Czy iPad faktycznie jest rywalem laptopów?
News

Czy iPad faktycznie jest rywalem laptopów?

27.02.2020
Kiedy niemal 10 lat temu Apple prezentowało swojego pierwszego iPada, to było to nie lada wydarzenie. Nikt do tej pory nie stworzył urządzenia, które będzie pewnego rodzaju pośrednikiem pomiędzy telefonem a komputerem. Jak pokazały kolejne lata, Apple uczyniło z niego urządzenie, które może konkurować nawet z przenośnymi komputerami.

Nikt nie zrobił czegoś lepszego

O ile iPada, czy Apple jako firmę można lubić lub nie, to trzeba przyznać jedno – nikt do tej pory nie stworzył urządzenia, które, chociażby dorównywałoby iPadowi. 

 

Apple postawiło na system iOS, który doskonale się sprawdził na iPadzie oraz ma wszystkie cechy, które gwarantują na nim wygodną pracę. Od zeszłego roku iPad został wyposażony w dedykowane oprogramowanie, dzięki czemu praca stała się jeszcze bardziej intuicyjna, a samo urządzenie konkurencyjne dla laptopów.

 

Dlaczego system jest tak istotny? 

 

Kiedy spojrzymy na innych producentów tabletów, to mierzą się oni z mniejszymi lub większymi problemami, aby dopasować system Android do swoich urządzeń. Trzeba wyłożyć większe nakłady na jego odpowiednie modyfikacje, a to też wydłuża drogę do kolejnych aktualizacji. 

Czy iPad to lekarstwo na wszystko?

O ile trzeba przyznać, iż jest to urządzenie wielofunkcyjne i może zastąpić laptopa, tak na pewno iPad nie będzie dla każdego. Coraz więcej osób deklaruje, że jest on ich głównym urządzeniem, na którym nie tylko przeglądają internet, czy grają w gry, ale również pracują nad swoimi projektami biznesowymi. 

 

I trudno się dziwić, bo chociaż iPad nie jest urządzeniem dla wszystkich oraz na niektórych stanowiskach pracy się nie sprawdzi, to jednak jest niewielki, mobilny i wydajny. iPad jest również urządzeniem elektronicznym, które może psuć się tak samo jak każde inne urządzenie dlatego pomocny może być Serwis Apple iPad Warszawa. Całości dopełnia skrojony pod niego system, który jest stale ulepszany i nie ma problemów z aktualizacjami, które przynoszą konkretne zmiany – poprawiające płynność pracy oraz wydajność samego urządzenia. 

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Serwis Apple Warszawa