Dlaczego warto kupić gogle VR Oculus Rift S?
News

Dlaczego warto kupić gogle VR Oculus Rift S?

16.04.2021
Szukasz sposobu na to, aby czerpać jeszcze więcej przyjemności z grania na komputerze? Pomyśl o zakupieniu gogli do VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Oculus Rift S, który dostępny jest także w Polsce. Dlaczego warto go kupić? Sprawdź jego najważniejsze parametry razem z nami!

Oculus Rift S – co to jest?

Urządzenie Oculus Rift S to rodzaj gogli VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Wyposażone są one w dwa małe ekrany umieszczone przed oczami, które umożliwiają uzyskanie efekty przeniesienia się do innego świat. Za pomocą specjalnych czujników oraz kontrolerów dotykowych użytkownik urządzenia może sterować swoją postacią w grze z pierwszej perspektywy.

Gogle VR Oculus Rift S są uznawane za jeden z najlepszych modeli na rynku i rekomendowane są zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą poznać całkowicie nowy wymiar gier VR.

Z czego składa się Oculus Rift S?

W zestawie Oculus Rift S znajdują się gogle z wygodną opaską na głowę, które można łatwo dopasować do jej obwodu, a także dwa kontrolery, które pozwalają na uzyskanie pełnej kontroli podczas gry. Dzięki temu, że sprzęt jest bezprzewodowy, pozwala na łatwe korzystanie z niego bez obaw o plączące się kable.

Dodatkowym plusem jest wykorzystanie funkcji dźwięku pozycyjnego, która jest umieszczona bezpośrednio w goglach, dlatego możliwe jest wtedy uzyskanie świetnego efektu dźwięku przestrzennego.

W zestawie znalazły się także kabel Display Port.

Dlaczego warto kupić Oculus Rift S?

Tym, co spowodowało, że Oculus Rift S jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych modeli gogli VR, jest przede wszystkim wysoka jakość ich wykonania. To sprzęt, który bazuje na zaawansowanych podzespołach, aby zapewniać niesamowitą jakość obrazu, dźwięku oraz precyzji ruchów w każdym kierunku.

W Oculus Rift S zastosowano między innymi nowoczesne soczewki, które pozwalają na uzyskanie jeszcze ostrzejszego i żywszego obrazu widocznego przed oczami użytkownika. Także na uwagę zasługuje świetna jakość dźwięku. Dedykowane kontrolery są bardzo precyzyjne, co dodatkowo ułatwia grę i powoduje, że zapewnia ona jeszcze więcej przyjemności.

Gdzie kupić Oculus Rift S?

Osoby zainteresowane zakupieniem sprzętu jak Oculus Rift S mogą dostać go przede wszystkim w dobrych sklepach komputerowych i elektronicznych, w tym w popularnych marketach oraz w sklepach specjalizujących się w dostawie sprzętu do VR.

Aktualnie koszt zakupu gogli do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift S to od około 1800 do 2300 złotych w zależności od wybranego sklepu.

News Systemy płatności online - poradnik dla niezdecydowanych

Różnorodność kanałów płatności e-commerce utrudnia wybór najlepszych rozwiązań dla sklepu internetowego, ale stwarza też sporo możliwości. Z pewnością warto stawiać na popularne metody płatności, które będą najmniej problematyczne dla klientów. W artykule opowiemy o tym, które rozwiązania są szczególnie cenione wśród konsumentów. Wśród kryteriów selekcji warto też wyróżnić wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, przejrzyste zasady, łatwość integracji z e-sklepem czy system raportowania. czytaj więcej

News Jakie działania składają się na pozycjonowanie?

Firmy, które chcą zaistnieć w Internecie, muszą zastanowić się nad rodzajem działań z zakresu e-marketingu dla swojej marki. Szczególną uwagę warto poświęcić pozycjonowaniu i SEO. Czym jest to pozycjonowanie, o którym tak dużo mówi się w Internecie? Jak to działa i dlaczego warto prowadzić tego typu działania reklamowe? Wyjaśniamy! czytaj więcej

News Lekcja organizacji, czyli dlaczego warto sprawić sobie porządny kalendarz na 2022 rok

W dzisiejszych czasach większość z nas wiedzie aktywny tryb życia. Każdy dzień obfituje w wyzwania, którym stawiamy czoła w sferze zawodowej i w prywatnej. Aby odnosić sukcesy i zachowywać balans między natłokiem obowiązków a chwilą dla przyjaciół, rodziny i dla samego siebie, niezbędna jest właściwa organizacja. Co zrobić, by się nią cieszyć? Pomocny okaże się kalendarz! czytaj więcej

News Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji. czytaj więcej