Dlaczego warto kupić gogle VR Oculus Rift S?
News

Dlaczego warto kupić gogle VR Oculus Rift S?

16.04.2021
Szukasz sposobu na to, aby czerpać jeszcze więcej przyjemności z grania na komputerze? Pomyśl o zakupieniu gogli do VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Oculus Rift S, który dostępny jest także w Polsce. Dlaczego warto go kupić? Sprawdź jego najważniejsze parametry razem z nami!

Oculus Rift S – co to jest?

Urządzenie Oculus Rift S to rodzaj gogli VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Wyposażone są one w dwa małe ekrany umieszczone przed oczami, które umożliwiają uzyskanie efekty przeniesienia się do innego świat. Za pomocą specjalnych czujników oraz kontrolerów dotykowych użytkownik urządzenia może sterować swoją postacią w grze z pierwszej perspektywy.

Gogle VR Oculus Rift S są uznawane za jeden z najlepszych modeli na rynku i rekomendowane są zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą poznać całkowicie nowy wymiar gier VR.

Z czego składa się Oculus Rift S?

W zestawie Oculus Rift S znajdują się gogle z wygodną opaską na głowę, które można łatwo dopasować do jej obwodu, a także dwa kontrolery, które pozwalają na uzyskanie pełnej kontroli podczas gry. Dzięki temu, że sprzęt jest bezprzewodowy, pozwala na łatwe korzystanie z niego bez obaw o plączące się kable.

Dodatkowym plusem jest wykorzystanie funkcji dźwięku pozycyjnego, która jest umieszczona bezpośrednio w goglach, dlatego możliwe jest wtedy uzyskanie świetnego efektu dźwięku przestrzennego.

W zestawie znalazły się także kabel Display Port.

Dlaczego warto kupić Oculus Rift S?

Tym, co spowodowało, że Oculus Rift S jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych modeli gogli VR, jest przede wszystkim wysoka jakość ich wykonania. To sprzęt, który bazuje na zaawansowanych podzespołach, aby zapewniać niesamowitą jakość obrazu, dźwięku oraz precyzji ruchów w każdym kierunku.

W Oculus Rift S zastosowano między innymi nowoczesne soczewki, które pozwalają na uzyskanie jeszcze ostrzejszego i żywszego obrazu widocznego przed oczami użytkownika. Także na uwagę zasługuje świetna jakość dźwięku. Dedykowane kontrolery są bardzo precyzyjne, co dodatkowo ułatwia grę i powoduje, że zapewnia ona jeszcze więcej przyjemności.

Gdzie kupić Oculus Rift S?

Osoby zainteresowane zakupieniem sprzętu jak Oculus Rift S mogą dostać go przede wszystkim w dobrych sklepach komputerowych i elektronicznych, w tym w popularnych marketach oraz w sklepach specjalizujących się w dostawie sprzętu do VR.

Aktualnie koszt zakupu gogli do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift S to od około 1800 do 2300 złotych w zależności od wybranego sklepu.

News Laptopy poleasingowe Kraków, czyli jest takie miejsce w Krakowie...

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa, czy też komputera stacjonarnego to już właściwie standard. Można wręcz powiedzieć, że obecnie kupowanie komputera oznacza często, że będzie to drugie lub po prostu kolejne urządzenie tego typu w naszym domu. I w żadnym wypadku nie należy tego rozumieć jako formą jakiegoś luksusu – po prostu dziś każdy z członków rodziny używa takich urządzeń i często wręcz musi posiadać swój osobisty laptop. W związku z taką potrzebą, może nasuwać się pytanie: co lepiej wybrać w tym temacie – laptop nowy czy poleasingowy? Spróbujmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej!

1. Laptopy poleasingowe – czy warto?
2. Laptopy poleasingowe Kraków - gdzie w Krakowie warto kupić takie urządzenie? czytaj więcej

News Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!

Żyjemy w czasach telekonferencji. I chociaż wszyscy liczymy na to, że tzw. „odmrożenie gospodarki” nastąpi jak najszybciej i z niecierpliwością czekamy, kiedy wreszcie będzie można umówić się na spotkanie „w realu”, wiemy, że pandemia zmieniła nasz świat już bezpowrotnie. Niektóre rozwiązania, a tele- i wideokonferencje na pewno, zostaną z nami już na zawsze. Bo okazało się, że choć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem nic nie jest w stanie zastąpić, to jednak dzięki telekonferencjom i spotkaniom online, możemy oszczędzać czas i pieniądze oraz efektywniej pracować zdalnie. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które wspierają ten rodzaj komunikacji, aby zapewnić pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Dzięki rozwiązaniom tele- i wideokonferencyjnym od Grandstream problemy techniczne nigdy nie staną na przeszkodzie wysokiej skuteczności! czytaj więcej

News Sprawdź, dlaczego telefony na abonament to optymalne rozwiązanie

W największym skrócie: zyskujemy stałe miesięczne koszty, które nie zmienią się podczas trwania umowy, oraz pewność, że usługa będzie świadczona na odpowiednio wysokim poziomie. Nie musimy się także obawiać (jak w przypadku telefonu na kartę), że w trakcie rozmowy lub korzystania z Internetu nagle zabraknie nam środków. czytaj więcej

News Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji. czytaj więcej