Zwiedzający mogą zapoznać się z treściami VR przesyłanymi na żywo przez satelity, materiałami w jakości Ultra HD w technologii HFR  oraz z technologią HDR10+.
SES

SES Video prezentuje rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości i najnowsze systemy Ultra HD na konferencji IBC

15.09.2017
SES Video przedstawia najnowsze osiągnięcia technologii satelitarnych podczas konferencji IBC 2017, która odbywa się w dniach 15 - 19 września w Amsterdamie. Wszystkie prezentacje będzie można obejrzeć na stanowisku nr 1.B51.

Pokaz realizowany we współpracy z Towarzystwem Wspierania Badań Stosowanych Fraunhofera i Instytutem Heinricha Heinza (HHI) pozwala gościom wystawy „przenieść się” do muzeum sztuki współczesnej w Luksemburgu dzięki transmisji panoramicznej treści wideo o rozdzielczości 10K × 2K na żywo za pośrednictwem satelity. Najnowsza wersja kamery Omnicam-360 opracowana przez Towarzystwo i Instytut umożliwia przechwytywanie obrazów na żywo z muzeum Mudam, które są następnie przesyłane bezpośrednio na stanowisko SES przez satelitę telekomunikacyjnego ASTRA 2E zlokalizowanego na pozycji 28.2°E.

Zwiedzający wystawę mają możliwość oglądania wspomnianychobrazów na żywo, korzystając z zestawów do wirtualnej rzeczywistości – bez konieczności przemieszczania się mogą poczuć się tak, jakby znaleźli się w Luksemburgu. Goście mogą również oglądać sceny na dużym płaskim ekranie, który umożliwia powiększanie i pomniejszanie obrazu za pomocą zdalnego sterowania dzięki obrazowi panoramicznemu.

Drugi pokaz, realizowany wspólnie z LG, ATEME, France Télévisions i 4-Ever, obejmuje nadawanie treści w rozdzielczości Ultra HD, w technologii Hight Frame Rate (HFR) 100 Hz za pośrednictwem satelity ASTRA zlokalizowanego na pozycji 19.2°E. Pokazywane treści zawierają sceny akcji i koncentrują się na ukazaniu korzyści płynących z częstotliwości odświeżania wynoszącej 100 klatek na sekundę w porównaniu z 50 klatkami na sekundę, co jest dzisiejszym standardem transmisji telewizyjnych w Europie. Odbiór i wyświetlanie transmisji obywać się będzie na urządzeniu OLED TV firmy LG z wykorzystaniem prototypowego oprogramo­wania obsługującego technologię HFR.

Trzeci pokaz, przeprowadzany wraz z Samsungiem, to prezentacja pierwszej na świecie transmisji treści w rozdzielczości Ultra HD w standardzie HDR10+ za pośrednictwem satelity. HDR10+ to nowy, darmowy, otwarty standard firmy Samsung przeznaczony do ujęć charakteryzujących się dużą rozpiętością tonalną. Standard ten wykorzystuje metadane dynamiczne i zapewnia możliwie najlepsze wrażenia wizualne dla każdej sceny poprzez dalsze zmniejszenie przyciemnienia i nasycenia w porównaniu z konwencjonalnymi technikami HDR, które wykorzystują metadane statyczne i generują stały efekt HDR.

– SES stale rozwija nowe technologie i współpracuje z klientami oraz partnerami branżowymi nad dalszym polepszaniem wrażeń z oglądania telewizji, zawsze starając się, aby to doświadczenie jeszcze bardziej angażowało widzów – podkreśla Thomas Wrede, Wiceprezes ds. Nowych Technologii i Standardów, SES Video. – Z niecierpliwością czekam na opinie, jakie wrażenie na zwiedzających wywarł obraz Luksemburga wyświetlany na żywo w ramach naszego pokazu rozwiązań z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Ciekaw jestem, czy widzom spodobały się szybko zmieniające się obrazy o wysokiej częstotliwości odświeżania i czy zaskoczył ich poziom jasności w standardzie HDR10+.

SES Udane wyniesienie EchoStar 105 / SES-11 rakietą Falcon 9 (SpaceX)

Dzisiejszej nocy, o godzinie 00:53 czasu polskiego przeprowadzono udany start rakiety Falcon 9 z satelitą EchoStar 105 / SES-11 na pokładzie.
- Nowy satelita zastępuje pasmo C dotychczas obsługiwane przez satelitę AMC-18 i pasmo Ku obsługiwane przez AMC-15, zajmując pozycję 105°W na orbicie geostacjonarnej.
- Zadaniem SES-11 jest przyspieszenie rozwoju i dostępu do usług wideo US Prime oraz dostarczanie odbiorcom kanałów w jakości HD i UHD. Wraz z SES-1 i SES-3 uformował on północnoamerykański łuk orbitalny SES, który zapewnia komunikację z ponad setką milionów gospodarstw domowych co oznacza 100 procent dotarcia na terenie USA.
- SES-11 będzie obsługiwał region Ameryki Północnej, w tym Hawaje, Meksyk oraz Karaiby. czytaj więcej

SES The World Games 2017 dostępne w całej Europie dzięki SES Video

The World Games 2017 będzie transmitowane na terenie całej Europy dzięki współpracy firmy SES oraz ATM System, dostawcy profesjonalnych usług produkcji telewizyjnej oraz wsparcia technicznego wydarzeń. Światowe Igrzyska Sportowe odbędą się we Wrocławiu, w terminie od 20 do 30 lipca 2017. Wydarzenie będzie dystrybuowane do nadawców za pośrednictwem dwóch satelitów SES: SES-4 na pozycji 22°W oraz ASTRA 3B, na pozycji 23,5°E. czytaj więcej