Jak otworzyć biznes w sieci internetowej?
News

Jak otworzyć biznes w sieci internetowej?

23.08.2021
Wiele się mówi o firmach działających, w sieci, o przenosinach sklepów stacjonarnych do sieci internetowej. Czy internet jest swego rodzaju remedium na problemy firm wynikające z pandemii i postępującej cyfryzacji naszej cywilizacji? Na pewno w jakiś sposób tak. Czy każdy może swój sklep stacjonarny przenieść do świata internetu? To już nie jest takie proste.

W internecie znajdziesz wiele poradników o tym jak przenieś swój biznes do internetu, jednak większość z nich tę czynność traktuje jako formalność. Transfer do sieci jest jednak bardziej wyboisty i długo trwały, a droga do internetowego sukcesu dość kręta.

Jak zatem otworzyć biznes w sieci internetowej?

Tworzenie sklepu internetowego

Platforma dzięki której będziemy sprzedawać to najważniejsze nasze narzędzie. Narzędzie które umożliwi nam sprzedaż, przyjmowanie zamówień, umożliwianie zapłaty za zakupu. Sklep internetowy będzie za razem naszą wizytówką w sieci, naszym fundamentem brandingu, budującym świadomość marki konsumenta. Dlatego jest to najważniejszy etap podczas transferu biznesu do sieci internetowej. Tworząc sklep internetowy musimy myśleć o rozwijającym się brandingu.

Sklep internetowy powinien być pod względem funkcjonalności, interfejsu użytkownika konkurencyjny oraz nowoczesny. Nowe rozwiązania niedostępne u konkurencji to możliwości na wyjście na pozycję lidera w branży. Od strony graficznej sklep internetowy powinien kusić użytkownika do jego przeglądania. Powinien zapadać w pamięć jak lekki, skoczny utwór muzyczny w ucho. Stosowanie się do standardów webowych jest praktyką, która przybliży nas do sukcesu.

Więcej informacji dotyczących samej produkcji sklepu internetowego oraz funkcjonalnościach jakie powinien posiadać znajdziesz na stronie Design Cart Tworzenie sklepu internetowego.

Jaką platformę wybrać?

Podczas tworzenia sklepu internetowego przyjdzie nam się zmierzyć z wyborem platformy, na której oprzemy nasz e-commerce. Mamy różne rodzaje platform. Istnieją komercyjne, za które musimy zapłacić, istnieją także, takie w modelu SaaS, za które uiszczamy opłaty abonamentowe, plus procent od sprzedaży, istnieją również platformy darmowe, rozwijane przez tysiące użytkowników. Są to najchętniej wybierane platformy. Jeżeli jesteś ciekawy czym się różnią poszczególne platformy dla sklepów internetowych przeczytaj artykuł „Porównanie platform sklepowych”.

Oprogramowanie sklepu internetowego powinno być proste w obsłudze ale i posiadać szereg funkcji, które pomogą nam usprawnić sprzedaż. Istotną sprawą jest też dostępność rozszerzeń, które rozszerzą nasz sklep internetowy o kolejne funkcjonalności. Tutaj złotym środkiem są sklepy internetowe opierane na platformie Opencart. Jest to też sedno artykułu do którego podałem link wyżej.

Opencart to zdecydowanie najszybszy system dla sklepu internetowego. Posiada najszybszy silnik renderowania szaty graficznej. Możliwości optymalizacji sklepu internetowego dla wyszukiwarek internetowych jak np. Google, w przypadku Opencart są bezkonkurencyjne.

Sklepu internetowego sami nie stworzymy ale możemy mieć realny wpływ na przebieg procesu budowy. Warto więc posiąść choć podstawową wiedzę na tematy związane rodzajami platform do sprzedaży internetowej, ich funkcjonalnościami oraz podstawą wiedzę dotyczącą promocji sklepu internetowego w sieci. Wiedza choć w zakresie podstawowym uchroni nas przed zleceniem produkcji sklepu firmie, która ma małe pojęcie o e-commerce. Jednym z przykładów błędnej drogi często powielanej przez osoby startujące do branży e-commerce jest budowanie sklepów internetowych w oparciu o zwykłe systemy zarządzania treścią, które są przeznaczone dla stron internetowych.

News Jak najłatwiej znaleźć pracę? Odpowiadamy!

Znalezienie pracy jest czymś indywidualnym. Wpływa na to wiele czynników, lecz jednym z nich jest na pewno to, jak poszukujemy pracy w dzisiejszych czasach. Jeśli wykorzystujemy do tego Internet, znalezienie pracy z czasem nie powinno być dla nas problemem. Wręcz przeciwnie, powinno stać się czymś prostym, nawet jeśli nie do końca znamy i kumamy rynek pracy. Odnalezienie się w Internetowych ofertach jest bowiem bardzo proste. Dodatkowo możemy monitorować wszystkie ogłoszenia w jednym miejscu. Skutkiem tego znalezienie pracy przez Internet powinno być jedynie kwestią czasu. czytaj więcej

News Najlepsze biznesy w internecie. Lista opłacalnych biznesów online

Możliwości, które obecnie oferuje swoim użytkownikom internet są nieograniczone. Jedną z nich, która w obecnych czasach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. W poniższym artykule poznasz najlepsze pomysły na biznes w sieci oraz dowiesz się, jakie są wady i zalety prowadzenia sklepu internetowego. czytaj więcej

Case Study Centrala telefoniczna w nowym budynku przychodni lekarskiej

Budowa nowego budynku, to nie tylko nowe ściany, to także nowa infrastruktura, również telekomunikacyjna. Jaką technologię komunikacji wybrać? W nowych budynkach nie stosuje się już kabli telefonicznych, dlatego cała infrastruktura to komunikacja przez IP. czytaj więcej

Fortinet Jak zachować bezpieczeństwo w sieci? Porady od ekspertów Fortinet

Fortinet, światowy lider w wysoko wydajnych rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa, zaleca wzmożoną czujność w związku z coraz bardziej zaawansowanymi cyberatakami wymierzonymi nie tylko w firmy i organizacje, ale również w prywatnych użytkowników – cyberprzestępcy coraz częściej biorą na cel sieci domowe oraz urządzenia mobilne. czytaj więcej