Wdrożenie oprogramowania Esti CRM - krok po kroku
News

Wdrożenie oprogramowania Esti CRM - krok po kroku

22.09.2022
Prace nad wdrożeniem oprogramowania CRM w firmie warto odpowiednio zaplanować. Podpowiadamy, w jaki sposób wdrożyć Esti CRM krok po kroku.

Krok pierwszy – wybierz odpowiednią wersję oprogramowania i pakiet

Esti CRM to nie tylko program dla biur nieruchomości, ale również dla deweloperów, jak i dla indywidualnie działających agentów nieruchomości. W zależności od specyfiki działalności, należy wybrać właściwą wersję oprogramowania oraz zastanowić się nad tym, który pakiet będzie najkorzystniejszy.

Przykładowo: biura nieruchomości i agenci mogą wybierać spośród czterech pakietów domyślnych (Starter, Standard, Premium i Ultimate), które różnią się ceną i zawartością albo zdecydować się na indywidualny pakiet Prestige.

By dobrać optymalny pakiet, warto porównać zawartość każdego z nich i zastanowić się, jaka funkcjonalność najbardziej przyda się w firmie.

Krok drugi – zaplanuj harmonogram prac i testów

Wdrożenie nowego oprogramowania to spore przedsięwzięcie, które wymaga czasu, ale też trzymania się ustalonych ram czasowych. Uwzględnij czas na samą implementację programu, ale też na jego solidne testy. Właśnie na etapie wdrożenia należy upewnić się, czy wybrany program dla biur nieruchomości faktycznie spełnia oczekiwania firmy i czy wszystkie jego funkcje oraz moduły działają prawidłowo.

Krok trzeci – zaplanuj wdrożenie i szkolenia dla pracowników

Profesjonalne wdrożenie oprogramowania CRM wymaga ścisłej współpracy z dostawcą programu. Jest to czas na zweryfikowanie poprawnego działania systemu, ale też na to, by pomyśleć o przeszkoleniu pracowników z nowych funkcjonalności. System Esti CRM jest zaawansowany i intuicyjny w obsłudze. By mieć pewność, że jego funkcje zostaną w pełni wykorzystane, warto jednak zdecydować się na przeszkolenie zespołu. Takie szkolenie można zrealizować we własnym zakresie, ale najlepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia dostawcy oprogramowania. W przypadku systemu Esti CRM klienci mogą liczyć na wsparcie powdrożeniowe oraz na pomoc zdalną.

Krok czwarty – korzystaj z programu i utrzymuj kontakt z dostawcą

Po udanym wdrożeniu oprogramowania, wystarczy już tylko w pełni wykorzystać jego potencjał. Posiadając zaawansowany system CRM, można w dużej mierze zautomatyzować swoją pracę. Najlepszym tego przykładem jest dodawanie ofert na wielu portalach z nieruchomościami. Bez programu CRM trzeba wykonywać to ręcznie – oddzielnie dla każdego serwisu. Odpisywanie na wiadomości lub modyfikowanie poszczególnych ogłoszeń wymaga mnóstwa czasu. Gdy już przeprowadzisz integrację z oprogramowaniem CRM, dodawanie ofert będzie wymagało kilku kliknięć, a z poziomu systemu możliwe będzie również utrzymywanie kontaktów z klientami.

Korzystając z oprogramowania, zwracaj uwagę na ewentualne błędy – jeśli się pojawiają. W razie problemów z działaniem systemu, utrzymuj kontakt z jego dostawcą. W przypadku oprogramowania Esti CRM możesz liczyć na profesjonalne i długofalowe wsparcie powdrożeniowe oraz na pomoc zdalną doświadczonych konsultantów, którzy pomogą w obsłudze programu i w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

 

News Kto powinien wykonywać tłumaczenia instrukcji obsługi? Dlaczego najwyższa jakość przekładu jest tak ważna? Sprawdźmy!

Tłumaczenie instrukcji obsługi to zadanie nie dla laika, a tym bardziej nie jest to treść, którą można „wrzucić” do internetowego translatora. W każdej sytuacji taki dokument powinien przetłumaczyć profesjonalista. Błędy w przekładzie zwykle przekładają się na nieprawidłowe użytkowanie urządzeń i maszyn, co z kolei może narazić na niebezpieczeństwo osobę, która je używa. czytaj więcej

News Gdzie kupować programy komputerowe? Najważniejsze informacje.

Na początek warto wyjaśnić, czym są programy komputerowe. Bardzo upraszczając, stanowią pewien rodzaj oprogramowania, które instaluje się na urządzeniach w celu wykonania jakiegoś zadania. Jest to jednak bardzo niedokładna definicja, ponieważ do tej kategorii nie zaliczają się sterowniki, czyli pliki pomagające uruchomić, na przykład kartę dźwiękową czy graficzną. Specjalnym rodzajem programów natomiast stanowi system operacyjny. Jako przykład takiego oprogramowania, które często instaluje się na komputerze, można uznać Adobe Photoshop, MS Paint czy Skype. czytaj więcej

News Jak skonfigurować Internet domowy? Krok po kroku

Bezpieczne i stabilne połączenie. Każdy użytkownik Internetu chciałby, żeby transmisja danych właśnie tym się charakteryzowała. Co jest do tego potrzebne? Oczywiście odpowiedni pakiet internetowy, na przykład zawierający stabilny i szybki Internet światłowodowy. Przydadzą się również umiejętności potrzebne do skutecznego skonfigurowania ustawień routera otrzymanego od operatora. Od tego zależy, czy Internet domowy będzie dobrze działał. czytaj więcej

News Smartfon – cena naprawy

Smartfony to funkcjonalne narzędzie wykorzystywane zarówno do edukacji, rozrywki, jak i pracy. Jeszcze kilka lat temu telefony komórkowe służyły jedynie do kontaktu z bliskimi lub klientami. Dziś pozwalają nam na surfowanie po sieci, rozwój intelektualny, zarabianie i zabawę w trybie online. Nic zatem dziwnego, że ulegają przyspieszonemu procesowi eksploatacji i narażone są na większą ilość uszkodzeń. Czy w dzisiejszych czasach warto naprawiać smartfon, gdy o wiele prościej udać się do sklepu i kupić nowy? W końcu co roku pojawia się wiele innowacyjnych konstrukcji, które wypierają z rynku 2, 3-letnie modele. Poznaj możliwości profesjonalnych serwisów i przekonaj się na własne oczy, że naprawa bywa o wiele bardziej opłacalna, niż inwestycja w kolejny aparat. czytaj więcej

News Zlecenia dla wykonawców usług - jak i gdzie je zdobywać?

Obecnie istnieje wiele sposobów na zdobywanie nowych klientów w branży usługowej, a poczta pantoflowa, to już nie jedyna skuteczna droga. Szeroki wachlarz możliwości daje w tym aspekcie Internet. Jak i gdzie zatem najlepiej szukać zleceń? czytaj więcej