Archiwalne

Era odwoła się w związku z przetargiem na częstotliwości GSM

10.10.2007

Polska Telefonia Cyfrowa odwoła się od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej rozstrzygnięcia przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu GSM 1800.

PTC uważa, że zasady ogłoszenia i przeprowadzenia przetargu na rezerwację częstotliwości
z zakresu GSM 1800 w rażący sposób dyskryminują aktualnych operatorów, którzy zainwestowali już w budowę infrastruktury komórkowej w Polsce miliardy złotych oraz zakłócają mechanizmy rynkowe i zasady wolnej konkurencji.

Jak informuje operator, PTC już w trakcie postępowania konsultacyjnego dotyczącego przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 1710 – 1730 MHz i 1805 – 1825 MHz rozpoczętym w marcu br, zgłosiła zastrzeżenia dotyczące zasad i procedury przetargowej.

Polska Telefonia Cyfrowa jest przekonana, że decyzje Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące zarówno zdyskwalifikowania oferty PTC, jak i samego wyniku przetargu, są bezpodstawne. Oferta PTC nie została zakwalifikowana do II etapu postępowania przetargowego, a tym samym nie została rozpoznana merytorycznie. UKE uznało, że jedna ze 196 stron oferty złożonej przez PTC nie została parafowana. Urząd przyznaje wprawdzie, że strona ta została podpisana przez PTC, ale – jego zdaniem – warunkiem koniecznym do merytorycznego rozpoznania oferty było jej podpisanie i dodatkowo parafowanie.

PTC użyje wszelkich środków przewidzianych prawem w celu uchylenia tych rozstrzygnięć. Obecnie PTC przygotowuje wniosek o unieważnienie przetargu. Zostanie on złożony w terminie przewidzianym prawem, to jest najpóźniej 22 października 2007 r.

W opinii PTC, działania Prezesa UKE utrudniają jednak przygotowanie wniosku o unieważnienie przetargu. Prezes UKE nie rozstrzygnął bowiem dotąd, jaka część dokumentacji przetargowej jest jawna dla stron (w tym dla PTC), a jaka nie będzie stronom udostępniona. Na skutek tego PTC nie ma dostępu do tej części akt, która zawiera oferty innych uczestników, choć najprawdopodobniej tylko niektóre dane w nich zawarte zostaną objęte tajemnicą.

źródło: PTC

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza - czy to bezpieczne?

Nowe technologie to zazwyczaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w wielu branżach. W dzisiejszym artykule skupimy się na problemie z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. czytaj więcej

News EVO_blast: dłuższa eksploatacja robotów

Coraz powszechniejsza robotyzacja procesów produkcyjnych daje nieskończone możliwości - pozwala usprawnić produkcję, maksymalnie wykorzystać czas, a także wyręczyć ludzi w trudnych i niebezpiecznych czynnościach. W przemyśle istotne znaczenie ma utrzymanie ciągłości produkcji. Nieplanowane przestoje to kosztowny problem dla wielu zakładów. Dla zachowania dobrego stanu technicznego robotów i maszyn pracujących w trudnych warunkach, bardzo duże znaczenie ma skuteczna ochrona przed działaniem czynników szkodliwych. czytaj więcej

News BHP w pracy informatyka

Długotrwały kontakt z ekranem komputera nie działa korzystnie na narząd wzroku. Wiele osób zapomina o tym, że każde stanowisko pracy wyposażone w sprzęt komputerowy wymaga dostosowania do zasad BHP. Jeśli nie zadba się o ergonomię pracy, to wpłynie to niekorzystnie na jej efektywność i jakość. Nieprzestrzeganie zasad BHP będzie wiązało się z wystąpieniem negatywnych konsekwencji, przede wszystkim w postaci pogorszenia wzroku, dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Istotne jest dostosowanie się do norm bezpieczeństwa i higieny pracy. czytaj więcej