Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca
News

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

16.11.2020
Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego?

Dron z kamerą i monitorem - pełna kontrola nad lotem i nagraniem

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, dron to zaawansowane urządzenie oferujące sporo opcji. Z punktu widzenia filmowca, jednym z najważniejszych elementów jest kamera. To właśnie od niej zależy jakość i płynność rejestrowanego obrazu. W zależności od potrzeb i zastosowania drona, można zdecydować się na wersję nagrywającą w maksymalnej rozdzielczości Full HD lub bardziej wszechstronną wersję rejestrującą w 4K.

Dron z kamerą i monitorem gwarantuje lepszą kontrolę nad rejestrowanym materiałem. W praktyce filmujemy dokładnie to, na czym nam najbardziej zależy. Monitor znacznie podnosi efektywność i wydajność pracy.

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca - fly

Dodatkowe informacje o dronach

Drony z kamerą są wyposażone w szereg zabezpieczeń, których głównym zadaniem jest utrzymanie stabilnego lotu i omijanie przeszkód. Nawet w przypadku gdy zasięg zostanie utracony, dron może bezpiecznie wrócić do pilota. Jest niezwykle ważne aby urządzenie miało wbudowany taki system. Drony nie zawsze są używane w miejscach, gdzie nie znajdują się naturalne i sztuczne przeszkody. Aktywne systemy bezpieczeństwa to jedne z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru konkretnego modelu.

Kolejną kwestią jest czas działania, a ściślej mówiąc lotu na jednej baterii. Niestety nawet najnowsze drony z kamerą oferują maksymalnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut pracy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup zapasowych baterii. Na rynku można znaleźć rozbudowane zestawy zawierające szereg dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. trzy baterie i ładowarkę umożliwiającą ładowanie wszystkich akumulatorów w tym samym czasie.

Drony z kamerą - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Na odczucia płynące z oglądania materiału zarejestrowanego przez drona ma również wpływ stabilizacja obrazu. Drony takich producentów jak DJI i Xiaomi są wyposażone w niezwykle zaawansowane gimbale, których głównym zadaniem jest stabilizacja obrazu w trzech osiach. Nawet w przypadku wiatru i częstej zmiany lotu, jest on hipnotycznie płynny, dzięki czemu widz może poczuć się jak w kinie.

W trakcie wyboru konkretnego modelu, należy również zwrócić uwagę na jego mobilność. W zdecydowanej większości przypadkach drony z kamerą są wykorzystywane w terenie, dlatego kompaktowe rozmiary i niska waga bywają kluczowe. Przeważnie sprzęt i akcesoria są oferowane w podręcznej walizce, która chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także ułatwia transport i przechowywanie.

Automatyczne tryby dronów

Wszyscy czołowi producenci bezzałogowych statków powietrznych wyposażają swoje urządzenia w automatyczne tryby, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzeń. Należą do nich m.in. tryb automatycznego śledzenia, który umożliwia podążanie za osobami, zwierzętami i np. samochodami. Ponadto wybrany dron z kamerą i monitorem oferuje funkcję autonomicznych lotów po wcześniej zaplanowanej trasie. Takie możliwości pozwalają na tworzenie niezwykle kreatywnych ujęć z różnych perspektyw. Wybierając pierwszy bezzałogowy statek powietrzny, warto zwrócić szczególną uwagę na obecność automatycznych trybów. Wykorzystują je nie tylko początkujący, ale również doświadczeni piloci dronów.

News Nowe oferty: usługa SIP Trunk do centrali telefonicznej

SIP Trunk w trzech odsłonach - właśnie dodaliśmy nowe oferty. Podłącz do swojej centrali telefonicznej i rozmawiaj. czytaj więcej

News Kursy programowania online - czy to dobra metoda na naukę?

W ostatnich miesiącach wiele osób zmaga się problemami na rynku pracy. Dodatkowo więcej czasu spędzamy w domu. W efekcie coraz więcej osób decyduje się na naukę nowych umiejętności, w tym naukę programowania. Dowiedz się, w jaki sposób uczyć się efektywnie.

1. Programowanie – czy jest dla wszystkich?
2. Jak nauczyć się programować — kursy programowania czy samodzielna nauka czytaj więcej

News Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami. czytaj więcej

News Xiaomi Redmi 9C - tani smartfon o dobrych parametrach

Telefony komórkowe to niezbędny produkt, jaki towarzyszy nam na co dzień w wielu sytuacjach. Doskonale sprawdza się jako narzędzie do pracy czy w szkole. To doskonałe urządzenie, które dostarcza wielu konsumentom rozrywki na wysokim poziomie w dowolnym miejscu na świecie. Ciekawą propozycją jest z pewnością Xiaomi Redmi 9C, czyli tani smartfon o dobrych parametrach. Spełni on oczekiwania wielu osób, a także Twoje? Poznaj jego zalety, obok których niktn nie przejdzie obojętnie!

1. Xiaomi Redmi 9C - tani smartfon o dobrych parametrach
2. Najważniejsze zalety Xiaomi Redmi 9C
3. Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę!
4. Najlepszy produkt na rynku, czyli Xiaomi Redmi 9C czytaj więcej