Archiwalne

+ Glenbrook Investments został operatorem w projekcie „Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej – województwo lubelskie”

13.05.2015

Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” zbliża się do finiszu. Dziś w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przekroczony został kolejny kamień milowy – nastąpiło oficjalne podpisanie umowy z Operatorem Infrastruktury. Umowę podpisano z firmą GLENBROOK INVESTMENTS Sp. z o.o. Warszawa, która zwyciężyła w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie dialogu konkurencyjnego, w którym udział wzięły cztery podmioty, ostatecznie oferty złożyły trzy podmioty. Umowa mająca charakter partnerstwa publiczno – prywatnego zostanie zawarta na okres 15 lat.

W ramach umowy Partner Prywatny – Operator Infrastruktury zobowiązany będzie m.in. do:
- dostarczenia, instalacji i uruchomienia urządzeń aktywnych infrastruktury regionalnej sieci szerokopasmowej, za które otrzyma wynagrodzenie zgodnie ze złożoną oferta;
- zarządzania, eksploatacji, utrzymania i świadczenia usług hurtowych na rzecz operatorów sieci dostępowych z wykorzystaniem regionalnej sieci szerokopasmowej będącej własnością partnera Publicznego - Województwa Lubelskiego. Partner Prywatny zobowiązany będzie do uiszczania czynszu na rzecz Województwa.

Współpraca Województwa Lubelskiego z Glenbrook Investments przebiegać będzie w dwóch etapach. W pierwszym etapie zostanie zaprojektowana i zbudowana warstwa aktywna telekomunikacyjnej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej. W ramach drugiego etapu, trwającego 15 lat, Glenbrook Investments będzie odpowiedzialne za zarządzanie powstałą siecią.

Sieć, którą Glenbrook Investments wyposaży i stanie się jej operatorem, będzie największą infrastrukturą powstałą w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”. Długa na ok. 2908 km będzie składała się z 14 węzłów szkieletowych i 298 węzłów dystrybucyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia warstwy DWDM oraz IP o przepustowości do 100Gb/s dostarczone przez firmę Alcatel-Lucent. 

INFORMACJE O GLENBROOK INVESTMENTS

Glenbrook Investments Sp. z o.o.  jest operatorem telekomunikacyjnym, dedykowanym do świadczenia usług w projekcie „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – Województwo Lubelskie”. Spółka powstała w oparciu o porozumienie trzech podmiotów:

  • Alcatel-Lucent  Polska Sp. z o.o.  – jednego  z największych na świecie producentów systemów telekomunikacyjnych.
  • Łączpol Sp. z o.o. – spółki  posiadającej kompetencje w budowie i utrzymaniu sieci telekomunikacyjnych.
  • Pomorskie Centrum Przetwarzania Danych - operatora telekomunikacyjnego zarządzającego jednym z najnowocześniejszych centrów kolokacyjnych w Polsce.

Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Glenbrook Investments:

„Jako Glenbrook Investments jesteśmy dumni z możliwości realizacji tak ważnego dla Województwa Lubelskiego projektu. Niezwykle istotny dla nas jest fakt, że w wyniku naszej współpracy przy jego realizacji mieszkańcy Lubelszczyzny otrzymają  dostęp do szerokopasmowych usług telekomunikacyjnych. Pozytywnie wpłynie to także na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez  ogromnego zaangażowania Urzędu Marszałkowskiego i władz Województwa Lubelskiego.”

źródło: Glenbrook Investments

News Mobilne stanowisko pracy i rozrywki

Mobilność jest dziś standardem, również w zakresie komputerów, które służą nam na co dzień do pracy i do rozrywki, dlatego warto pomyśleć, jak zorganizować sobie pracę i rozrywkę w naszym codziennym życiu, aby nie ograniczała nas przestrzeń biurowa lub domowa w naszym codziennym obcowaniu z tego rodzaju sprzętem. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Reorganizacja pracy zdalnej - z Peoplefone Polska S.A. zrobisz to w sprawny sposób!

W PLFON możesz nadal korzystać ze wszystkich funkcjonalności, nawet jeśli Twoja firma musi pracować z domu. Przewagą i zaletą telefonii VoIP jest zdecydowanie mobilność. czytaj więcej

Case Study Wymiana trzech central analogowych na jedną centralę IP PBX

3 lokalizacje klienta i w każdej z nich analogowa centrala telefoniczna. Do każdej centrali doprowadzonych po kilka telefonicznych linii analogowych z których korzystało od 50-ciu do 60-ciu użytkowników. Ciągle zajęte linie telefoniczne, brak możliwości dodzwonienia się i brak komunikacji pomiędzy lokalizacjami. Codzienna męczarnia z telefonami dla wszystkich. Taki zastaliśmy obraz telekomunikacji w trzech budynkach klienta. Jak to rozwiązaliśmy? czytaj więcej