Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca
News

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

16.11.2020
Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego?

Dron z kamerą i monitorem - pełna kontrola nad lotem i nagraniem

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, dron to zaawansowane urządzenie oferujące sporo opcji. Z punktu widzenia filmowca, jednym z najważniejszych elementów jest kamera. To właśnie od niej zależy jakość i płynność rejestrowanego obrazu. W zależności od potrzeb i zastosowania drona, można zdecydować się na wersję nagrywającą w maksymalnej rozdzielczości Full HD lub bardziej wszechstronną wersję rejestrującą w 4K.

Dron z kamerą i monitorem gwarantuje lepszą kontrolę nad rejestrowanym materiałem. W praktyce filmujemy dokładnie to, na czym nam najbardziej zależy. Monitor znacznie podnosi efektywność i wydajność pracy.

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca - fly

Dodatkowe informacje o dronach

Drony z kamerą są wyposażone w szereg zabezpieczeń, których głównym zadaniem jest utrzymanie stabilnego lotu i omijanie przeszkód. Nawet w przypadku gdy zasięg zostanie utracony, dron może bezpiecznie wrócić do pilota. Jest niezwykle ważne aby urządzenie miało wbudowany taki system. Drony nie zawsze są używane w miejscach, gdzie nie znajdują się naturalne i sztuczne przeszkody. Aktywne systemy bezpieczeństwa to jedne z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru konkretnego modelu.

Kolejną kwestią jest czas działania, a ściślej mówiąc lotu na jednej baterii. Niestety nawet najnowsze drony z kamerą oferują maksymalnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut pracy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup zapasowych baterii. Na rynku można znaleźć rozbudowane zestawy zawierające szereg dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. trzy baterie i ładowarkę umożliwiającą ładowanie wszystkich akumulatorów w tym samym czasie.

Drony z kamerą - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Na odczucia płynące z oglądania materiału zarejestrowanego przez drona ma również wpływ stabilizacja obrazu. Drony takich producentów jak DJI i Xiaomi są wyposażone w niezwykle zaawansowane gimbale, których głównym zadaniem jest stabilizacja obrazu w trzech osiach. Nawet w przypadku wiatru i częstej zmiany lotu, jest on hipnotycznie płynny, dzięki czemu widz może poczuć się jak w kinie.

W trakcie wyboru konkretnego modelu, należy również zwrócić uwagę na jego mobilność. W zdecydowanej większości przypadkach drony z kamerą są wykorzystywane w terenie, dlatego kompaktowe rozmiary i niska waga bywają kluczowe. Przeważnie sprzęt i akcesoria są oferowane w podręcznej walizce, która chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także ułatwia transport i przechowywanie.

Automatyczne tryby dronów

Wszyscy czołowi producenci bezzałogowych statków powietrznych wyposażają swoje urządzenia w automatyczne tryby, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzeń. Należą do nich m.in. tryb automatycznego śledzenia, który umożliwia podążanie za osobami, zwierzętami i np. samochodami. Ponadto wybrany dron z kamerą i monitorem oferuje funkcję autonomicznych lotów po wcześniej zaplanowanej trasie. Takie możliwości pozwalają na tworzenie niezwykle kreatywnych ujęć z różnych perspektyw. Wybierając pierwszy bezzałogowy statek powietrzny, warto zwrócić szczególną uwagę na obecność automatycznych trybów. Wykorzystują je nie tylko początkujący, ale również doświadczeni piloci dronów.

News iPhone 12 Pro Max | Kolekcja wyjątkowych etui marki Spigen

Spigen to amerykański producent akcesoriów GSM, który cieszy się popularnością w niemal każdym zakątku świata. Akcesoria marki to produkty klasy premium, które bez względu na model zachowują swój wysoki standard jakości, oparty na dopracowanym designie i wykorzystaniu trwałych materiałów. W ofercie marki znajdziemy przede wszystkim akcesoria do znanych telefonów z średnich i wysokich półek cenowych. Jednym z nich jest iPhone 12 Pro Max, do którego marka przygotowała wiele modeli unikalnych akcesoriów. W ofercie znajdziemy zarówno pancerne pokrowce, eleganckie i klasyczne etui oraz delikatne i kobiece obudowy. Oto najnowsza kolekcja etui Spigen do Apple iPhone 12 Pro Max. czytaj więcej

News Sprzedaż w czasach zarazy

Jak sprzedawać produkty i usługi B2B w czasie epidemii, gdy spotkania z przedstawicielami handlowymi są ograniczone do minimum? Podczas spotkań online lub rozmów telefonicznych, oczywiście. Jak zatem maksymalnie ułatwić pracę handlowcom, jakie narzędzia zapewnić, aby mogli pracować jak najbardziej efektywnie? Oferta Grandstream – globalnego dostawcy rozwiązań telekomunikacyjnych VoIP, to propozycja zdecydowanie warta rozważenia. czytaj więcej

News Napraw, zamiast wymieniać – serwis telefonów

Oczekujemy od naszych podręcznych urządzeń, aby nadążały za nami każdego dnia. Obciążamy je milionem plików, wysyłamy z nich służbowe maile, czasem nawet pracujemy za ich pomocą, kiedy zmuszają nas do tego okoliczności. Telefon w dzisiejszych czasach już dawno przestał służyć jedynie do wykonywania połączeń, stał się naszym prywatnym, miniaturowym centrum dowodzenia. Co w przypadku, gdy smartfon nagle przestanie działać? Nie ma strachu, są specjaliści, którzy doprowadzą twoje urządzenie do stanu idealnego szybko i skutecznie, gwarantując przy tym najlepszą jakość! czytaj więcej

News Komputer, akcesoria i monitory dla graczy – jak wybrać dobry zestaw?

Porządny sprzęt komputerowy będzie Wam służył przez wiele lat, a granie sprawi ogromną przyjemność. Polecamy sprzęt idealny do gier – m.in. komputer, monitor dla graczy i przydatne gadżety. Poniżej znajdziecie kilka porad. czytaj więcej