Dlaczego warto uczyć się kodowania?
News

Dlaczego warto uczyć się kodowania?

09.05.2023
Branża IT jest jedną z najprężniej rozwijającej się branż w Polsce. Co jakiś czas znajdziemy w mediach informacje, że brakuje specjalistów między innymi programistów. Dlatego kursy programowania cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polek i Polaków. Jak rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem i czy każdy z nas może to robić?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

- jak nauczyć się kodowania
- czy każdy z nas może zostać programistą
- jak znaleźć wartościowe kursy programowania online i stacjonarnie

Praca w zakresie programowania i szeroko pojętego IT wiąże się z różnego rodzaju umiejętnościami oraz predyspozycjami. Nie każdy z nas może wykonywać te zawody. Jednak nie należy z góry zakładać, że jeśli ktoś jest wykształcony np. w kierunku ekonomii nie będzie mógł zdobyć nowego zawodu. Dzięki dostępnym testom predyspozycji w szkołach kodowania takich jak Kodilla możemy sprawdzić czy programowanie jest tym zawodem, na który możemy się przekwalifikować.

Szkoła programowania - jak nauczyć się programowania? Jakie kursy programowania wybrać, aby znaleźć pracę w branży IT?

Nauka w szkole programowania może odbywać się w trybie stacjonarnym bądź w trybie online. Wiele szkół programowania oferuje nam kursy online, dzięki czemu bez wychodzenia z domu możemy zdobyć nowy zawód. Mamy możliwość kształcenia się w kilku kierunkach: Java Developer, Front-end Developer, Tester Automatyzujący, Full Stack Developer czy Python Developer. Wybór kursu zależy od naszych indywidualnych zainteresowań oraz predyspozycji. Kursy mogą trwać od kilku miesięcy do nawet 2 lat, w zależności od stopnia zaawansowania.

 

Nim zapiszemy się na jakikolwiek kurs warto wykonać specjalny test predyspozycji, by wiedzieć czy rzeczywiście programowanie jest dla nas. Z drugiej strony do nauki programowania warto podejść z otwartą głową. Jednak należy pamiętać o tym, że bardzo dużo pracy w trakcie takiego kursu będziemy musieli wykonać sami.

Nauka programowania może być przyjemna. Jak znaleźć dobry kurs programowania?

Aby ułatwić sobie późniejsze znalezienie pracy, warto zapisać się na kurs do dobrej szkoły programowania. Warto zwrócić uwagę jak odbywają się zajęcia w danej szkole, czy zawierają praktyczne ćwiczenia, czy zajęcia prowadzone są przez osoby będące ekspertami w swojej dziedzinie. Dobrze jest, jeśli szkoła oferuje również pomoc w zakresie przygotowania do znalezienia pracy po ukończeniu kursu. Może to być np. przygotowywanie do rozmów kwalifikacyjnych, pomoc w znalezieniu pierwszej pracy, wsparcie w zakresie HR. 

 

Jedną ze szkół, na którą warto zwrócić uwagę jest szkoła programowania Kodilla. To szkoła z wieloletnim doświadczeniem, uznawana za jedną z najbardziej efektywnych, mającą najlepszą ofertę dla swoich klientów. W ramach kursów organizowanych przez szkołę Kodilla znajdziesz wiele specjalizacji.  

 

W trakcie bootcampów organizowanych przez szkołę można z każdego miejsca na świecie wziąć udział w kursie i dokształcić się w interesującym nas kierunku.  Szkoła ma bardzo dobre opinie wśród kursantów. Posiada także dużą bazę wsparcia, która pomaga osobom w trakcie kursów dokształcać się i w razie ewentualnych pytań cała społeczność szkoły służy im pomocą. To także bardzo ważne w trakcie nauki online. Zatem szkoła Kodilla to nie tylko profesjonalne kursy programowania, ale także cała skupiona wokół niej społeczność, która wzajemnie się wspiera. Te dwa elementy świadczą o tym, że zapisując się tam na kurs możesz odnieść sukces.

 

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Potęga Facebook Ads. Najważniejsze powody, dla których warto reklamować się na Facebooku

To najpopularniejsze medium społecznościowe na całym świecie. Każdego miesiąca z Facebooka korzystają prawie 3 miliardy internautów, a co minutę 4 miliony użytkowników naciska przycisk „lubię to”. Poza tym według statystyk podawanych przez Facebooka aż 26% wszystkich użytkowników platformy, którzy kliknęli link, dokonali następnie zakupu. Odpowiedź na pytanie: „czy warto reklamować się na Facebooku?” jest zatem prosta. To jedna z najbardziej opłacalnych metod promocji produktów i usług. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto korzystać z Facebook Ads. czytaj więcej

News Shopware – czym jest i czy warto z niego skorzystać

Znalezienie dobrej platformy e-commerce nie jest łatwe. Na rynku istnieje oczywiście wiele rozwiązań. W tym artykule bliżej przyjrzymy się jednemu z nich, a jest nim Shopware. czytaj więcej