwarebytes

Bakotech poszerza swoje portfolio o rodzinę rozwiązań ThreatDown firmy Malwarebytes, przejmując ich dystrybucję w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech. Produkty ThreatDown doskonale uzupełniają istniejące systemy zabezpieczeń, skutecznie wykrywając i neutralizując zagrożenia w czasie rzeczywistym. To partnerstwo stanowi kolejny krok w dostarczaniu kompleksowych i elastycznych rozwiązań cybersecurity, dostosowanych do dynamicznie zmieniających się potrzeb firm. czytaj więcej

News 6 powodów, dla których warto kupić używanego smartfona!

Nowoczesny smartfon nie musi kosztować fortuny. Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu nowego modelu prosto z półki sklepowej i decyduje się na telefony używane. Dlaczego? Bo to rozwiązanie nie tylko oszczędne, ale też praktyczne i ekologiczne. Zastanawiasz się, czy warto iść tą drogą? Sprawdź 6 powodów, dla których smartfony używane to świetna opcja – także dla Ciebie. czytaj więcej