Mikro pluskwy GSM. Jak to działa?
News

Mikro pluskwy GSM. Jak to działa?

17.04.2019
Mini pluskwa GSM jest niewielkim urządzeniem podsłuchowym, działającym za pomocą karty SIM. To wyjątkowo dyskretny i prosty sposób na skontrolowanie tego, co dzieje się w naszym biurze lub domu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup pluskwy GSM.

Pluskwy GSM – niezauważalne i proste w obsłudze

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania są jego niewielkie wymiary oraz długi czas pracy. Kompaktowa forma sprawia, że bez problemu umieścimy podsłuch w dowolnym miejscu, np. w samochodzie, w listwie zasilającej, lampie, czy pilocie. Te niewielkie, czarne i niewydające żadnych dźwięków skrzyneczki są praktycznie niezauważalne dla osób trzecich. Mikro pluskwy GSM cechują się również dalekim zasięgiem podsłuchu (zazwyczaj od 5 do 6 metrów) oraz długim czasem pracy. Większość sprzętów tego typu zapewnia do 24 godzin aktywnego podsłuchu, a niektóre mogą pozostawać nawet 60 dni w trybie czuwania.

 

Pluskwa GSM jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Wystarczy, że włożymy do niej kartę SIM dowolnego operatora, aby urządzenie było gotowe do pracy. Gdy chcemy użyć podsłuchu, dzwonimy pod numer karty SIM, którą umieściliśmy wewnątrz pluskwy. Urządzenie automatycznie odbiera połączenie, a my zyskujemy możliwość podsłuchiwania „na żywo” i bieżącego monitorowania dźwięków z wybranego pomieszczenia. Mikro pluskwy GSM są więc doskonałą opcją również wtedy, gdy chcemy transmitować dźwięki z pomieszczeń, które znajdują się nawet na drugim końcu świata.

 

Jak wykorzystać podsłuch w telefonie, aby było to zgodne z prawem?

Podsłuch GSM jest wykorzystywany najczęściej do dbania o bezpieczeństwo dzieci, archiwizacji danych w firmie, wykrywania działań niezgodnych z prawem, a także do ochrony swoich własnych danych na wypadek utraty telefonu. Dzięki technologii globalnej łączności, za pomocą pluskwy szybko sprawdzimy, co dzieje się w domu lub biurze podczas naszej nieobecności i czy np. nie doszło do włamania.

 

Oczywiście według polskiego prawa podsłuchiwanie osób bez ich wiedzy jest działaniem nielegalnym. Należy o tym pamiętać, zanim zamontujemy pluskwę i narazimy się na problemy. Kiedy więc można legalnie skorzystać z podsłuchu GSM? Wyłącznie w określonych sytuacjach, takich jak: nagrywanie podopiecznych, kontrolowanie pracowników (jednak dopiero po uprzednim poinformowaniu i uzyskaniu ich zgody), ochrona własnego mienia i zabezpieczanie przedmiotów elektronicznych o dużej wartości, a także rejestrowanie sytuacji, w którym sami bierzemy aktywny udział. W takich przypadkach używanie pluskwy będzie legalne, a nagranie będzie mogło zostać uznane za wiarygodny dowód w sądzie.

 

Czy pluskwa może zapisywać dźwięk?

Większość bezprzewodowych urządzeń tego typu nie zapisuje dźwięku i pozwala wyłącznie na odsłuch w czasie rzeczywistym. Bateria może zasilać sprzęt od kilku godzin do kilkudziesięciu dni, zależnie od rodzaju pluskwy. Możemy wybrać również pluskwę z zasilaniem 5 V lub podłączaną do instalacji elektrycznej auta. W sklepie detektywistycznym gospy.pl znajdziemy zarówno standardowe, jak i profesjonalne mikro pluskwy GSM z dyktafonem. Drugi typ sprzętu aktywuje funkcję nagrywania samoistnie, za pomocą detekcji dźwięku VOS. W przypadku takich urządzeń pliki są zapisywane na nośniku pamięci zaimplementowanym w urządzeniu.

News Jak działa Autodoładowanie w Orange?

Nie słyszałeś jeszcze o Autodoładowaniu konta? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się czym jest ta usługa, jak z niej korzystać i dlaczego ułatwia życie. czytaj więcej

News Technologia NFC zamiast klucza? Sposób na łatwe i bezpieczne otwieranie drzwi domu lub auta

Znasz technologię NFC, ale kojarzysz ją głównie z zakupami, wygodnymi płatnościami czy przesyłaniem plików? Czytniki NFC potrafią znacznie więcej! Dowiedz się, jak mogą pomóc Ci zadbać o bezpieczny dom i… nareszcie pozbyć się ciężkich kluczy z kieszeni lub torebki. czytaj więcej

News Jak Twój sklep internetowy może skorzystać z oprogramowania Cloud Call Center?

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne, a obecna sytuacja z COVID-19 pokazuje, że ich popularność jest czymś więcej niż tylko chwilowym trendem. Ludzie wolą kupować online, kiedy tylko jest to możliwe. Spróbujmy dowiedzieć się, jak oprogramowanie call center dla ecommerce może pomóc Twojej firmie rozwijać się na tym bardzo konkurencyjnym rynku. czytaj więcej

News Jakie działania składają się na pozycjonowanie?

Firmy, które chcą zaistnieć w Internecie, muszą zastanowić się nad rodzajem działań z zakresu e-marketingu dla swojej marki. Szczególną uwagę warto poświęcić pozycjonowaniu i SEO. Czym jest to pozycjonowanie, o którym tak dużo mówi się w Internecie? Jak to działa i dlaczego warto prowadzić tego typu działania reklamowe? Wyjaśniamy! czytaj więcej