Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca
News

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

16.11.2020
Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego?

Dron z kamerą i monitorem - pełna kontrola nad lotem i nagraniem

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, dron to zaawansowane urządzenie oferujące sporo opcji. Z punktu widzenia filmowca, jednym z najważniejszych elementów jest kamera. To właśnie od niej zależy jakość i płynność rejestrowanego obrazu. W zależności od potrzeb i zastosowania drona, można zdecydować się na wersję nagrywającą w maksymalnej rozdzielczości Full HD lub bardziej wszechstronną wersję rejestrującą w 4K.

Dron z kamerą i monitorem gwarantuje lepszą kontrolę nad rejestrowanym materiałem. W praktyce filmujemy dokładnie to, na czym nam najbardziej zależy. Monitor znacznie podnosi efektywność i wydajność pracy.

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca - fly

Dodatkowe informacje o dronach

Drony z kamerą są wyposażone w szereg zabezpieczeń, których głównym zadaniem jest utrzymanie stabilnego lotu i omijanie przeszkód. Nawet w przypadku gdy zasięg zostanie utracony, dron może bezpiecznie wrócić do pilota. Jest niezwykle ważne aby urządzenie miało wbudowany taki system. Drony nie zawsze są używane w miejscach, gdzie nie znajdują się naturalne i sztuczne przeszkody. Aktywne systemy bezpieczeństwa to jedne z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru konkretnego modelu.

Kolejną kwestią jest czas działania, a ściślej mówiąc lotu na jednej baterii. Niestety nawet najnowsze drony z kamerą oferują maksymalnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut pracy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup zapasowych baterii. Na rynku można znaleźć rozbudowane zestawy zawierające szereg dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. trzy baterie i ładowarkę umożliwiającą ładowanie wszystkich akumulatorów w tym samym czasie.

Drony z kamerą - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Na odczucia płynące z oglądania materiału zarejestrowanego przez drona ma również wpływ stabilizacja obrazu. Drony takich producentów jak DJI i Xiaomi są wyposażone w niezwykle zaawansowane gimbale, których głównym zadaniem jest stabilizacja obrazu w trzech osiach. Nawet w przypadku wiatru i częstej zmiany lotu, jest on hipnotycznie płynny, dzięki czemu widz może poczuć się jak w kinie.

W trakcie wyboru konkretnego modelu, należy również zwrócić uwagę na jego mobilność. W zdecydowanej większości przypadkach drony z kamerą są wykorzystywane w terenie, dlatego kompaktowe rozmiary i niska waga bywają kluczowe. Przeważnie sprzęt i akcesoria są oferowane w podręcznej walizce, która chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także ułatwia transport i przechowywanie.

Automatyczne tryby dronów

Wszyscy czołowi producenci bezzałogowych statków powietrznych wyposażają swoje urządzenia w automatyczne tryby, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzeń. Należą do nich m.in. tryb automatycznego śledzenia, który umożliwia podążanie za osobami, zwierzętami i np. samochodami. Ponadto wybrany dron z kamerą i monitorem oferuje funkcję autonomicznych lotów po wcześniej zaplanowanej trasie. Takie możliwości pozwalają na tworzenie niezwykle kreatywnych ujęć z różnych perspektyw. Wybierając pierwszy bezzałogowy statek powietrzny, warto zwrócić szczególną uwagę na obecność automatycznych trybów. Wykorzystują je nie tylko początkujący, ale również doświadczeni piloci dronów.

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Rób super zdjęcia Samsungiem Galaxy A53 5G od T-Mobile

Kup smartfon Samsung Galaxy A53 5G i rób super zdjęcia. W aktualnej promocji kupisz smartfon nawet 500 zł taniej i otrzymasz dodatkowo słuchawki Samsung Galaxy Buds2. czytaj więcej