Niższe rachunki i częściowe dofinansowanie dla fotowoltaiki – Polacy inwestują w alternatywne źródła energii!
News

Niższe rachunki i częściowe dofinansowanie dla fotowoltaiki – Polacy inwestują w alternatywne źródła energii!

14.10.2020
Budujesz dom lub inwestujesz w nowoczesne sprzęty oraz rozwiązania technologiczne, a jednocześnie wciąż brakuje Ci pomysłu, w jaki sposób zmniejszyć rachunki za prąd? Pomyśl nad skorzystaniem z dofinansowania fotowoltaiki, dzięki któremu możesz zmniejszyć rachunki za energię lub całkowicie je wyeliminować. Na czym polega zwrot z dotacji mój prąd?

Dlaczego warto inwestować w alternatywne źródła energii? Ponieważ po pierwsze jest to ogromna oszczędność, po drugie inwestycja, która w przyszłości będzie kluczowym rozwiązaniem nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale również biznesów. Dofinansowanie fotowoltaiki umożliwia znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną, bądź ich całkowite wyeliminowanie. Wystarczy dobrze oszacować koszty inwestycji, porównując konieczność zakupu odpowiednich paneli z zapotrzebowaniem na prąd.

Instalacji fotowoltaicznych przybywa z każdym rokiem – dlaczego tak chętnie korzystamy z tego rozwiązania?

Z pewnością nie małym, jeśli nie kluczowym aspektem wpływającym na poszerzenie popularności instalacji fotowoltaicznych jest dość szybki zwrot poniesionych kosztów zakupu. Jeśli moc obliczeniowa naszych paneli jest dobrana tak, by zapewniać niemal całkowitą niezależność poboru prądu to rachunki zmniejszają się do zera. To sporo, biorąc pod uwagę, że w standardowym, jednorodzinnym gospodarstwie domowym, rachunki często przekraczają 400 zł/w przeliczeniu na 2 miesiące użytkowania.

Panele nie tylko likwidują konieczność opłacania wysokich rachunków, ale co warto podkreślić, dają pole do wprowadzania w życie nowoczesnych rozwiązań. Wielu inwestorów po skorzystaniu z dofinansowania fotowoltaiki, decyduje się na reorganizację kotłowni: zmieniają rodzaj kotła grzewczego, wprowadzają do domu klimatyzację z nadmuchem lub reorganizują elementy dotychczasowego ogrzewania gazowego.

Fotowoltaika to wiele możliwości i bardzo często także spore pole do manewru. Wreszcie można korzystać z udogodnień technologicznych bez oszczędzania. W domu sporą rolę zaczyna odgrywać zmywarka, samoobsługowe odkurzacze, mikrofalówka, czy toster. Warto pamiętać, że wiele z tych urządzeń to dla właścicieli domów kolejne, generowane koszty, które w normalnym rozliczeniu nie są łaskawe dla portfela inwestora.

Fotowoltaika w skrócie to:

  • Niższe rachunki za energię, a z czasem całkowite ich wyeliminowanie,
  • Uniezależnienie się od dotychczasowego dostawcy – prostą i łatwą w obsłudze elektrownię masz wreszcie we własnym domu,
  • Ekologia – im więcej korzystamy z energii fotowoltaicznej tym większe szanse na to, że całkowicie zrezygnujemy z opalania domu drewnem lub węglem.

Uwaga! Czy rachunki za energię można faktycznie wyeliminować do zera? Jasne że tak, wystarczy wejść do odpowiedniego kalkulatora i za pomocą suwaka ustawić miesięczną cenę za prąd. Poza tym, specjalista współpracujący z firmą oferującą rozwiązania fotowoltaiki, z pewnością sam oszacuje Twoje zapotrzebowanie.

Dotacja Mój prąd – jak pozyskać?

Zgodnie z tym, że technologia produkcji paneli słonecznych staje się coraz bardziej popularna, ale również dopracowana, proponowane rozwiązania zdają się być coraz efektywniejsze. Lepiej działa sama instalacja, a i dofinansowań nie brakuje.

Decydując się na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej, nie musisz ponosić wszystkich kosztów związanych z zakupem jej poszczególnych elementów oraz ich montażem. Wszystko za sprawą programu Mój Prąd. Firma SM-Projekt pomoże Ci przygotować dokumenty i zdobyć dane dofinansowanie. Jedno jest pewne, dzięki programowi cały koszt inwestycji zwróci się znacznie szybciej!

News Monitorowanie instalacji fotowoltaicznej – jak to robić?

Każda instalacja fotowoltaiczna powinna być poddawana regularnym przeglądom. Nie zawsze chodzi jednak o inspekcję samych paneli, ale także o monitorowanie wydajności całego systemu. Dzięki temu zyskujemy wartościową wiedzę o tym, czy inwestycja w Odnawialne Źródła Energii się zwraca, a także – jak szybko. To także okazja, aby fachowcy sprawdzili, czy ogniwa funkcjonują prawidłowo. Co warto wiedzieć o przeglądzie systemu PV? czytaj więcej

News Ile kosztuje kilowatogodzina prądu w Polsce? Ceny energii w Polsce 2021

Energia elektryczna to luksus, do którego przywykliśmy. Choć obecnie każde mieszkanie posiada prąd, rachunki Twoje i Twoich znajomych mogą się znacząco różnić. Ile kosztuje kilowatogodzina prądu? Przedstawiamy ceny prądu w Polsce 2021. czytaj więcej

Wiadomości firmowe innovaphone uruchomiła darmową platformę: „Cyfrowa wspólnota z innovaphone PBX“

innovaphone oferuje bezpłatną platformę do pracy i komunikacji myApps przez trzy miesiące wszystkim firmom, które chcą umożliwić swoim pracownikom telepracę w czasie tej wyjątkowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Niemiecki producent z Sindelfingen chce w ten sposób wspierać firmy w utrzymaniu komunikacji korporacyjnej, a tym samym ich zdolność do dalszej pracy pomimo ograniczeń niezbędnych do opanowania epidemii. czytaj więcej