Numery kierunkowe do miast w Polsce

Kierunkowe - Polska

Tabela numerów kierunkowych w Polsce
Wg numerów   Wg miejscowości
12
13
14
15
16
17
18
22
23
24
25
29
32
33
34
41
42
43
44
46
48
52
54
55
56
58
59
61
62
63
65
67
68
71
74
75
76
77
81
82
83
84
85
86
87
89
91
94
95
  Kraków
  Krosno
  Tarnów
  Tarnobrzeg
  Przemyśl
  Rzeszów
  Nowy Sącz
  Warszawa
  Ciechanów
  Płock
  Siedlce
  Ostrołęka
  Katowice
  Bielsko Biała
  Częstochowa
  Kielce
  Łódź
  Sieradz
  Piotrków Trybunalski
  Skierniewice
  Radom
  Bydgoszcz
  Włocławek
  Elbląg
  Toruń
  Gdańsk
  Słupsk
  Poznań
  Kalisz
  Konin
  Leszno
  Piła
  Zielona Góra
  Wrocław
  Wałbrzych
  Jelenia Góra
  Legnica
  Opole
  Lublin
  Chełm
  Biała Podlaska
  Zamość
  Białystok
  Łomża
  Suwałki
  Olsztyn
  Szczecin
  Koszalin
  Gorzów
  Biała Podlaska
Białystok
Bielsko Biała
Bydgoszcz
Chełm
Ciechanów
Częstochowa
Elbląg
Gdańsk
Gorzów
Jelenia Góra
Kalisz
Katowice
Kielce
Konin
Koszalin
Kraków
Krosno
Legnica
Leszno
Lublin
Łomża
Łódź
Nowy Sącz
Olsztyn
Opole
Ostrołęka
Piła
Piotrków Trybunalski
Płock
Poznań
Przemyśl
Radom
Rzeszów
Siedlce
Sieradz
Skierniewice
Słupsk
Suwałki
Szczecin
Tarnobrzeg
Tarnów
Toruń
Wałbrzych
Warszawa
Włocławek
Wrocław
Zamość
Zielona Góra
  83
  85
  33
  52
  82
  23
  34
  55
  58
  95
  75
  62
  32
  41
  63
  94
  12
  13
  76
  65
  81
  86
  42
  18
  89
  77
  29
  67
  44
  24
  61
  16
  48
  17
  25
  43
  46
  59
  87
  91
  15
  14
  56
  74
  22
  54
  71
  84
  68

Zobacz również:

Co to jest numer kierunkowy?

Numer kierunkowy jest stosowany w telefonii stacjonarnej. Polska jest podzielona na 49 stref numeracyjnych. Każda strefa numeracyjna jest odzwierciedleniem dawnych 49 województw. Dzięki numerowi kierunkowemu systemy telekomunikacyjne operatorów mogą kierować połączenia do właściwych rejonów Polski.

 

Dzięki takiemu podziałowi łatwo zorientować się w jakim rejonie Polski znajduje się linia telefoniczna i tym samym abonent, do którego chcesz się dodzwonić. Ta zasada dotyczy numerów stacjonarnych posiadających tradycyjne linie telefoniczne. Nie dotyczy to numerów stacjonarnych, które są obsługiwane w technologii VoIP, ponieważ tutaj jest możliwość swobodnego umieszczania urządzeń obsługujących telefonię VoIP w dowolnym miejscu Polski lub nawet innego kraju, niezależnie od strefy numeracyjnej.

 

Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego z jednej strefy numeracyjnej do innej strefy numeracyjnej, wykonujemy połączenie międzystrefowe lub inaczej: międzymiastowe (bardziej popularna terminologia). Kiedyś miało to znaczenie, ponieważ połączenia międzymiastowe miały wyższą cenę od na przykład połączeń lokalnych (w obrębie jednej strefy numeracyjnej). Jednak dziś nie ma tu już w zasadzie znaczenia, ponieważ większość cenników (szczególnie w telefonii VoIP), posiada tak zwaną płaską stawkę za połączenia stacjonarne, czyli taką samą cenę dla połączeń lokalnych jak dla połączeń międzymiastowych.

Sprawdź usługi w swoim mieście: telewizja, internet, telefon

 

Zobacz również:


Najczęstsze błędy w ochronie przeciwpożarowej i jak ich unikać

19.07.2024 Najczęstsze błędy w ochronie przeciwpożarowej i jak ich unikać Ochrona przeciwpożarowa jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w każdym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym. W obliczu rosnącego ryzyka pożarów, właściwe zabezpieczenia mogą stanowić różnicę między minimalnymi szkodami a katastrofą. Skuteczne systemy ochrony przeciwpożarowej nie tylko chronią życie ludzkie, ale również zabezpieczają mienie oraz pozwalają na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych. Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej znaczenia ochrony przeciwpożarowej, wiele budynków wciąż cierpi z powodu podstawowych błędów, które mogą mieć poważne konsekwencje. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy związane z ochroną przeciwpożarową i podzielimy się praktycznymi poradami, jak ich unikać. Wiedza na temat tych pułapek jest nieoceniona dla każdego, kto chce zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla siebie i innych.

Jak napisać CV? Sprawdzone porady dla początkujących

17.07.2024 Jak napisać CV? Sprawdzone porady dla początkujących Tworzenie skutecznego CV może być wyzwaniem, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. CV, czyli Curriculum Vitae, jest kluczowym dokumentem, który przedstawia Twoje doświadczenie zawodowe, umiejętności i osiągnięcia potencjalnym pracodawcom. Oto kilka sprawdzonych porad, które pomogą Ci przygotować efektywne CV - sprawdź!

Jak wykorzystać Custom GPT for Business?

16.07.2024 Jak wykorzystać Custom GPT for Business? Chcesz w swojej firmie wprowadzić niestandardowy custom GPT for business? Rozwiązanie w dziedzinie sztucznej inteligencji mogą przyczynić się do efektywniejszego realizowania procesów w przedsiębiorstwie. Zerknij poniżej! 1. Czym jest custom GPT for business? 2. Gdzie wykorzystać niestandardowego GPT? 3. Wypróbuj opcję tworzenia własnych niestandardowych chatbotów AI! Dowiedz się, jak firmy takie jak możesz stworzyć i wdrożyć te zaawansowane technologie, aby napędzać innowacje i rozwój.

Bezpieczny, skalowalny i redundantny system komunikacyjny jest niezbędny na pełnym morzu - innovaphone PBX z myApps otrzymał certyfikat DNV

15.07.2024 Bezpieczny, skalowalny i redundantny system komunikacyjny jest niezbędny na pełnym morzu - innovaphone PBX z myApps otrzymał certyfikat DNV Dzięki swojej solidności i niezawodności rozwiązania komunikacyjne innovaphone są już szeroko stosowane w wymagającym sektorze morskim. Po otrzymaniu uznanego na całym świecie certyfikatu DNV TAA0000252 dla komponentów sprzętowych, cały system komunikacyjny innovaphone PBX z myApps uzyskał teraz certyfikat DNV zgodnie z TAA00003DD.

Ile kosztuje laptop gamingowy i jaki model wybrać?

12.07.2024 Ile kosztuje laptop gamingowy i jaki model wybrać? Szukasz laptopa gamingowego, który pociągnie wszystkie najnowsze tytuły? Zastanawiasz się, ile kosztuje laptop gamingowy spełniający te oczekiwania? W tym artykule rozwiewamy wątpliwości i przyglądamy się propozycjom dopasowanym do kieszeni większości użytkowników! 1. Laptopy gamingowe – jakie powinny mieć podzespoły? 2. Nvidia GeForce RTX czy AMD Radeon™ RX? 3. Jaka rozdzielczość ekranu i odświeżanie w laptopie gamingowym? 4. Ile kosztuje laptop gamingowy? Jedziemy z wyjaśnieniem wszystkich ww. pytań!

Jak sfinansować laptopa do firmy?

12.07.2024 Jak sfinansować laptopa do firmy? W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm bez szybkiego i sprawnie działającego komputera lub laptopa, który często jest pierwszym zakupem młodego przedsiębiorcy. Przenośny komputer przydaje się w wielu sytuacjach, jednak koszt laptopa o świetnych parametrach technicznych może być dużym obciążeniem dla firmy. Warto wówczas poszukać korzystnej metody sfinansowania takiego urządzenia.

Wi-Fi calling - co to jest i jak działa?

04.07.2024 Wi-Fi calling - co to jest i jak działa? Problemy z zasięgiem w niektórych miejscach mieszkania? A może podczas przechodzenia przez klatkę schodową? Jeszcze gorzej, jeśli występują one w biurze – miejscu, gdzie musimy wykonywać i odbierać połączenia służbowe. Wszystko to może się zdarzyć ze względu na fakt, że zasięg poszczególnych operatorów komórkowych różni się od siebie zależnie od miejsca.

Skuteczność marketingu SMS w erze cyfrowej

01.07.2024 Skuteczność marketingu SMS w erze cyfrowej W dzisiejszych czasach, kiedy dominujący udział w komunikacji marketingowej zdobyły platformy cyfrowe, takie jak media społecznościowe i e-mail marketing, marketing SMS zyskuje na znaczeniu jako jedno z najbardziej skutecznych narzędzi dotarcia do klientów. Marketing SMS, znany również jako reklama SMS, to strategia, która polega na wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych do grupy docelowej w celu promocji produktów, usług lub budowania relacji z klientami.

Laptopy Dell Idealny Wybór dla Profesjonalistów

28.06.2024 Laptopy Dell Idealny Wybór dla Profesjonalistów Spis Treści Wprowadzenie do Linii Produktów Dell Dell Latitude: Idealny Wybór