Mikro pluskwy GSM. Jak to działa?
News

Mikro pluskwy GSM. Jak to działa?

17.04.2019
Mini pluskwa GSM jest niewielkim urządzeniem podsłuchowym, działającym za pomocą karty SIM. To wyjątkowo dyskretny i prosty sposób na skontrolowanie tego, co dzieje się w naszym biurze lub domu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup pluskwy GSM.

Pluskwy GSM – niezauważalne i proste w obsłudze

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania są jego niewielkie wymiary oraz długi czas pracy. Kompaktowa forma sprawia, że bez problemu umieścimy podsłuch w dowolnym miejscu, np. w samochodzie, w listwie zasilającej, lampie, czy pilocie. Te niewielkie, czarne i niewydające żadnych dźwięków skrzyneczki są praktycznie niezauważalne dla osób trzecich. Mikro pluskwy GSM cechują się również dalekim zasięgiem podsłuchu (zazwyczaj od 5 do 6 metrów) oraz długim czasem pracy. Większość sprzętów tego typu zapewnia do 24 godzin aktywnego podsłuchu, a niektóre mogą pozostawać nawet 60 dni w trybie czuwania.

 

Pluskwa GSM jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Wystarczy, że włożymy do niej kartę SIM dowolnego operatora, aby urządzenie było gotowe do pracy. Gdy chcemy użyć podsłuchu, dzwonimy pod numer karty SIM, którą umieściliśmy wewnątrz pluskwy. Urządzenie automatycznie odbiera połączenie, a my zyskujemy możliwość podsłuchiwania „na żywo” i bieżącego monitorowania dźwięków z wybranego pomieszczenia. Mikro pluskwy GSM są więc doskonałą opcją również wtedy, gdy chcemy transmitować dźwięki z pomieszczeń, które znajdują się nawet na drugim końcu świata.

 

Jak wykorzystać podsłuch w telefonie, aby było to zgodne z prawem?

Podsłuch GSM jest wykorzystywany najczęściej do dbania o bezpieczeństwo dzieci, archiwizacji danych w firmie, wykrywania działań niezgodnych z prawem, a także do ochrony swoich własnych danych na wypadek utraty telefonu. Dzięki technologii globalnej łączności, za pomocą pluskwy szybko sprawdzimy, co dzieje się w domu lub biurze podczas naszej nieobecności i czy np. nie doszło do włamania.

 

Oczywiście według polskiego prawa podsłuchiwanie osób bez ich wiedzy jest działaniem nielegalnym. Należy o tym pamiętać, zanim zamontujemy pluskwę i narazimy się na problemy. Kiedy więc można legalnie skorzystać z podsłuchu GSM? Wyłącznie w określonych sytuacjach, takich jak: nagrywanie podopiecznych, kontrolowanie pracowników (jednak dopiero po uprzednim poinformowaniu i uzyskaniu ich zgody), ochrona własnego mienia i zabezpieczanie przedmiotów elektronicznych o dużej wartości, a także rejestrowanie sytuacji, w którym sami bierzemy aktywny udział. W takich przypadkach używanie pluskwy będzie legalne, a nagranie będzie mogło zostać uznane za wiarygodny dowód w sądzie.

 

Czy pluskwa może zapisywać dźwięk?

Większość bezprzewodowych urządzeń tego typu nie zapisuje dźwięku i pozwala wyłącznie na odsłuch w czasie rzeczywistym. Bateria może zasilać sprzęt od kilku godzin do kilkudziesięciu dni, zależnie od rodzaju pluskwy. Możemy wybrać również pluskwę z zasilaniem 5 V lub podłączaną do instalacji elektrycznej auta. W sklepie detektywistycznym gospy.pl znajdziemy zarówno standardowe, jak i profesjonalne mikro pluskwy GSM z dyktafonem. Drugi typ sprzętu aktywuje funkcję nagrywania samoistnie, za pomocą detekcji dźwięku VOS. W przypadku takich urządzeń pliki są zapisywane na nośniku pamięci zaimplementowanym w urządzeniu.

News Laptopy poleasingowe Kraków, czyli jest takie miejsce w Krakowie...

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa, czy też komputera stacjonarnego to już właściwie standard. Można wręcz powiedzieć, że obecnie kupowanie komputera oznacza często, że będzie to drugie lub po prostu kolejne urządzenie tego typu w naszym domu. I w żadnym wypadku nie należy tego rozumieć jako formą jakiegoś luksusu – po prostu dziś każdy z członków rodziny używa takich urządzeń i często wręcz musi posiadać swój osobisty laptop. W związku z taką potrzebą, może nasuwać się pytanie: co lepiej wybrać w tym temacie – laptop nowy czy poleasingowy? Spróbujmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej!

1. Laptopy poleasingowe – czy warto?
2. Laptopy poleasingowe Kraków - gdzie w Krakowie warto kupić takie urządzenie? czytaj więcej

News Monitorowanie instalacji fotowoltaicznej – jak to robić?

Każda instalacja fotowoltaiczna powinna być poddawana regularnym przeglądom. Nie zawsze chodzi jednak o inspekcję samych paneli, ale także o monitorowanie wydajności całego systemu. Dzięki temu zyskujemy wartościową wiedzę o tym, czy inwestycja w Odnawialne Źródła Energii się zwraca, a także – jak szybko. To także okazja, aby fachowcy sprawdzili, czy ogniwa funkcjonują prawidłowo. Co warto wiedzieć o przeglądzie systemu PV? czytaj więcej

News Napij się wody ze swojego smartfona

Nie od dziś wiadomo, że nasze smartfony potrafią robić różne rzeczy, ale niespodziewanie okazało się, że można się z niego też napić wody. Jak to zrobić? Przeczytaj dalszą część tej informacji. czytaj więcej

News Numer telefonu, który stanie się sukcesem Twojej firmy.

Sposobów oraz kanałów komunikacji z klientami jest wiele. Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje nadal telefon. Rozmowa telefoniczna ułatwia zdobycie klientom pożądanych informacji w zdecydowanie szybszy sposób – mówi Tomasz Kowalczyk Regionalny Kierownik Sprzedaży. czytaj więcej