Czym są tusze i tonery do drukarek? Dowiedz się, zanim kupisz.
News

Czym są tusze i tonery do drukarek? Dowiedz się, zanim kupisz!

25.11.2019
Dobra drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne są podstawowym wyposażeniem każdego biura, a także pełnią przydatną funkcję w wielu gospodarstwach domowych. Ich praktyczne zastosowanie oraz konkurencyjne i przystępne ceny sprawiają, że sprzęt tego rodzaju ma już zdecydowana większość z nas. Jeśli jednak staniemy przed koniecznością zakupu nowego sprzętu, warto zastanowić się, czy nowe urządzenia drukujące ma wykorzystywać tusze, czy tonery. Są to bowiem dwa zupełnie inne mechanizmy. Czym jest każdy z nich? Odpowiadamy.

Co trzeba wiedzieć o tuszu do drukarki atramentowej?

Tusz do drukarki to pojemnik dostosowany do konkretnego modelu urządzenia, w którym znajduje się atrament. Tusz podawany jest do specjalnej głowicy drukującej drukarki, dzięki czemu możliwe jest drukowanie tekstów lub obrazów. Na rynku dostępne są dwa zasadnicze rodzaje tuszy:

  • Barwnikowe – tusze przystosowane do wysokogatunkowego papieru, umożliwiające doskonałe mieszanie kolorów. Najczęściej wybierane są do druku fotografii oraz różnego rodzaju grafik.
  • Pigmentowe – tusze bardziej wszechstronne, przystosowane do każdego rodzaju papieru. Drukowanie grafik i tekstów za ich pomocą umożliwia zachowanie ostrych i wyraźnych konturów, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o szczegóły.

Toner do drukarki laserowej – co to jest?

Toner do drukarki laserowej jest znacznie bardziej skomplikowany od tuszu. Na ogół jest on zbudowany z kilku podzespołów, takich jak obudowa, bęben, wałek magnetyczny, listwa magnetyczna, a także specjalny proszek. Każdy z tych elementów pełni ważną funkcję, bez której drukarka nie mogłaby prawidłowo drukować. W niektórych przypadkach zdarza się również, że toner i bęben są połączone. Bez względu na użyte rozwiązanie warto jednak pamiętać, że w drukarkach laserowych co pewien czas należy wymieniać nie tylko tonery, ale również bębny.

 

W naszym sklepie TonerPartner znajdziesz zarówno tusze do drukarek, jak i tonery, np. toner do drukarki Samsung, HP, Epson oraz wielu innych. Znamy potrzeby swoich klientów, dlatego oferujemy zarówno elementy oryginalne, jak i tańsze zamienniki, które również sprawdzają się świetnie w wielu sytuacjach. Bez względu na posiadane urządzenie drukujące, pomożemy Ci więc wybrać właściwe tusze lub tonery.

News Jak wybrać najlepszy telefon do 1000 zł? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Smartfony z przedziału cenowego do 1000 złotych są jednymi z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie przystępna kwota przekłada się na wysoką funkcjonalność urządzenia, z którego przeciętny użytkownik będzie w pełni zadowolony. Co jednak istotne, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby zawsze kupić najlepszy telefon do 1000 zł.

1. Wybór producenta.
2. Możliwości najlepszego telefonu do 1000 zł.
3. Przydatne udogodnienia.
4. O czym jeszcze warto pamiętać? czytaj więcej

News Oczyszczacz powietrza na wirusy – prawda czy mit?

Oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr HEPA może wychwycić cząsteczki wirusów o średnicy nawet 0,01 µm. Chociaż cząsteczki koronawirusa Sars-CoV-2 mają większą średnicę i teoretycznie kwalifikują się do wyłapania przez oczyszczacz, w praktyce mają zdolność do szybkiego osadzania się na napotkanej powierzchni. Zatem wirusy mogą zostać wychwycone w momencie, gdy np. zostaną przeniesione do domu na siatce z zakupami i unoszą się w pobliżu oczyszczacza. Mimo to, warto mieć w domu oczyszczacz, który jest nieocenionym rozwiązaniem w walce o lepszą jakość powietrza – usuwa np. rakotwórcze pyły smogowe. czytaj więcej

News Tusze i tonery do drukarki zamawiaj przez internet. To proste!

Tusze i tonery to podstawowy materiał eksploatacyjny drukarek, tak często wykorzystywanych w biurach, szkołach i domach. Choć obydwa przeznaczone są do tych popularnych urządzeń, to nie można używać ich zamiennie. Tusze stosowane są bowiem w urządzeniach atramentowych, a tonery w laserowych. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Jak działają tonery, a jak tusze do drukarki? Gdzie kupić tusze i tonery w Warszawie - stacjonarnie i przez internet? Podpowiadamy! czytaj więcej

Wiadomości firmowe Bakotech nowym dystrybutorem rozwiązań F-Secure w Polsce

Bakotech, firma dostarczająca rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i monitorowania sieci na rynek Europy Środkowo-Wschodniej, została nowym dostawcą produktów i usług F-Secure w Polsce. Umowa została podpisana 4 stycznia 2019 roku i obejmuje wszystkie linie rozwiązań ochronnych producenta. czytaj więcej