Archiwalne

Sprzeciw do zmiany cennika TP S.A.

02.08.2006



Prezes UKE nie zgodził się na wprowadzenie w cenniku TP zmian niekorzystnych dla użytkowników.

W dniu 31 lipca 2006 r., Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję o sprzeciwie wobec przedłożonego przez Telekomunikację Polską S.A. projektu zmiany cennika usług telekomunikacyjnych. Projekt TP przewidywał zamknięcie obsługi planów telefonicznych: sekundowego tp dom, sekundowego oferta podstawowa i aktywnego tp oraz konieczność migracji abonentów do planów tp startowy i startowy tp biznes.

Podstawą zgłoszonego sprzeciwu była sprzeczność postanowień projektu zmiany cennika z przepisami ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. Prezes UKE stwierdził, że automatyczna migracja abonentów planu tp aktywnego, planu sekundowego tp dom oraz planu sekundowego oferta podstawowa do innych planów telefonicznych narusza zasadę niedyskryminacji, czyli wymogu równego traktowania wszystkich użytkowników.

Dodatkowo Prezes UKE zaznaczył, iż proponowana zmiana cennika TP prowadzi do naruszenia jednego z zasadniczych celów ustawy Prawo telekomunikacyjne, jakim jest zapewnienie użytkownikom maksymalnych korzyści w zakresie różnorodności, ceny i jakości usług telekomunikacyjnych. Wysiłki TP powinny więc koncentrować się przede wszystkim na zachęcaniu abonentów do dobrowolnego przejścia do innych planów telefonicznych, poprzez wykazanie im potencjalnych korzyści, jakie uzyskają w momencie zmiany planu.

Prezes UKE dokonał analizy przedłożonego projektu pod kątem zmian cen, jakie wiązałyby się z przesunięciem abonentów tych planów do obecnie istniejących w ofercie TP. Z tej analizy wynika, że opłata abonamentowa w przypadku planów telefonicznych, do których TP zamierzała przymusowo migrować abonentów, w stosunku do planów telefonicznych, które Spółka planowała zamknąć, kształtuje się na wyższym poziomie (wyjątek stanowi jedynie plan tp aktywny). Abonenci likwidowanych planów byliby więc zmuszeni do opłacania wyższego abonamentu, a w niektórych przypadkach także ponoszenia wyższych kosztów za połączenia.

Plany objęte propozycją zamknięcia przez TP zostały wycofane ze sprzedaży już w 2003 r., jednak do tej pory nadal korzystali z nich dotychczasowi abonenci na zasadzie praw wcześniej nabytych. Prezes UKE nie zgodził się na przymusową migrację tych abonentów do innych planów telefonicznych.

źródło: Urząd Komunikacji Elektornicznej

News Kup tablet Galaxy - zyskasz 800 zł

Najnowsza promocja tabletów Samsung Galaxy - możliwość zakupu urządzenia ze zwrotem do 800 zł. czytaj więcej

Case Study Wymiana trzech central analogowych na jedną centralę IP PBX

3 lokalizacje klienta i w każdej z nich analogowa centrala telefoniczna. Do każdej centrali doprowadzonych po kilka telefonicznych linii analogowych z których korzystało od 50-ciu do 60-ciu użytkowników. Ciągle zajęte linie telefoniczne, brak możliwości dodzwonienia się i brak komunikacji pomiędzy lokalizacjami. Codzienna męczarnia z telefonami dla wszystkich. Taki zastaliśmy obraz telekomunikacji w trzech budynkach klienta. Jak to rozwiązaliśmy? czytaj więcej

Wiadomości firmowe Zmiany w zarządach spółek Grupy 3S

1 października 2018 w zarządach spółek Grupy 3S nastąpią zmiany. W 3S S.A. ze stanowiska Prezesa Zarządu ustępuje Jacek Groyecki, współwłaściciel i współzałożyciel firmy. Jego miejsce zajmie Piotr Pawłowski, dotychczas wiceprezes zarządu odpowiedzialny w Grupie za sprzedaż. W 3S Data Center S.A. funkcję Prezesa Zarządu, przejmie Monika Roś-Gruszczyk, dotąd członek zarządu spółki. Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Szkaradnika, także współtwórcę i akcjonariusza Grupy 3S. czytaj więcej