Czy warto zdecydować się na zakup hulajnogi elektrycznej?
News

Czy warto zdecydować się na zakup hulajnogi elektrycznej?

26.08.2020
Hulajnogi elektryczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Aktualnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych oferowanych jest coraz więcej modeli, które zachwycają nie tylko parametrami technicznymi, lecz zachęcają do zakupu coraz niższą ceną. Warto dodać, że ten rodzaj transportu powoli spycha na drugi plan tradycyjne hulajnogi i rowery. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem hulajnogi elektrycznej, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Elektryczna hulajnoga - zalety

Na zakup tego nowoczesnego pojazdu elektrycznego najczęściej decydują się osoby, które chcą szybko i bezproblemowo poruszać się po mieście. Skąd więc tak ogromna popularność tych gadżetów?

  • oszczędność pieniędzy - zakup modelu elektrycznego to jednorazowy wydatek, który z pewnością zwróci się w niedalekiej przyszłości. Decydując się na jazdę hulajnogą, nie musimy martwić się o paliwo czy zakup biletów na komunikację miejską. W tej sytuacji możemy także odjąć koszty przeglądów i ubezpieczenia, dzięki temu zobaczymy, że można przemieszczać się po mieście stosunkowo tanio,
  • oszczędność czasu - ten argument z pewnością spodoba się mieszkańcom dużych i zakorkowanych miast. Zamiast stać w korkach, szybko przemkniesz chodnikami z punktu A do punktu B,
  • pomoc dla środowiska - każdy z nas wie, że codzienne przemieszczanie się samochodem po mieście negatywnie wpływa na jakość powietrza. Z uwagi na to, decyzja o zakupie hulajnogi elektrycznej sprawi, że włączymy się w walkę o zdrowie planety i jej mieszkańców.

Jak to działa?

E-hulajnoga jest napędzana silnikiem, który czerpie zasilanie z akumulatora generującego napięcie od 24 do 42 V. W zależności od mocy silnika te urządzenie osiąga prędkość nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Warto dodać, że bateria ładuje się najczęściej od 5 do 8 godzin. Dla długości jazdy ma znaczenie przede wszystkim to, po jakiej nawierzchni jedziemy oraz prędkość, jaką osiągamy. Okazuje się jednak, że jednorazowo możemy przejechać od 15 do 30 km.

Kto może z niej korzystać?

Ten gadżet to idealne rozwiązanie dla osób, które tracą mnóstwo czasu w korkach - bez względu na to, czy musimy dojechać na uczelnię, do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. W każdej z powyższych sytuacji elektryczna hulajnoga spełnia swoją funkcję koncertowo. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na zakup tego nowoczesnego środka transportu, nigdy nie będziemy mieli problemu z parkowaniem.

Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

Modele, które znajdziemy w ofercie zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych różnią się między sobą przede wszystkim parametrami technicznymi. Okazuje się, że jedną z ważniejszych cech, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest prędkość tego gadżetu. Jeśli zależy nam na szybkiej jeździe, musimy zainteresować się modelami z mocniejszymi parametrami technicznymi. Co więcej, ważne powinny być także dla nas kwestie związane z długością działania oraz czasem ładowania urządzenia. Jeśli chcemy, aby nasza elektryczna hulajnoga służyła nam podczas dłuższych przejażdżek, zainwestujmy w taki model, którego zasięg jest większy niż standardowy. Jeżeli zamierzamy używać hulajnogi praktycznie codziennie, wybierzmy sprzęt, którego długość ładowania jest relatywnie krótka.

Nie da się ukryć, że e-mobilność to trend, który w ostatnim czasie podbija ulice polskich miast. I nic nie wskazuje na to, że jest to tylko chwilowa moda. Nic dziwnego, ponieważ elektromobilność ma praktycznie same zalety.

News Shopware – czym jest i czy warto z niego skorzystać

Znalezienie dobrej platformy e-commerce nie jest łatwe. Na rynku istnieje oczywiście wiele rozwiązań. W tym artykule bliżej przyjrzymy się jednemu z nich, a jest nim Shopware. czytaj więcej

News Kiedy warto zdecydować się na precyzyjny druk 3D?

Druk 3D wielu osobom kojarzy się z elementami o niezbyt estetycznym wyglądzie i niewielkiej dokładności wymiarowej – rzeczywiście, to możliwe, ale tylko wtedy, gdy wykorzysta się drukarki starszej generacji. Te najnowocześniejsze pozwalają na precyzyjny druk 3D z dokładnością do dziesiątek milimetra! czytaj więcej

News Live streaming w Twoim biznesie

Jak wyróżnić się w Internecie? Oto jest pytanie! Warto rozważyć w tej kwestii live streaming, który zyskuje na popularności. Liczby bowiem są imponujące. Trend, który podbija już USA (prognozy na 2021 rok przewidują wzrost rynku na około 70 mld dolarów), zaczyna coraz intensywniej wkraczać na nasz rynek. W 2019 roku padł rekord polskiego Youtube’a dotyczący relacji na żywo, którą w pewnym momencie oglądało ponad 200 000 osób! czytaj więcej

News Noktowizory cyfrowe i analogowe – jaki model kupić?

Noktowizory to niewielkie urządzenia pozwalające lepiej widzieć w ciemności. Są powszechnie wykorzystywane w wojsku, policji, służbach wywiadowczych czy oddziałach paramilitarnych, ale równie dużą popularnością cieszą się wśród osób niezwiązanych zawodowo ze wspomnianymi branżami. Na rynku dostępny jest duży wybór różnych rodzajów i modeli noktowizorów. Jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

1. Rodzaje noktowizorów
2. Na co zwrócić uwagę, wybierając noktowizor? czytaj więcej