Archiwalne

Abonament w Tele2 od stycznia 2007

22.10.2006



Tele2 Polska i Telekomunikacja Polska zawarły porozumienie w sprawie terminu realizacji zamówień na abonament, w ramach usługi WLR. Na mocy tego porozumienia, TP zacznie przyjmować zamówienia od 4 grudnia 2006 roku.

18 października 2006 roku spółki Tele2 Polska i Telekomunikacja Polska zawarły porozumienie w sprawie terminu realizacji decyzji Prezesa UKE o hurtowym zakupie abonamentu (WLR). Zawarte porozumienie zakłada, że TP zacznie przyjmować zlecenia abonentów na zmianę operatora 4 grudnia br., natomiast pierwsi klienci zmienią operatora na Tele2 8 stycznia 2007 roku.

W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną zaległe zamówienia złożone przez abonentów od września do grudnia br. Począwszy od 9 stycznia 2007 roku zamówienia klientów na abonament w Tele2 będą przez TP realizowane na bieżąco zgodnie z Decyzją. Klienci będą w trybie indywidualnym informowani o dacie realizacji zamówienia na zmianę operatora.

Porozumienie oznacza również, że gdy będzie ono przez TP realizowane zgodnie z zawartym w nim harmonogramie, Tele2 zrezygnuje z dochodzenia od TP roszczeń z tytułu kar umownych przewidzianych w decyzji Prezesa UKE.
Opłacanie abonamentu w Tele2, zamiast w TP, jest możliwe dzięki decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 13 lipca br., poszerzającej umowę o połączeniu sieci Tele2 i TP o Hurtowy Dostęp do Sieci (WLR – Wholesale Line Rental).

Na podstawie WLR, klient uzyskuje dostęp do linii (opłaca abonament) i możliwość korzystania z połączeń za pośrednictwem operatora alternatywnego. Tele2 w pełni przejmuje na siebie obsługę klienta i staje się dla abonenta jedynym punktem kontaktu.

Cena hurtowa abonamentu ustalona jest na zasadzie upustu od ceny referencyjnej. Zgodnie z decyzją Prezesa UKE, uruchomiony zostanie podstawowy WLR, który obok abonamentu obejmuje połączenia na numery alarmowe, wybrane numery skrócone, typu 0-80x, biuro numerów. Inne usługi, jak połączenia o podwyższonej opłacie (typu 0-70x) oraz niektóre usługi dodane, nie są dostępne w podstawowej wersji WLR. Pełen WLR - obejmujący szerszą gamę usług i połączeń – ma zostać wdrożony na początku 2008 roku.

Źródło: eGospodarka.pl, Autor: Beata Szkodzin

News Jak przenieść numer do innej sieci komórkowej?

Przeniesienie numeru od jednego operatora telekomunikacyjnego do drugiego nie powinno sprawiać większych problemów. Od kilku lat proces ten jest bardzo prosty i wygodny dla użytkownika telefonu. czytaj więcej

Huawei Mate 20 lite dla fanów selfie od Huawei - przedsprzedaż

Huawei Mate 20 lite – następca Mate 10 lite, najchętniej kupowanego telefonu w Polsce – jest już dostępny w przedsprzedaży. Smartfon został wyposażony w nowy procesor Kirin 710 z modułem sztucznej inteligencji, która wspiera dwa podwójne aparaty, przedni i tylny. To właśnie przedni aparat jest szczególnie mocną stroną Mate 20 lite – ma potężne obiektywy stworzone z myślą o fanach selfie. czytaj więcej

Huawei Huawei Mate 10 lite - najchętniej kupowany smartfon w Polsce w nowej cenie

Według badania rynku zleconego przez Huawei Polska, Mate 10 lite odnotował najwyższą sprzedaż w Polsce w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku. Smartfon został doceniony przez klientów między innymi dzięki zastosowaniu wydajnych podzespołów, wytrzymałej baterii oraz dwóch podwójnych aparatów. Teraz telefon dostępny jest w nowej niższej cenie – 1099 złotych. czytaj więcej

Trend Micro Raport Trend Micro: 82 miliony ataków ransomware i ponad 3000 wyłudzeń BEC

Trend Micro, lider światowego rynku zabezpieczeń informatycznych, opublikował półroczny raport na temat bezpieczeństwa pt. 2017 Midyear Security Roundup: The Cost of Compromise. W raporcie przedstawiono zagrożenia, które pojawiły się w pierwszej połowie 2017 r. i nadal utrudniają przedsiębiorstwom planowanie rozwoju systemów informatycznych. Firmy mają dziś do czynienia z rosnącą liczbą ataków ransomware, oszustwami polegającymi na podszywaniu się przez wiadomości e-mail pod członków zarządu (ang. Business Email Compromise, BEC) oraz atakami wymierzonymi w Internet rzeczy (IoT). Ostatnio do listy zagrożeń dołączyła również cyberpropaganda. czytaj więcej