Praca w Policji – jak się do niej dostać?
News

Praca w Policji – jak się do niej dostać?

29.06.2021
Dlaczego każdego roku coraz więcej osób decyduje się na pracę w Policji? Jak powszechnie wiadomo, miesięczna pensja jest relatywnie wysoka a sama praca bardzo pewna i stabilna. W tych czasach poszukuje się takich zawodów, które długoterminowo mogą przynieść stabilizacje i stały przychód. Trzeba jednak pamiętać, że testy do Policji nie są najłatwiejsze i trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Bez przygotowania może okazać się, że zdamy egzaminy na zbyt niską liczbę punktów aby zostać zatrudnionym.

Czy do pracy w Policji nadaje się każdy?

W pracy policjanta najpoważniejszym czynnikiem z którym trzeba się na co dzień zmagać jest stres i możemy to podkreślić trzykrotnie. Policjanci w trakcie służby spotykają się z bardzo różnymi sytuacjami, które generują dużą ilość stresu.

Nie każdy jest w stanie sobie z nim poradzić i szczególnie odradzamy aplikowanie, wszystkim tym osobom, które są szczególnie wrażliwe.

W tym artykule, nie będziemy się rozpisywać o zarobkach w Policji. Na tej stronie znajdziesz obszerną informację o zarobkach w Policji - https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/ile-zarabia-policjant-aktualne-zarobki-w-policji

Jak wyglądają testy do Policji?

Każdego roku, testy do Policji wyglądają bardzo podobnie. Zapewne można przyjąć, że pytania na testach będą różnić się od tych z poprzednich lat, aby utrudnić podejście do egzaminu osobom, które już wcześniej do niego podchodziły. Warto również regularnie sprawdzać wymagania na testy fizyczne, gdyż każdego roku obniżają się, z uwagi na spadającą kondycję fizyczną społeczeństwa.

ETAP I. Test Sprawności Fizycznej

Pierwszym etapem egzaminu jest test sprawności fizycznej, który jest w formie toru przeszkód z sześcioma ćwiczeniami. Czas na pokonanie toru to 1 minuta i 41 sekund, każdy niższy czas zostanie wyżej oceniony, więc warto ukończyć go jak najszybciej.

ETAP II. Test Wiedzy Ogólnej

W przypadku TWO możemy być pewni, że każdego roku zmieniają się w nim pytania. Jednak formuła egzaminu pozostaje mniej więcej taka sama. Arkusz zawiera 40 pytań z czterema możliwymi odpowiedziami A, B, C lub D. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Co trzeba wiedzieć na egzamin? Między innymi trzeba znać ustawę o Policji, podstawowe aspekty prawne z nią związane. Istotna jest również wiedza ogólna o ustroju i zasadach funkcjonowania państwa polskiego.

ETAP III. Testy psychologiczne

Ten etap najczęściej jest wskazywany przez kandydatów jako najtrudniejszy. Głównie dlatego, że nie można się do niego przygotować i trzeba udzielać szczerych odpowiedzi. Wiele osób polegnie właśnie na tym etapie, gdyż nie wstrzelą się ze swoimi odpowiedziami w klucz i otrzymają niewielką liczbę punktów.

Jakie są etapy egzaminu psychologicznego?

  1. Test na inteligencję
  2. Testy psychologiczne
  3. Rozmowa z psychologiem
  4. Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna jest podsumowaniem trzech poprzednich etapów, gdzie psycholog może zadać nam dodatkowe pytania.