Czy iPad faktycznie jest rywalem laptopów?
News

Czy iPad faktycznie jest rywalem laptopów?

27.02.2020
Kiedy niemal 10 lat temu Apple prezentowało swojego pierwszego iPada, to było to nie lada wydarzenie. Nikt do tej pory nie stworzył urządzenia, które będzie pewnego rodzaju pośrednikiem pomiędzy telefonem a komputerem. Jak pokazały kolejne lata, Apple uczyniło z niego urządzenie, które może konkurować nawet z przenośnymi komputerami.

Nikt nie zrobił czegoś lepszego

O ile iPada, czy Apple jako firmę można lubić lub nie, to trzeba przyznać jedno – nikt do tej pory nie stworzył urządzenia, które, chociażby dorównywałoby iPadowi. 

 

Apple postawiło na system iOS, który doskonale się sprawdził na iPadzie oraz ma wszystkie cechy, które gwarantują na nim wygodną pracę. Od zeszłego roku iPad został wyposażony w dedykowane oprogramowanie, dzięki czemu praca stała się jeszcze bardziej intuicyjna, a samo urządzenie konkurencyjne dla laptopów.

 

Dlaczego system jest tak istotny? 

 

Kiedy spojrzymy na innych producentów tabletów, to mierzą się oni z mniejszymi lub większymi problemami, aby dopasować system Android do swoich urządzeń. Trzeba wyłożyć większe nakłady na jego odpowiednie modyfikacje, a to też wydłuża drogę do kolejnych aktualizacji. 

Czy iPad to lekarstwo na wszystko?

O ile trzeba przyznać, iż jest to urządzenie wielofunkcyjne i może zastąpić laptopa, tak na pewno iPad nie będzie dla każdego. Coraz więcej osób deklaruje, że jest on ich głównym urządzeniem, na którym nie tylko przeglądają internet, czy grają w gry, ale również pracują nad swoimi projektami biznesowymi. 

 

I trudno się dziwić, bo chociaż iPad nie jest urządzeniem dla wszystkich oraz na niektórych stanowiskach pracy się nie sprawdzi, to jednak jest niewielki, mobilny i wydajny. iPad jest również urządzeniem elektronicznym, które może psuć się tak samo jak każde inne urządzenie dlatego pomocny może być Serwis Apple iPad Warszawa. Całości dopełnia skrojony pod niego system, który jest stale ulepszany i nie ma problemów z aktualizacjami, które przynoszą konkretne zmiany – poprawiające płynność pracy oraz wydajność samego urządzenia. 

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Serwis Apple Warszawa

News Oryginalne i zamienne tusze do drukarek HP – które warto wybrać?

Wielu producentów oferuje drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, które są niedrogie i dzięki temu usprawniają nie tylko pracę w biurach, ale również wspierają naukę oraz realizowanie innych zadań w domach. Dużą popularnością cieszą się urządzenia marki Hewlett-Packard ze względu na kompaktowość i prostotę obsługi. Czy zawsze koniecznie jest stosowanie tuszów oryginalnych? Czym różnią się od nich tusze zamienne? czytaj więcej

News Ile kosztuje dobre etui na telefon?

Etui na telefon to gadżet, który ma przede wszystkim chronić sprzęt przed uszkodzeniem w razie upadku. Kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze, ale nie można zapominać o walorach estetycznych obudowy. Tutaj tak naprawdę każdy może się wykazać swoimi artystycznymi zapędami. Istnieje bowiem możliwość stworzenia etui według swojego własnego pomysłu. czytaj więcej

News Smartfon, który warto kupić – najlepsze smartfony w 2020 roku

Rozwój technologii sprawił, że dziś niewielu już chce korzystać z tradycyjnych telefonów. Zdecydowanie częściej decydujemy się na zakup smartfona i chętnie sięgamy po nowe modele. Ale paradoksalnie ogromny wybór i ciągłe aktualizacje propozycji od producentów wcale nie ułatwiają sprawy, szczególnie wtedy, gdy nie znamy się na nowinkach technologicznych i nie mamy czasu na porównywanie jakości nowych modeli. A zatem nad czym warto się skupić i jaki smartfon wybrać, by nie żałować wyboru?

1. Najlepszy smartfon, czyli jaki?
2. Top 5 smartfonów do tysiąca złotych
3. Top 5 smartfonów, za które zapłacisz ponad 1000 złotych czytaj więcej

News Co to jest SLA w hostingu? Jakie SLA jest dobre? Sprawdź!

Bardzo często decydując się na korzystanie ze specjalistycznych usług czy zaawansowanych systemów informatycznych siłą rzeczy skazujemy się na wsparcie osób trzecich. Wynika to chociażby z braku odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, dostępu do systemów itd. O ile zapewnienie ciągłości działania systemu czy dostępu usługi jest dla kluczowe dla Twojego biznesu powinieneś koniecznie zadbać o odpowiednie zapisy umowne lub wykupić dodatkowe SLA. Czym jest i jak działa SLA? Na co powinieneś zwrócić uwagę w kontekście usług hostingowych? czytaj więcej