Nie warto ryzykować - chroń swój telefon przed uszkodzeniami
News

Nie warto ryzykować - chroń swój telefon przed uszkodzeniami

18.03.2019
Znasz to uczucie, kiedy w Twoje ręce trafia nowy smartfon? Możesz spersonalizować go w ten sposób, by najlepiej spełniał Twoje oczekiwania oraz korzystać z wszystkich jego możliwości. Niestety, wystarczy chwila nieuwagi i nowy telefon znajduje się na podłodze, a na ekranie pojawiają się rysy lub pęknięcia. Pół biedy, jeśli uszkodzeniu ulegnie stary smartfon, który i tak planujesz wymienić. W przypadku nowych telefonów strata jest wyjątkowo bolesna, ponieważ naprawa uszkodzeń lub wymiana wyświetlacza jest bardzo kosztowna. Nawet jeśli pilnujesz swojego smartfona i starasz się chronić go przed upadkami, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności. Na szczęście możesz w prosty sposób dodatkowo zabezpieczyć swojego smartfona.

Przede wszystkim postaw na szkło ochronne.

Szkło ochronne wydaje Ci się niepotrzebną fanaberią? Niesłusznie - to niewielki wydatek, a samo szkło hartowane w żaden sposób nie obniża komfortu korzystania z telefonu. Choć coraz częściej telefony wyposażone są w ekrany z ochronnego szkła typu Gorilla Glass, to jednak nawet one nie są w stanie przetrwać upadku czy zarysowania. Poszczególne modele smartfonów posiadają specjalnie dedykowane szkła ochronne - ważne jest, by kształt ekranu i kształt szkła pokrywały się ze sobą. Szkło ochronne stosunkowo grube i sztywne, a przed jego nałożeniem należy dokładnie wyczyścić ekran. Sam montaż przebiega szybko, a po jego założeniu szkło nie wyróżnia się w żaden sposób. Po krótkiej chwili zyskujesz zabezpieczenie ekranu smartfona przed pęknięciami i zarysowaniami. Możesz spokojnie schować telefon do torebki czy plecaka bez obaw, że ekran zostanie porysowany przez klucze lub inne przedmioty. Szkło hartowane minimalizuje również ryzyko uszkodzenia ekranu podczas upadku telefonu, choć najlepszą metodą ochrony jest zapobieganie upadkom.

Kolejną propozycją jest etui na telefon.

Etui na telefon pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również dekoracyjną. Jeśli nie przepadasz za kolorowymi case'ami z gumy oraz najbardziej odpowiada Ci wygląd Twojego telefonu - możesz zdecydować się na specjalne przezroczyste etui. Z kolei pasjonaci aktywnego trybu życia z pewnością docenią futerały wykonane ze specjalistycznych materiałów; są one zaprojektowane w ten sposób, by jak najlepiej chroniły smartfona przez wstrząsami czy zabrudzeniami. Etui na telefon mogą być także uzupełnieniem wielu stylizacji; bogactwo wzorów oraz ciekawa kolorystyka sprawiają, że Twój telefon będzie wyróżniał się spośród innych. Najważniejszą kwestią jest jednak ochrona: etui zabezpiecza telefon przez zarysowaniem oraz minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Bardzo często smartfony posiadają plastikową obudowę, która łatwo ulega zniszczeniu. Zamiast wymieniać ją po każdym uszkodzeniu postaw na ochronne etui na telefon. Zwróć uwagę na to, by wybierać etui od sprawdzonego producenta. W przypadku tanich futerałów może się okazać, że etui nie jest dopasowane do modelu Twojego telefonu.

Akcesoria do smartfonów to dodatkowe zabezpieczenia w atrakcyjnej cenie.

Koszt naprawy ekranu i wyświetlacza to często kwestia kilkuset złotych; w niektórych przypadkach jest tak wysoki, że korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup nowego telefonu. Nie narażaj się niepotrzebnie na takie niespodziewane wydatki: zamiast tego postaw na profesjonalne akcesoria do telefonu.