Dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy? Poznaj korzyści
News

Dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy? Poznaj korzyści

22.03.2022
Nowoczesna technologia dostarcza nam wielu korzystnych rozwiązań. To, co kiedyś było usługą elitarną, dziś jest w zasięgu ręki. Świetnym przykładem jest tutaj Internet i mnożące się możliwości dostępu do niego. Jedna z popularnych opcji to światłowód. Dlaczego zyskuje coraz większą popularność i jakie są jego zalety?

Najwyższa prędkość bez opóźnień

Przepustowość i szybkość uzyskiwania oraz wysyłania danych to jeden z najważniejszych parametrów łączności z siecią. Nie trzeba już czekać, aż skończy się pobieranie plików, żeby móc w sposób płynny obejrzeć film. Podłączenie światłowodu to idealna opcja także dla graczy. Technologię tą wyróżnia niemal niezauważalne opóźnienie w transmisji, tzw. PING.

Światłowód, dzięki któremu możliwe jest uzyskiwanie prędkości nawet do 1Gb/s, daje możliwość wykonywania w sieci kilku czynności jednocześnie, nie zmniejszając przy tym prędkości przesyłania danych. To bardzo istotne, gdy z Internetu korzysta jednocześnie kilka osób. Podłączenie światłowodu umożliwi równie szybkie wysyłanie danych, niezależnie od ich wielkości i jednoczesnego pobierania innych plików.

Światłowód – stabilność i nielimitowany dostęp do sieci

Łącze światłowodowe gwarantuje nieograniczony dostęp do Internetu z tą samą prędkością. Daje to komfort korzystania z sieci bez obaw o przedwczesne wyczerpanie limitu, jak ma to miejsce przy transferach danych w ofertach z Internetem mobilnym.

Podłączenie światłowodu to również uzyskanie stabilności w dostępie do sieci. W przypadku łączy radiowych, czy satelitarnych sygnał bywa zakłócany przez różne czynniki. Zainstalowanie łącza światłowodowego to koniec tego typu niespodzianek. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, wiatr, czy grad oraz zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne nie stanowią dla światłowodu żadnej przeszkody. Połączenie nadal mieć będzie świetną jakość sygnału i stałą prędkość.

Bezpieczeństwo i wszystkie media w jednym

Światłowód to rozwiązanie praktycznie bezawaryjne. Przewody nie ulegają przegrzewaniu ani iskrzeniu, więc nie ulegną żadnej usterce. Korzystanie z tego typu technologii minimalizuje również ryzyko uszkodzenia podpiętych urządzeń takich jak komputer, router i inne sprzęty. Bezproblemowa i szybka jest również instalacja i podłączenie światłowodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można korzystać nie tylko z Internetu. Istnieje bowiem możliwość korzystania także z usług telekomunikacyjnych i telewizyjnych.

Sprawdź dostępność sieci światłowodowej w interaktywnej mapie NEXERY. Sprawdź oferty operatorów telekomunikacyjnych w Twojej okolicy i zamów podłączenie do sieci. Ciesz się błyskawicznym internetem bez zakłóceń.

 

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Dlaczego warto przejść na nowy standard telewizji naziemnej DVB-T2?

Zmiany w telewizji naziemnej zawsze budzą wiele zastrzeżeń i obaw o to, jak wiele trzeba będzie dokupić, aby móc z niej korzystać. Ostatnim razem, mniej więcej dziesięć lat temu, zmiany były dość drastyczne, gdyż przechodziliśmy ze standardu sygnału analogowego na wersję cyfrową, która jest całkiem inną technologią. Tym razem zmiany nie będą aż tak dotkliwe. Co tak naprawdę się zmieni i dlaczego warto się zainteresować tym tematem? czytaj więcej

News Na czym polega outsourcing?

Outsourcing oznacza wykorzystywanie źródeł zewnętrznych podczas organizacji pracy firmy. Jeżeli działalność rozrosła się na tyle, że zarządcy nie są w stanie poświęcić się w pełni wszystkim obowiązkom, skorzystanie z profesjonalnej firmy zewnętrznej może okazać się konieczne. Na czym to dokładnie polega? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu! Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News Jaki komputer kupić do nauki zdalnej? Prosty poradnik dla rodziców

Odkąd nauka zdalna przestała być możliwością, a stała koniecznością, powstał problem z urządzeniami, które naukę tę umożliwiają. Komputery i laptopy do nauki zdalnej również przestały być czymś, co mieć można, a stały się czymś, co mieć trzeba. Pytanie tylko, czym takie komputery i laptopy powinny się wyróżniać? I gdzie szukać taniego sprzętu komputerowego nadającego się do nauki? czytaj więcej