Czy lajki IG wciąż mają znaczenie dla widoczności konta?
News

Czy lajki IG wciąż mają znaczenie dla widoczności konta?

27.02.2024
W dzisiejszych czasach Instagram nie jest tylko platformą do dzielenia się zdjęciami, ale także narzędziem do budowania marki osobistej lub marki przedsiębiorstwa. W związku z tym wielu użytkowników Instagrama zastanawia się, jak zwiększyć widoczność swojego konta. Jeszcze do niedawna, duże wpływ na ten aspekt miały interakcje pod publikowanymi postami. Z tego powodu wielu użytkownikom zależało na uzyskiwaniu polubień i komentarzy. Czy ta strategia wciąż ma sens? Odpowiadamy.

Czy lajki IG wciąż mają znaczenie dla algorytmu Instagrama

Algorytm Instagrama, odpowiedzialny za to, co użytkownicy widzą w swoim feedzie, jest skomplikowany i ciągle ewoluuje. Choć dokładne działanie algorytmu pozostaje tajemnicą, wiadomo, że lajki IG są jednym z wielu czynników, które wpływają na widoczność postów.

 

Kiedy post zbiera dużo lajków, Instagram traktuje to jako sygnał, że treść jest wartościowa i interesująca dla użytkowników, co może zwiększyć jej zasięg. Innymi słowy, lajki Instagram działają jak rodzaj waluty społecznościowej, podnosząc szanse na pojawienie się posta w sekcji "Eksploruj" lub na wyższych pozycjach w feedzie obserwujących.

Lajki a zaangażowanie użytkowników

Posty z wysokim poziomem zaangażowania są częściej promowane przez algorytm, co prowadzi do większego zasięgu i potencjalnie nowych obserwujących. Dlatego tworzenie angażujących treści, które będą skłaniały do interakcji w formie like'ów Instagram i komentarzy, jest niezbędne dla każdego, kto chce zwiększyć widoczność swojego profilu. Niestety często jest to bardzo trudne. Ciężko dotrzeć do tych najbardziej zaangażowanych osób, gdy nasze posty mają mały zasięg. Można powiedzieć zatem, że to błędne koło, choć nie musi tak być.

 

Można zaobserwować, że to, jaki zasięg będzie miał publikowany post, zależy w dużej mierze od tego, jak szybko zdobędzie polubienia i komentarze. Jak zdobyć szybkie lajki? Możesz oczywiście poświęcić sporo czasu przed i po publikacji posta na angażowanie się w treści innych użytkowników Instagrama, co prawdopodobnie zwiększy widoczność Twojego zdjęcia, karuzeli czy Reels. Możesz też kupić lajki.

Czy warto kupować lajki Instagram?

Kupując lajki na Instagramie, możesz szybko zwiększyć widoczność swoich postów, ale musisz uważać. Warto zastanowić się nad potencjalnymi konsekwencjami. W Internecie łatwo znajdziesz portale, które w swoich reklamach wręcz krzyczą "kup like Instagram". Łatwo jednak trafić na sprzedawców polubień z fałszywych kont na Instagramie.

 

Lajki IG kupione z niezaufanych źródeł mogą ostatecznie zaszkodzić reputacji Twojego konta. Ponadto Instagram aktywnie walczy z fałszywymi kontami, a nagły przypływ polubień z takich źródeł może ograniczyć zasięg postów lub nawet zablokować konto podejrzane o nienaturalną aktywność. Czy zatem kupowanie polubień nie jest warte świeczki? Niekoniecznie.

Jak zwiększyć zaangażowanie bez kupowania lajków?

Oprócz kupowania polubień warto skupić się na strategiach, które naturalnie zwiększają zaangażowanie na Twoim koncie Instagram. Regularne publikowanie wysokiej jakości treści, które rezonują z twoją docelową grupą odbiorców, jest kluczem do sukcesu. Interakcja z obserwującymi poprzez odpowiedzi na komentarze i angażowanie się w treści innych, również może znacząco wpłynąć na widoczność konta.

 

Nie zapomnij także o wykorzystaniu funkcji Stories, Reels oraz korzystaniu z odpowiednich hashtagów, które mogą pomóc w dotarciu do szerszej grupy użytkowników Instagrama. Choć musisz liczyć się z tym, że taka strategia jest czasochłonna. Dlatego, zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na dużym zasięgu danej publikacji, warto rozważyć kupowanie lajków. Zwróć uwagę, aby ich źródło było wiarygodne. Prawdziwe polubienia możesz kupić m.in. tu: lajki IG.

Instagram lajki — podsumowanie

Lajki IG wciąż odgrywają istotną rolę w zwiększaniu widoczności kont na Instagramie, a także w innych mediach społecznościowych, działając jako wskaźnik wartościowych treści dla algorytmów platformy. Jednak kupowanie polubień wymaga ostrożności. Jeśli zdecydujesz się kupić polubienia, zwróć uwagę, aby nie pochodziły one z fałszywych kont.

 

Ponadto skup się na długoterminowych strategiach budowania widoczności, takich, jak publikowanie wartościowych treści i bezpośrednie interakcje z innymi użytkownikami platformy. Połączenie tych działań jest najlepszym sposobem na sukces.

 

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Polubienia na FB - czy można je kupić?

Facebook niemal całkowicie zawładnął światem biznesu. Trudno byłoby znaleźć dzisiaj firmę, która nie posiada własnego konta na FB. Co właściwie dają polubienia strony i czy w ogóle warto kupić polubienia FB? Jak działa taka usługa i jak wprowadzić ją na facebooku typu fanpage? czytaj więcej

News Co należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup macierzy dyskowej lub serwera NAS?

Macierze dyskowe poprawiają bezpieczeństwo i szybkość zapisu danych. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie w połączeniu z serwerami. Jak dopasować odpowiednie parametry techniczne? Na co zwrócić uwagę, decydując się na taki sprzęt? Przeczytaj nasze porady. czytaj więcej

News Dlaczego pomimo natłoku agencji interaktywnych, tylko kilka z nich obsługuje większość klientów?

Przeniesienie się marketingu do Internetu spowodowało, że agencje interaktywne zaczęły „wyrastać jak grzyby po deszczu”. Chociaż możemy znaleźć setki ofert takich firm, to kiedy się z nimi zapoznamy, zauważymy, że na rynku jest tylko kilku liczących się graczy. Dlaczego? czytaj więcej

News Samsung Galaxy S22 - który model wybrać?

Niewątpliwie „wyścig smartfonowy” trwa na dobre i każdy producent pokazuje coraz to nowsze wersje swoich produktów. Dotyczy to również smartfonów Samsung, a w tym konkretnym przypadku flagowców z serii S. W lutym br na polskim rynku miały swoją premierę trzy smartfony z serii S22:

- Samsung Galaxy S22,
- Samsung Galaxy S22+,
- Samsung Galaxy S22 Ultra.

Są one kontynuacją dobrze przyjętej przez odbiorców linii Galaxy S. Jednak który z nich wybrać? Podpowiadamy i pokazujemy różnice. czytaj więcej