Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca
News

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

16.11.2020
Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego?

Dron z kamerą i monitorem - pełna kontrola nad lotem i nagraniem

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, dron to zaawansowane urządzenie oferujące sporo opcji. Z punktu widzenia filmowca, jednym z najważniejszych elementów jest kamera. To właśnie od niej zależy jakość i płynność rejestrowanego obrazu. W zależności od potrzeb i zastosowania drona, można zdecydować się na wersję nagrywającą w maksymalnej rozdzielczości Full HD lub bardziej wszechstronną wersję rejestrującą w 4K.

Dron z kamerą i monitorem gwarantuje lepszą kontrolę nad rejestrowanym materiałem. W praktyce filmujemy dokładnie to, na czym nam najbardziej zależy. Monitor znacznie podnosi efektywność i wydajność pracy.

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca - fly

Dodatkowe informacje o dronach

Drony z kamerą są wyposażone w szereg zabezpieczeń, których głównym zadaniem jest utrzymanie stabilnego lotu i omijanie przeszkód. Nawet w przypadku gdy zasięg zostanie utracony, dron może bezpiecznie wrócić do pilota. Jest niezwykle ważne aby urządzenie miało wbudowany taki system. Drony nie zawsze są używane w miejscach, gdzie nie znajdują się naturalne i sztuczne przeszkody. Aktywne systemy bezpieczeństwa to jedne z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru konkretnego modelu.

Kolejną kwestią jest czas działania, a ściślej mówiąc lotu na jednej baterii. Niestety nawet najnowsze drony z kamerą oferują maksymalnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut pracy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup zapasowych baterii. Na rynku można znaleźć rozbudowane zestawy zawierające szereg dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. trzy baterie i ładowarkę umożliwiającą ładowanie wszystkich akumulatorów w tym samym czasie.

Drony z kamerą - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Na odczucia płynące z oglądania materiału zarejestrowanego przez drona ma również wpływ stabilizacja obrazu. Drony takich producentów jak DJI i Xiaomi są wyposażone w niezwykle zaawansowane gimbale, których głównym zadaniem jest stabilizacja obrazu w trzech osiach. Nawet w przypadku wiatru i częstej zmiany lotu, jest on hipnotycznie płynny, dzięki czemu widz może poczuć się jak w kinie.

W trakcie wyboru konkretnego modelu, należy również zwrócić uwagę na jego mobilność. W zdecydowanej większości przypadkach drony z kamerą są wykorzystywane w terenie, dlatego kompaktowe rozmiary i niska waga bywają kluczowe. Przeważnie sprzęt i akcesoria są oferowane w podręcznej walizce, która chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także ułatwia transport i przechowywanie.

Automatyczne tryby dronów

Wszyscy czołowi producenci bezzałogowych statków powietrznych wyposażają swoje urządzenia w automatyczne tryby, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzeń. Należą do nich m.in. tryb automatycznego śledzenia, który umożliwia podążanie za osobami, zwierzętami i np. samochodami. Ponadto wybrany dron z kamerą i monitorem oferuje funkcję autonomicznych lotów po wcześniej zaplanowanej trasie. Takie możliwości pozwalają na tworzenie niezwykle kreatywnych ujęć z różnych perspektyw. Wybierając pierwszy bezzałogowy statek powietrzny, warto zwrócić szczególną uwagę na obecność automatycznych trybów. Wykorzystują je nie tylko początkujący, ale również doświadczeni piloci dronów.

News Systemy płatności online - poradnik dla niezdecydowanych

Różnorodność kanałów płatności e-commerce utrudnia wybór najlepszych rozwiązań dla sklepu internetowego, ale stwarza też sporo możliwości. Z pewnością warto stawiać na popularne metody płatności, które będą najmniej problematyczne dla klientów. W artykule opowiemy o tym, które rozwiązania są szczególnie cenione wśród konsumentów. Wśród kryteriów selekcji warto też wyróżnić wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, przejrzyste zasady, łatwość integracji z e-sklepem czy system raportowania. czytaj więcej

News Masz dość pracy w trybie zdalnym? Sprawdź Atrion!

Ciężka sytuacja pandemiczna doprowadziła do tego, że ludzie przyzwyczaili się do pracy zdalnej i jest ona zdecydowanie bardziej wygodna dla większości pracowników. Pracownik nie musi tracić czasu, stojąc w korkach i brać przerw na jedzenie na mieście. Jednak na dłuższą metę taki tryb pracy może być uciążliwy i staje się problemem, szczególnie dla pracodawców. czytaj więcej

News Kto dzwoni? Jak sprawdzić nieznany numer w sieci?

Prawie codziennie ktoś do nas dzwoni - na ekranie naszego urządzenia pojawia się wówczas komunikat o połączeniu, które pochodzi z konkretnego numeru. Zazwyczaj powiązany jest on z jakimś kontaktem z naszej listy - nasz numer mają przecież znajomi, przyjaciele czy rodzina. Zdarza się jednak, że nie znamy numeru, który próbuje się z nami skontaktować. Może budzić to uzasadniony niepokój - zwłaszcza w świetle oszustw czy naciągnięć telefonicznych. Okazuje się jednak, że w większości przypadków możemy sprawdzić, kto do nas dzwoni. czytaj więcej

News Jakie bezprzewodowe słuchawki do smartfona: Jabra Elite 7 Pro, Apple AirPods 3 czy Huawei Freebuds 4?

Rynek bezprzewodowych słuchawek do smartfonów obfituje wielkim wyborem różnego rodzaju modeli. Możemy wybierać z pośród produktów niezależnych producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu urządzeń audio, jak również z produktów producentów smartfonów, którzy w naturalny sposób uzupełniają swoją ofertę o produkty do bezprzewodowej komunikacji. Dziś przedstawimy trzy modele z tego rynku: Jabra Elite 7 Pro, Apple AirPods 3 czy Huawei Freebuds 4. czytaj więcej