Czym są tusze i tonery do drukarek? Dowiedz się, zanim kupisz.
News

Czym są tusze i tonery do drukarek? Dowiedz się, zanim kupisz!

25.11.2019
Dobra drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne są podstawowym wyposażeniem każdego biura, a także pełnią przydatną funkcję w wielu gospodarstwach domowych. Ich praktyczne zastosowanie oraz konkurencyjne i przystępne ceny sprawiają, że sprzęt tego rodzaju ma już zdecydowana większość z nas. Jeśli jednak staniemy przed koniecznością zakupu nowego sprzętu, warto zastanowić się, czy nowe urządzenia drukujące ma wykorzystywać tusze, czy tonery. Są to bowiem dwa zupełnie inne mechanizmy. Czym jest każdy z nich? Odpowiadamy.

Co trzeba wiedzieć o tuszu do drukarki atramentowej?

Tusz do drukarki to pojemnik dostosowany do konkretnego modelu urządzenia, w którym znajduje się atrament. Tusz podawany jest do specjalnej głowicy drukującej drukarki, dzięki czemu możliwe jest drukowanie tekstów lub obrazów. Na rynku dostępne są dwa zasadnicze rodzaje tuszy:

  • Barwnikowe – tusze przystosowane do wysokogatunkowego papieru, umożliwiające doskonałe mieszanie kolorów. Najczęściej wybierane są do druku fotografii oraz różnego rodzaju grafik.
  • Pigmentowe – tusze bardziej wszechstronne, przystosowane do każdego rodzaju papieru. Drukowanie grafik i tekstów za ich pomocą umożliwia zachowanie ostrych i wyraźnych konturów, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o szczegóły.

Toner do drukarki laserowej – co to jest?

Toner do drukarki laserowej jest znacznie bardziej skomplikowany od tuszu. Na ogół jest on zbudowany z kilku podzespołów, takich jak obudowa, bęben, wałek magnetyczny, listwa magnetyczna, a także specjalny proszek. Każdy z tych elementów pełni ważną funkcję, bez której drukarka nie mogłaby prawidłowo drukować. W niektórych przypadkach zdarza się również, że toner i bęben są połączone. Bez względu na użyte rozwiązanie warto jednak pamiętać, że w drukarkach laserowych co pewien czas należy wymieniać nie tylko tonery, ale również bębny.

 

W naszym sklepie TonerPartner znajdziesz zarówno tusze do drukarek, jak i tonery, np. toner do drukarki Samsung, HP, Epson oraz wielu innych. Znamy potrzeby swoich klientów, dlatego oferujemy zarówno elementy oryginalne, jak i tańsze zamienniki, które również sprawdzają się świetnie w wielu sytuacjach. Bez względu na posiadane urządzenie drukujące, pomożemy Ci więc wybrać właściwe tusze lub tonery.