Wirtualna Centrala - wszystkie oddziały firmy w jednym systemie
VoIP bez Limitu telefon IP

Zewnętrzne anteny do bramek VoIP oraz telefonów VoIP

Jak zmienić kablowe urządzenie VoIP w bezprzewodowe urządzenie VOIP?

Część producentów posiadających w swoim portfolio urządzenia czysto kablowe do korzystania z telefonii VoIP, takie jak bramki VoIP lub telefony VoIP, umożliwia również użytkownikom zastosowanie alternatywnej metody podłączenia tych urządzeń do Internetu, za pomocą zewnętrznych anten.

Antena taka, jest zupełnie oddzielnym urządzeniem – urządzeniem peryferyjnym. Podłączana jest ona do bramki VoIP lub telefonu VoIP albo za pomocą złącza USB, albo wprost do gniazda danego urządzenia, do którego standardowo przyłączany jest kabel sieci komputerowej i doprowadzana sieć Internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość dostarczenia Internetu do urządzenia drogą radiową i jeśli tylko bramka VoIP lub telefon VoIP wraz z dołączoną do tego urządzenia zewnętrzną anteną znajdzie się w zasięgu sieci WiFi, może się do niej zalogować i stać się mobilnym urządzeniem do korzystania z telefonii internetowej.

Rysunek: Podłączenie bramki VoIP z dwoma portami FXS do sieci IP za pomocą zewnętrznej anteny WiFi

Rysunek: Podłączenie bramki VoIP z dwoma portami FXS do sieci IP za pomocą zewnętrznej anteny WiFi

Legenda:

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Gniazdo FXS (typu RJ-11) - podłączenie aparatów telefonicznych

Gniazdo FXS (typu RJ-11) - podłączenie aparatów telefonicznych

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

Kabel telefoniczny płaski, dwu lub czterożyłowy zakończony wtykami typu RJ-11

Kabel telefoniczny płaski, dwu lub czterożyłowy zakończony wtykami typu RJ-11

 

W ten sposób, gdy dotychczasowe urządzenie „czysto kablowe”, staje się urządzeniem w pewien sposób mobilnym, można swobodnie przenosić je w różne miejsca mieszkania, domu lub firmy i nie martwić się o brak sieci kablowej lub zbyt krótkie kable. Można je również przenieść do innej lokalizacji, gdzie dostęp do sieci Internet realizowany jest bezprzewodowo, zalogować urządzenie do tej sieci za pośrednictwem zewnętrznej anteny i nadal korzystać z telefonii internetowej w nowym miejscu.


Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

* - Pola wymagane

Dodatkowe informacje dotyczące prezentowanego tekstu i grafik: Ten teks i grafiki są autorskimi tekstami i grafikami redakcji Operatorzy.pl. Jeśli chcesz wykorzystać ten tekst lub grafikę w swoich materiałach, podaj źródło i link do strony źródłowej serwisu Operatorzy.pl.

 

Nowe odsłony smartfonów LG K10 i K8 na 2018 rok zadebiutują podczas tegorocznych targów MWC

22.02.2018  Nowe odsłony smartfonów LG K10 i K8 na 2018 rok zadebiutują podczas tegorocznych targów MWC Nowe modele LG stworzone, by wypełnić lukę między niedrogimi smartfonami o podstawowych funkcjach a flagowcami. Podczas targów MWC 2018 LG Electronics zaprezentuje nowe wersje popularnych smartfonów K8 i K10, które wzbogacono o jeszcze szerszą gamę rozwiązań znanych z flagowych urządzeń klasy Premium. Oba modele wejdą do sprzedaży w kluczowych regionach, takich jak Europa, Azja, Ameryka Łacińska i Bliski Wschód.

UOKiK pyta sklepy o zakaz fotografowania cen

22.02.2018 UOKiK pyta sklepy o zakaz fotografowania cen Sprzedawcy nie pozwalają fotografować cen produktów i skanować kodów kreskowych – skarżą się klienci. UOKiK wystąpił do 25 przedsiębiorców prowadzących duże sieci handlowe z prośbą o wyjaśnienia. Konsument ma prawo porównywać ceny, zabranianie mu tego można uznać za nieuczciwą praktykę rynkową.

ARCHOS Citee Connect: pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga z Androidem

22.02.2018 ARCHOS Citee Connect: pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga z Androidem ARCHOS Citee Connect to zaprojektowana we Francji elektryczna hulajnoga, fabrycznie wyposażona w komputer pokładowy z Androidem. W kierownicy e-pojazdu umieszczony został panel kontrolny z 5-calowym ekranem. Użytkownik może monitorować zużycie energii, bezpiecznie nawigować po mieście i korzystać z wielu dodatkowych funkcji, dzięki wsparciu dla aplikacji mobilnych.

T‑Mobile po czwartym kwartale i całym roku 2017

22.02.2018 T‑Mobile po czwartym kwartale i całym roku 2017 W czwartym kwartale 2017 roku liczba abonentów T‑Mobile Polska wzrosła o 124 tysiące, a w ciągu całego 2017 roku zwiększyła się o 309 tysięcy. Istotny wpływ na ten wynik miał pozytywny bilans przenoszalności numerów, nowe kontrakty biznesowe oraz wprowadzenie oferty Internetu Domowego. W 2017 roku T‑Mobile intensywnie rozwijał sieć sprzedaży oraz zwiększał zatrudnienie w obszarach związanych z obsługą klienta oraz sprzedażą. Dzięki stałym dużym inwestycjom w infrastrukturę T‑Mobile oferuje najlepszą i najszybszą sieć mobilną w Polsce, co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatu „Best in test” trzeci rok z rzędu oraz zwycięstwem w rankingu SpeedTest.pl w 2017 roku.

LG test 2

21.02.2018 LG test 2 test 2 lead

LG test

21.02.2018 LG test test lead

Nieznany numer

16.02.2018 Nieznany numer Czy miałeś kiedyś w życiu taką sytuację? Być może przez pewien czas nie mogłeś odbierać swojego telefonu i sprawdzać czy ktoś do ciebie dzwoni. Może byłeś wtedy w pracy, na jakimś ważnym spotkaniu, u lekarza albo pisałeś egzamin. Pewnie po tej chwili popatrzyłeś na ekran swojego telefonu i zobaczyłeś wiele nieodebranych połączeń. Jeśli były to telefony od osób, których numery masz zapisane w pamięci telefonu to nic się nie dzieje. Jednak jeśli są to dla ciebie całkiem obce numery, to co zrobisz?

Thulium vs Gmail

08.02.2018 Thulium vs Gmail Gmail jest jedną z najpopularniejszych elektronicznych skrzynek pocztowych. Produkt Google’a zyskał wielu fanów wśród użytkowników indywidualnych, m.in. dzięki dużej ilości darmowego miejsca na dysku, całkiem przyjaznemu interfejsowi użytkownika i możliwości zaawansowanej integracji z innymi usługami Google.

Telefonia internetowa a komórkowa – najważniejsze różnice

27.01.2018 Telefonia internetowa a komórkowa – najważniejsze różnice Telefonia internetowa to niewątpliwie przyszłość komunikacji głosowej. W ostatnich latach technologia ta upowszechniła się oraz zaczęła z powodzeniem wypierać dobrze wszystkim znane rozwiązania, jakimi są telefony stacjonarne oraz komórkowe. Mimo rosnącej popularności telefonii internetowej, wiele osób w dalszym ciągu nie wie, czym właściwie jest telefonia internetowa oraz czym różni się ona od telefonii komórkowej.