Oferty sieci komórkowych, na co zwrócić uwagę przy wybieraniu?
News

Oferty sieci komórkowych, na co zwrócić uwagę przy wybieraniu?

01.12.2020
Współcześnie na rynku funkcjonuje bardzo szeroka oferta sieci komórkowych. Łatwo się w nich pogubić szukając tej właściwej dla siebie, dlatego warto skupić się na kilku konkretnych punktach. Dzięki temu unikniemy podejmowania decyzji pod wpływem tak zwanej chwili, tylko dokonamy rzetelnego wyboru.

Internet 

Trudno wyobrazić sobie dzień bez Internetu, który stał się częścią naszej codzienności. Potrzebujemy go do pracy i prowadzenia swojego życia towarzyskiego w social mediach. Z racji faktu, że globalna wioska nigdy nie śpi, ten dostęp jest nam potrzebny cały czas. 24 godziny na dobę gdziekolwiek jesteśmy, dlatego warto zwrócić uwagę na pakiet danych podawany w gigabajtach, w ramach miesięcznej opłaty. Tutaj należy zadać sobie szczere pytanie: do czego wykorzystujemy Internet? Jeśli tylko do przeglądania wiadomości ze świata, użytkowania poczty elektronicznej oraz komunikatorów, to kilka gigabajtów powinno wystarczyć. Jeśli jednak oglądamy filmiki lub gramy online to potrzebujemy minimum 10 gigabajtów, jeśli chcemy sobie oszczędzić frustracji z powodu ciągle zacinającego się Internetu. Dobrze jest też zapoznać się z danymi dotyczącymi prędkości przesyłania danych, tak, żeby potem nie było zaskoczenia.

Podstawowe usługi

Do podstawowych usług zalicza się rozmowy telefoniczne (sprawdź czym jest VoLTE https://porownywarkagsm.pl/poradnik/co-to-jest-volte/), wysyłanie SMS i MMS. Warto więc przyjrzeć się umowie czy ów usługi są limitowane, czy nie. Przy czym trzeba pamiętać, że opcje bez limitu zawsze oznaczają nieco wyższy rachunek, jednak nie trzeba się wtedy martwić nagłym wyczerpaniem się pakietu SMSów czy MMSów. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na rozmowy międzynarodowe, przede wszystkim na ich cennik. Bardzo ciekawą usługą jest w tym zakresie możliwość darmowego roamingu w granicach Unii Europejskiej, zwłaszcza dla osób, które sporo podróżują. Nim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązania, warto się z nim dokładnie zapoznać, żeby uniknąć wszelkich kruczków w umowie.

Ostatnie kroki, czyli abonament czy coś innego?

Wszystko zależy od tego, jak często korzysta się z komórki. Jeśli służy tylko do kontaktu z rodziną od czasu do czasu, to można zdecydować się na telefon na kartkę, gdzie sami decydujemy o tym, jak wysoki będzie rachunek. Jeśli jednak jesteś przywiązany do swojej komórki jak do ręki to lepiej pomyśleć o abonamencie. W jednym i drugim przypadku operatorzy oferują regularnie atrakcyjne promocje czy pakiety. Zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia - jest to najlepszy czas na podpisanie umowy de facto.