EVO_blast: dłuższa eksploatacja robotów
News

EVO_blast: dłuższa eksploatacja robotów

21.05.2022
Coraz powszechniejsza robotyzacja procesów produkcyjnych daje nieskończone możliwości - pozwala usprawnić produkcję, maksymalnie wykorzystać czas, a także wyręczyć ludzi w trudnych i niebezpiecznych czynnościach. W przemyśle istotne znaczenie ma utrzymanie ciągłości produkcji. Nieplanowane przestoje to kosztowny problem dla wielu zakładów. Dla zachowania dobrego stanu technicznego robotów i maszyn pracujących w trudnych warunkach, bardzo duże znaczenie ma skuteczna ochrona przed działaniem czynników szkodliwych.

Zakłady produkcyjne nie mogą sobie pozwolić na nieplanowane przestoje czy awarie, które mają negatywny wpływ na jakość produktów końcowych i powodują straty finansowe, np. ze względu na nakłady poniesione w związku z koniecznością usuwania usterek. Optymalizacja kosztów jest jednym z podstawowych czynników istotnych dla zwiększenia konkurencyjności zakładu produkcyjnego.

Ograniczenie przestojów produkcyjnych – pokrowce z serii EVO_blast

EVOTEC to polska firma zajmująca się produkcją profesjonalnych pokrowców ochronnych na roboty i maszyny przemysłowe. EVOTEC jest światowym liderem w zakresie zabezpieczania urządzeń. Pokrowce osłaniają urządzenia przed bezpośrednim działaniem czynników szkodliwych, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu awarii, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko przestojów produkcyjnych i przyczyniają się do ciągłej i bezawaryjnej pracy. W procesach produkcyjnych często występują zanieczyszczenia takie jak zapylenie, ostre opiłki metalu czy opary chemii przemysłowej, które osadzają się na robocie oraz wnikają w jego ruchome podzespoły. Jeżeli nie są na bieżąco usuwane, mogą całkowicie zatrzymać pracę robota i powodować uszkodzenia elementów maszyny. Generuje to nie tylko straty związane z koniecznością zatrzymania linii produkcyjnej, ale również wydatki na serwis i wymianę części.

 

Pokrowce ochronne ułatwiają czyszczenie stanowiska oraz chronią roboty i ich podzespoły przed działaniem pyłu, substancji chemicznych, promieniowania cieplnego, gorących odprysków i iskier oraz wielu innych czynników.

 

Zastosowanie pokrowców ochronnych z serii EVO_blast pozwala na bezawaryjną pracę robotów przemysłowych również w tak wymagających i skomplikowanych procesach jak śrutowanie, piaskowanie czy kulowanie. Unoszący się w powietrzu pył czy rykoszety ścierniwa bezpośrednio degradują powierzchnię robota i niestety wnikają w jego elementy ruchome, np. w przekładnie. Powoduje to ich zacieranie się, a co za tym idzie – trwałe i bardzo kosztowne w naprawie uszkodzenia. Pokrowce ochronne EVO_blast wykonane są z specjalistycznego, bardzo wytrzymałego materiału, odpornego także na ścieranie. PRzez to stanowią doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem rykoszetów ścierniwa oraz bardzo dużym zapyleniem.

 

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News 5 wskazówek, jak stworzyć szybką i zoptymalizowaną stronę internetową

Jeśli chcemy, żeby naszą stronę internetową odwiedzało jak najwięcej użytkowników i żeby łatwo było znaleźć ją w wyszukiwarce, powinniśmy zadbać o to, aby spełniała kryteria wymienione we Wskazówkach dla Webmasterów Google. czytaj więcej

News 3 największe korzyści z korzystania z autoryzowanych serwisów Apple

Czy można naprawić sprzęt od Apple w dowolnym serwisie? Dziś już często tak. Czy taka naprawa będzie wykonana solidnie? Różnie z tym bywa, choć jakość usług rośnie. A więc czy są jeszcze powody, żeby oddawać sprzęt z Cupertino do naprawy w autoryzowanym serwisie? Cała masa, ale opowiemy o trzech najważniejszych. czytaj więcej