Informatyk z Zielonej Góry
News

Informatyk z Zielonej Góry

21.03.2023
Informatyk (Zielona Góra) zajmuje się eksploatacją systemów komputerowych, ale świadczy wiele innych usług. W każdej sprawie możecie Państwo się zgłosić, niezależnie od miejsca prowadzenia firmy.

Czym jest eksploatacja systemów komputerowych?

Każda firma oraz instytucja, a także osoba prywatna korzysta z komputera. Jest wydajny i radzi sobie z gromadzeniem ogromnej ilości plików i zdjęć. Aby móc zarządzać bazami danych, trzeba dbać o sprzęt w firmie, ponieważ nawet najlepszej klasy, wymaga konserwacji. Eksploatacja systemów komputerowych zmusza użytkownika do oczyszczenia dysku, ale też do wymiany podzespołów.

 

Jeśli Państwa urządzenie spowalnia, zawsze pomoże informatyk (Zielona Góra). Być może nastąpiło zawirusowanie sieci komputerowych spowodowane pobieranymi aplikacjami internetowymi lub przechowujecie śmieci, które trzeba usunąć. Poprawienie wydajności laptopa lub PC jest możliwe, ale też konieczne.

Jakie usługi oferuje informatyk (Zielona Góra)?

Informatyk jest specjalistą od urządzeń peryferyjnych, ale także zajmuje się innymi usługami takimi jak np.: outsourcing IT, serwis Profixit, sieci komputerowe, administracja serwerami, hosting, dyski sieciowe NAS, domeny, administrowanie stronami www, telekomunikacja, oprogramowanie Eset i incomdent, administracja, LAN i WLAN, Active Directory.

 

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy, możecie zgłosić się do firmy Incomtech, która realizuje zlecenia na terenie całej Polski. Zespół tworzą pracownicy wsparcia IT, administratorzy serwerów, analitycy, programiści, weryfikatorzy Eurocert, serwisanci sprzętu komputerowego, wdrożeniowcy Comarch ERP Optima, instalatorzy sieci, webmasterzy i SEO-wcy. Ekipa potrafi pomóc w każdej sytuacji.

Dlaczego warto zainstalować antywirusa?

Oprogramowanie antywirusowe jest niezbędne, by chronić sprzęt przed hakerami. Aplikacje internetowe są tworzone przez cyberprzestępców, którzy chcą przejąć pliki, hasła, a nawet uszkodzić dysk. Darmowe programy nie chronią przed wszystkimi atakami. Potrzebne są zaawansowane, które w pełni zabezpieczą Państwa komputer, przed szkodliwymi wirusami. Szczególnie w przedsiębiorstwach oraz instytucjach, niezbędne są tego rodzaju oprogramowania. Należy mieć świadomość, nie każdego wirusa można od razu rozpoznać.

 

Niekiedy jego obecność poznacie po spowolnionym działaniu komputera, zwiększonej ilość spamu, wyświetlaniu niechcianych witryn internetowych. Są też takie, które pozostaną niewidoczne, ale wyrządzają wiele szkód. Hakerzy cały czas pracują, dlatego warto skontaktować się z informatykiem, który zaproponuje skuteczne rozwiązanie.

 

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Rób super zdjęcia Samsungiem Galaxy A53 5G od T-Mobile

Kup smartfon Samsung Galaxy A53 5G i rób super zdjęcia. W aktualnej promocji kupisz smartfon nawet 500 zł taniej i otrzymasz dodatkowo słuchawki Samsung Galaxy Buds2. czytaj więcej

News BHP w pracy informatyka

Długotrwały kontakt z ekranem komputera nie działa korzystnie na narząd wzroku. Wiele osób zapomina o tym, że każde stanowisko pracy wyposażone w sprzęt komputerowy wymaga dostosowania do zasad BHP. Jeśli nie zadba się o ergonomię pracy, to wpłynie to niekorzystnie na jej efektywność i jakość. Nieprzestrzeganie zasad BHP będzie wiązało się z wystąpieniem negatywnych konsekwencji, przede wszystkim w postaci pogorszenia wzroku, dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Istotne jest dostosowanie się do norm bezpieczeństwa i higieny pracy. czytaj więcej