Telewizor HDR. Jak wybrać?
News

Telewizor HDR. Jak wybrać?

16.11.2018
Jedną z powszechnie dostępnych kategorii telewizorów jest grupa sprzętów z technologią HDR. Czym odznacza się ten rodzaj urządzeń? Jak wygląda w praktyce ich użytkowanie? Jakimi kryteriami należy kierować się, wybierając odpowiedni model tego typu telewizora? Poczytaj nasz poradnik. Więcej poniżej.

O technologii

W pigułce postanowimy się przekazać jasno i precyzyjnie, na czym w ogóle opiera się wspomniana we wstępie technologia HDR. Otóż, przede wszystkim wyjaśnijmy to pojęcie. Tajemniczo brzmiący skrót dostrzegalny w specyfikacjach konkretnych produktów z kategorii telewizory dostępnych przykładowo w serwisach z dużym wyborem elektroniki jak sklep Net-s.pl, odnosi się do pełnego angielskiego pojęcia „high dynamic range”. W wolnym tłumaczeniu to nic innego jak szeroki zakres dynamiki. Jak to się jednakże ma do pracy telewizora? Generalnie, to swego rodzaju połączenie wysokiego kontrastu, czyli po prostu czerni oraz bieli, a także szczegółowej gradacji sporej liczby tonów, jakie znajdują się na pomiędzy wyżej wymienionymi odcieniami kolorystycznymi. W zasadzie nie jest to żadna nowość, bowiem omawiana technologia HDR od lat królowała już w dziedzinie fotografii. Z czasem zdecydowano się ją przenieść też w sferę wytwórstwa telewizorów i tak pozostało po dziś dzień. Ogrom dostępnych modeli produktów bazujących na tej technologii w wyszczególnionym wcześniej serwisie Net-s.pl jak najbardziej udowadnia, iż jest to na chwilę obecną jedna z najpowszechniejszych kategorii telewizorów.

O zaletach

Wyróżnia się naprawdę rozległy wachlarz zalet telewizorów z technologią HDR. Ich najważniejszym plusem wyszczególnianym tak przez ekspertów od elektroniki, jak i konsumentów korzystających z omawianego urządzenia okazuje się duża rozpiętość kolorystyczna między odcieniami czerń i biel. W ten sposób można zatem uzyskać efekt dużo bardziej realistycznego obrazu. Widz ma wrażenie, że siedzi przed ekranem kinowym, a jego doznania są potęgowane, będąc na zupełnie innym, zdecydowanie wyższym poziomie niż przy standardowych telewizorach nie bazujących na opisywanej technologii. W HDR jest opcja wyświetlenia aż 1024 gradacji odcieni, natomiast w klasycznym modelu z technologią High Definition wyświetlanych jest tylko 256 gradacji kolorystycznych. Aż tak kolosalna różnica wynika przede wszystkim z faktu, iż w innowacyjnych telewizorach HDR zastosowane zostały wyświetlacze LCD 10-bitowe. Ponadto, przekłada się to na możliwość zwiększenia stopnia jasności obrazu, ale bez obaw o ewentualne oślepienie czy zamglenie. W sklepie Net-s.pl można dokonać selekcji tego rodzaju telewizorów, wybierając spośród dwóch głównych grup – z wyświetlaczem LCD oraz OLED. Pierwsze pozwalają jak już wspomnieliśmy to wyżej na dużo lepszą jasność, drugie z kolei odwrotnie- proponują głębszą i bardziej intensywną czerń.

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej