Fiber optic
News

Technologia Power over Ethernet - co to? Technologia Power over Ethernet - co to?

27.02.2018
Przesył danych w systemach zabezpieczeń jest niezwykle istotny. Trudno wyobrazić sobie infrastrukturę ochronną, która w żaden sposób nie zapisuje swoich odczytów lub widoku z kamer. Konieczność montowania dodatkowego gniazdka w celu zasilenia każdego urządzenia wydaje się być niezwykle kosztowną i problematyczną. Trudno byłoby uniknąć plątaniny kabli. Z tego względu opracowano technologię PoE – Power over Ethernet.

Jakość transmisji danych jest priorytetem w projektach związanych z zabezpieczeniem mienia. Potrzeba zapisywania dużej ilości danych w krótkim czasie, głównie z kamer CCTV, faworyzuje technologię opartą na przewodach – Ethernet. W początkowych okresach rozwoju, wymuszało to korzystanie z dodatkowych przewodów zasilających doprowadzanych do każdego urządzenia. Zaczęto rozwijać rozwiązania umożliwiające połączenie tych dwóch kwestii – opracowano technologię PoE – Power over Ethernet. Centralnym punktem, na którym opierane są systemy zabezpieczeń wspierające PoE, jest switch PoE.

Zasilanie urządzeń przez skrętkę

Technologia Power over Ethernet opiera się na koncepcji połączenia przesyłu danych za pomocą skrętki z możliwością jednoczesnego zasilania podłączonych urządzeń. Koncepcja została ustandaryzowana w dokumencie IEEE 802.3af. Do obu zadań używa się kabla tego samego rodzaju – skrętki o minimalnej kategorii 3. Dokument standaryzujący zapewnia wartość napięcia dostarczanego przez kabel na poziomie od 25 V do 60 V i natężeniu 400 mA, oraz mocy 15 W. Urządzenia wykorzystujące technologię PoE muszą być podłączone do switcha wspierającego Power over Ethernet. Dodatkowo, należy pamiętać, że odległość pomiędzy urządzeniami nie może być większa niż 100 metrów. W przypadku większych dystansów konieczne jest wykorzystanie z tzw. injectora pomiędzy switchem i urządzeniem peryferyjnym – injector wymaga zewnętrznego zasilania.

Różne klasy urządzeń w technologii PoE

Urządzenia działające w technologii Power over Ethernet zostały podzielone na 4 grupy. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest konieczna do działania wartość zasilania. Switch PoE, po podłączeniu urządzenia do niego, otrzymuje informacje o klasie urządzenia i na bieżąco przydziela odpowiednie połączenia do poprawnego obsłużenia go. Urządzenia działające w klasie 4 wymagają największej ilości mocy i mogą współpracować tylko z aparaturą w technologii PoE+.

Zobacz także: Jak przechowywać ważne dokumenty?

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Profesjonalne zasilacze Atte – przegląd rozwiązań

Zasilanie urządzeń i systemów bezpieczeństwa obiektów mieszkalnych oraz użytkowych jest jednym z najistotniejszych aspektów ich budowy. Tematem dzisiejszego artykułu są profesjonalne zasilacze Atte, obudowy oraz przekaźniki. Przedstawiamy przegląd rozwiązań tego producenta. czytaj więcej

News MŚP 2.0 – jak usprawnić komunikację w małej i średniej firmie?

Unowocześnienie procesu obsługi klientów, usprawnienie obiegu informacji, zwiększenie jakości i skuteczności działania to cele, jakie stawia sobie każda firma, bez względu na zasięg działania czy liczbę zatrudnionych pracowników. Zarządzający firmami z sektora MŚP szczególnie baczną uwagę zwracają na efektywność przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Szczególnie dzisiaj, w dobie pandemii, która wymusza digitalizację wielu procesów. Jak skutecznie się komunikować, jednocześnie dbając o firmowe wydatki? Odpowiedzią na te wyzwania są rozwiązania telekomunikacyjne VoIP oferowane przez Grandstream, czyli sprawdzony, znany na całym świecie system pozwalający małym i średnim przedsiębiorstwom korzystać z możliwości dostępnych kiedyś tylko dla dużych korporacji. czytaj więcej