Jak udostępnić internet z telefonu?
News

Jak udostępnić internet z telefonu?

09.08.2022
Jedziesz pociągiem i chcesz skorzystać z internetu w laptopie? A może znajomy poprosił Cię o udostępnienie mu Twojego transferu? W obu przypadkach masz możliwość skorzystania ze swojego pakietu danych mobilnych. Możesz w tym celu użyć hotspotu Wi-Fi, Bluetootha lub kabla USB. W naszym krótkim poradniku tłumaczymy krok po kroku, jak udostępnić internet z telefonu na komputer lub inny smartfon!

Jak udostępnić internet z telefonu na komputer przy pomocy USB?

Pierwszym sposobem na udostępnienie internetu z telefonu na komputer jest wykorzystanie kabla USB. Nie ma tutaj znaczenia, na jakim systemie operacyjnym działa smartfon, a na jakim PC lub laptop – będziesz mógł swobodnie przekazać internet z urządzenia z iOS na Windows czy z telefonu z Androidem na MacOS. Cały proces zamyka się w kilku krokach:

 • Zacznij od włączenia danych mobilnych na smartfonie.
 • Następnie podłącz telefon do komputera przy pomocy kabla USB.
 • Gdy urządzenia się „odnajdą”, przejdź do ustawień w telefonie.
 • Odszukaj zakładkę „Sieć”, „Sieć komórkowa”, „Połączenia” lub podobnej – nazewnictwo będzie uzależnione od marki i modelu smartfonu.
 • Znajdź opcję „Router Wi-Fi”, „Tethering przez USB” lub podobnie brzmiącą. W przypadku systemu iOS trzeba najpierw zaznaczyć opcję „Dopuszczaj innych”, po czym od razu wybrać iPhone’a z listy usług sieciowych w komputerze.
 • Zaakceptuj zgodę na udostępnianie sieci i/lub odnajdź telefon na liście usług sieciowych w komputerze, by nawiązać połączenie z internetem.

Dodatkowe informacje znajdziesz w poradniku nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-udostepnic-internet-z-telefonu

Jak udostępnić internet z telefonu na telefon, komputer lub tablet z pomocą hotspotu Wi-Fi?

Popularną metodą udostępniania internetu z telefonu na telefon, a także tablet lub komputer, jest wykorzystanie hotspotu Wi-Fi. To zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, nie wymaga bowiem posiadania kabla ani żadnego dodatkowego gadżetu. Przede wszystkim jednak umożliwia nawiązanie połączenia między różnymi sprzętami. Jak to zrobić? Zarówno w przypadku urządzeń z Androidem, jak i iPhone’ów, należy podążać za następującymi instrukcjami:

 • Uruchom dane mobilne na smartfonie, z którego będziesz przekazywać internet oraz Wi-Fi na urządzeniu, które ma z niego korzystać.
 • Wejdź w Ustawienia na smartfonie i poszukaj zakładki „Sieć”, „Sieć komórkowa” lub podobnie brzmiącej.
 • Wybierz opcję „Hotspot osobisty”, „Przenośny hotspot Wi-Fi”, „Router Wi-Fi” lub podobną.
 • Wyraź zgodę na udostępnianie hotspotu innym urządzeniom – Twój telefon stanie się teraz tymczasowym routerem.
 • Jeśli jesteś w miejscu publicznym, ustaw hasło dostępu do sieci, by nikt niepowołany nie korzystał z Twojego internetu.
 • Na urządzeniu, które ma korzystać z internetu, wyszukaj dostępne sieci Wi-Fi, wybierz z listy telefon i ewentualnie wprowadź hasło dostępowe.

Jak udostępnić internet z telefonu przez Bluetooth?

Trzecia metoda to udostępnianie internetu z telefonu przy pomocy Bluetootha. Działa bardzo podobnie, jak hotspot Wi-Fi, z tą różnicą, że urządzenia parują się ze sobą właśnie poprzez Bluetooth. Można zatem skorzystać z tego sposobu wyłącznie wtedy, gdy oba sprzęty (zarówno udostępniający internet, jak i odbierający) obsługuje tę technologię łączności. Ok, a jak to zrobić?

 • Uruchom dane mobilne na smartfonie, który będzie udostępniał internet.
 • Włącz Bluetooth na obu urządzeniach – udostępniającym oraz odbierającym dane mobilne.
 • Sparuj ze sobą sprzęty przy pomocy Bluetootha.
 • Przejdź do Ustawień w smartfonie i poszukaj opcji „Tethering przez Bluetooth” lub podobnie brzmiącej. W większości urządzeń znajduje się tam, gdzie hotspot.
 • Uruchom tethering – i gotowe!

Artykuł sponsorowany 

News Microsoft Office i 3 powody by go mieć

Microsoft Office to jeden z najbardziej znanych pakietów oprogramowania biurowego. Pierwsze wydanie na komputery PC miało swój debiut w 1990 roku. Dziś, po 22 latach MS Office nadal ma się dobrze i utrzymuje dominującą pozycję w sektorze programów biurowych. Programy będące składowymi MS Office znajdują zastosowanie tak w użytku biurowym, instytucji edukacyjnych, , jak i domowym. Jeśli nie wszystkie, to na pewno trzy aplikacje pakietu, które opisujemy później.

- Word — czyli edytor tekstów z pakietu Microsoft Office
- Excel — arkusze kalkulacyjne nie tylko dla księgowych
- Power Point — narzędzie do tworzenia prezentacji czytaj więcej

News Dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy? Poznaj korzyści

Nowoczesna technologia dostarcza nam wielu korzystnych rozwiązań. To, co kiedyś było usługą elitarną, dziś jest w zasięgu ręki. Świetnym przykładem jest tutaj Internet i mnożące się możliwości dostępu do niego. Jedna z popularnych opcji to światłowód. Dlaczego zyskuje coraz większą popularność i jakie są jego zalety? czytaj więcej

News Najlepsze abonamenty dla par. Najtańszy i najlepszy abonament duet

Życie w parze jest o wiele łatwiejsze od samotnego, to fakt. Koszty wynajmu i opłat za media takie jak prąd czy gaz są wtedy podzielone po połowie. Ale czy wiesz, że jako para możecie oszczędzać również na… abonamencie telefonicznym? Większość szanowanych operatorów posiada korzystniejsze oferty abonamentu w przypadku, gdy dwie osoby zdecydują się na zmianę numeru. Jednak nie musisz być zakochany, aby skorzystać ze zniżek! Spokojnie możesz skorzystać z oferty duet ze swoim przyjacielem i oszczędzać już od dziś. czytaj więcej

News Co to Blik i jak działa?

Transakcje bezgotówkowe co o nich wiesz? My całkiem sporo i dzisiaj pomówimy o jednej z nich, a konkretnie BLIKu, czyli płatności telefonem. Banki nie zasypują gruszek w popiele ciągle rozszerzają swoje możliwości zachęcając ludzi do częstszego obrotu pieniędzmi i korzystania z ich usług. Dzisiaj bez problemu przez internet zaciągniesz kredyt, ustanowisz limity na karcie czy sprawdzić historię przelewów. Obecnie najpopularniejszą opcją na dokonywanie płatności w sklepach jest karta debetowa lub kredytowa, gotówka schodzi na dalszy plan a prawdopodobnie niedługo ustąpi miejsca technologii BLIK. W tym artykule pokażemy Ci czym jest BLIK i dlaczego warto się nim zainteresować. czytaj więcej

News Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?

Każdy, kto prowadzi własną działalność, powinien posiadać profesjonalną stronę internetową. Na rynku jest wiele firm, które oferują usługi tworzenia stron www. Sprawdź, jak wybrać najlepszą z nich! czytaj więcej