Archiwalne

+ Cloud Meeting odwiedzi Gdańsk

05.11.2014

Chmura obliczeniowa to jedno ze słów, które napędza dziś cały sektor IT. Czy rzeczywiście gwarantuje bezpieczeństwo oraz jak można ją w praktyce wykorzystać w biznesie, będzie się można dowiedzieć podczas kolejnej edycji spotkań Cloud Meeting, która odbędzie się już 25 listopada w Gdańsku.

Technologia przyszłości
Cloud computing jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju IT. Wpływa na to przede wszystkim redukcja kosztów wynikająca z wdrożenia tej technologii. Drugim czynnikiem jest wysoka skalowalność rozwiązań chmurowych: klient ponosi wyłącznie koszty faktycznie wykorzystanych zasobów, zapewniając sobie przy tym pewność, że jego systemy IT będą zawsze dostępne. Chmury obliczeniowe znoszą także bariery finansowe związane z dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych, które dotychczas osiągalne były jedynie dla dużych organizacji.

Wzrost zainteresowania chmurami obliczeniowymi jest globalnym trendem, który widać także w Polsce. Aby przybliżyć zagadnienie cloud computingu, chmura Oktawave przygotowała cykl spotkań edukacyjnych dla biznesu, w ramach których przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć, jak zmienił się świat IT i jak mogą dostosować swoją firmę do nowej rzeczywistości.

"Chcemy, by nikogo nie ominęła zmiana, którą przynosi chmura. W pierwszej kolejności edukujemy więc firmy sektora IT - wdrożeniowe, integracyjne, software'owe czy resellerskie, tak by pokazać im nowe modele biznesowe, które za chwile zmienią stary porządek. Dla nich wszystkich jest właśnie Cloud Meeting" - mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Dla kogo są warsztaty?
Cloud Meeting skierowany jest do szerokiego grona osób zainteresowanych wykorzystaniem technologii chmury obliczeniowej. Są to przede wszystkim:

  • CIO, dyrektorzy, kierownicy, managerowie działów informatycznych, infrastruktury IT oraz technologii,
  • dyrektorzy, kierownicy finansowi oraz osoby związane z optymalizacją kosztów,
  • kierownicy i managerowie ds. zakupów,
  • dyrektorzy i managerowie ds. rozwoju biznesu,
  • kierownicy projektów,
  • szefowie bezpieczeństwa,
  • prezesi oraz doradcy zarządu.

Korzyści z uczestnictwa
Dzięki interaktywnej formie warsztatów i paneli dyskusyjnych uczestnicy zyskają precyzyjną wiedzę na temat chmury i sposobów jej wykorzystania w biznesie oraz znajdą praktyczne wskazówki, jak zwiększyć zyskowność firmy dzięki chmurze obliczeniowej. Każde ze spotkań podzielone jest na część szkoleniową, case studies, interaktywne dyskusje oraz pytania.

"Naszym celem jest przekazanie wiedzy i usunięcie wszelkich niejasności związanych z cloud computingiem w Polsce. Wierzymy, że sektor ten może się rozwijać szybciej i przynosić firmom realne korzyści, jeśli koncept chmury obliczeniowej stanie się klarowny i jednoznaczny dla wszystkich firm IT: ISV, software house’ów, integratorów, resellerów czy przedsiębiorstw zajmujących się infrastrukturą i administracją" - dodaje Dariusz Nawojczyk.

Kiedy i gdzie?
Najbliższe spotkanie odbędzie się już 25 listopada 2014, w Gdańsku. Miejscem spotkania będzie tym razem Hotel Fahrenheit przy ulicy Grodzkiej 19. Wszyscy zainteresowani mogą się zarejestrować na stronie http://cloudmeeting.pl/.

Organizatorem spotkania jest Oktawave Sp. z o.o., a partnerem strategicznym firma VMware.

źródło: Oktawave


News Rośnie zapotrzebowanie na wsparcie ekspertów od chmury

Usługi w chmurze należą do najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów polskiego rynku IT, wynika z najnowszych analiz IDC. Ich outsourcing jest interesujący dla 63 proc. firm w Polsce, które korzystają z chmury lub mają to w planach. Do najbardziej pożądanych usług świadczonych przez zewnętrzne podmioty należą migracja systemów i danych do chmury oraz zarządzanie nią. czytaj więcej